Volkswagen Golf opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Golf spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Golf

2001r.

Średnia ocena: 8.48/10

Volkswagen Golf spalanie (l/100km)

7.58/9.00
6.29/7.75
6.98/8.50

Oceny VOLKSWAGENA GOLF

2008-08-22

Bardzo dobry samochód, warty swojej ceny. Nie ma konkurencji w swojej klasie.
Super silnik. Świetny moment obr., silnik ciągnie od 2tyś obr., nie trzeba go kręcić do 6tyś tak jak benzynowe jednostki. Biegi wchodzą bez problemu.
Z tyłu nie wygodnie mi się siedzi. Bagażnik pojemny jak na tą klasę. Ergonomia idealna, wszystko na swoim miejscu. Jakość wykonania wysoka, choć trochę łatwo się rysuje materiał z którego wykonana jest deska rozdzielcza. Karoseria bdb. ocynk, zero korozji.

Driver2008-08-22

Michal Sobanski2011-05-29

Samochód zwinny, przestronny, wygodny, mało awaryjny i przy odrobinie szczęścia bogato wyposażony. Łatwy w przeróbkach :) Sam wymieniłem FIS 1/2 na Full FIS i manualną klimę na Climatronic ;)
1.6 105KM to w sumie jest minimum dla takiego ciężkiego samochodu. Przyśpiesza całkiem nieźle, ale jeżdżąc Golfem 1.8T stwierdziłem, że ten silnik jest do jazdy po mieście, a nie do wyścigów.
Samochód jak na swoją klasę dość wygodny.
Z przodu bardzo przestronnie, gorzej z tyłu. Bagażnik pojemny i mądrze zbudowany dzięki czemu wkłada się do niego rzeczy z wielką łatwością!
Golf to dość spore auto, lecz prowadzi się całkiem nieźle. Promień skrętu dość duży więc stosunkowo łatwo się go parkuje.

2011-08-17

Nie wiem jak inne sztuki ale moj byl fatalny, nie pamietam wszystkiego co w nim robilem ale bylo tago sporo, glowna przyczyna bylo mocne wyeksploatowanie auta przez poprzedniego wlasciciela i przekrecony licznik, jedyna zaleta tego auta to silnik, poza nim auto mialo same wady.
Na 5 biegu mozna jechac 60km/h i wmiare dynamicznie przyspieszyc, spalanie na trasie przy spokojnej jezdzie okolo 4,3, zuto sprzedalem wiec juz nie zdazylem ale w moim egzemplazu byla do wymiany skrzynia biegow, prawdopodobnie hak zamontowany w aucie byl czesto uzywany.
wnetrze wykonane z tandetnej jakosci plastikow, ktore trzeszcza na kazdej nierownosci.

Hubert2008-02-06

Bardzo fajny samochód i przede wszystkim niezawodny. niemiecka precyzja wykonania.Piekna deska rozdzielcza. Polecam wszystkim.
Bardzo dobra dynamika i łądna praca silnika
Tutaj mały minus. mianowicie niezwykle mało miejsca tylu dla pasazerów. Chcac wygodnie jechac z przodu (dla tych którzy lubią pewną odleglosc od kierownicy)pasażerowie z tylu mogą narzekac. dla 4 osób auto w sam raz.w 5 juz mniej wygodnie. ale nie traci na komforcie prowadzenia.
z miejscem jak wyzej.
Naprawde świetnie sie prowadzi

Średnie oceny VOLKSWAGEN GOLF

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Golf brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Nissan Juke

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Golf

użytkownik: Driver

Volkswagen Golf Edition 1900 TDI 101KM 2001r. hatchback

Małe prawe lusterko

Zawieszenie twardsze od samochodów które miałem wcześniej (Opel Astra, Skoda Felicja, Fiat Brava, Reno Kangu). Wg mnie bardzo dobry kompromis między komfortem a prowadzeniem. Fotele przednie wygodne, gorzej z tyłem, jak dla mnie trochę zbyt pionowo jest tylna kanapa. Wyciszenie ok - przy prędkościach 140km/h można spokojnie rozmawiać, bez podnoszenia głosu. Na wyższych obrotach przy niskich prędkościach słychać trochę charakterystyczny klekot diesla, ale tym silnikiem nie trzeba jeździć na wysokich obrotach ponieważ ma super moment od samego dołu.

Zawieszenie twardsze od samochodów które miałem wcześniej (Opel Astra, Skoda Felicja, Fiat Brava, Reno Kangu) ale za to prowadzenie samochodu jest świetne, zakręty pokonuje się bardzo pewnie, bez nadmiernych przechyłów nadwozia. Precyzyjny układu kierowniczy. Wg mnie bardzo dobry kompromis między komfortem a prowadzeniem. Hamulce super.

Długo się grzeje w zimie jak każdy diesel. W lecie klimka szybko chłodzi.

Bez zastrzeżeń

Volkswagen Golf: cabrio, camping, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Volkswagen Golf: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Golf: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Volkswagen Golf: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982, 1980, 1979, 1978