Volkswagen Golf opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Golf spalanie 2002r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Golf

2002r.

8.73/10

Volkswagen Golf spalanie (l/100km)

miasto 8.33/-.-- 6.54
trasa 6.41/-.-- 4.70
cykl mieszany 7.66/-.-- 5.74

Golf

OCENY VOLKSWAGENA GOLF

Czeka mnie niedługo zmiana , chciałbym wybrać model samochodu i trafić na egzemplarz tak dobrze się sprawujący jak mój Golf
Ma twarde zawieszenie, ale jest OK. Niestety jest głośny w porównaniu z SEATEM CORBOBĄ, którą miałem poprzednio w TDI jest dodatkowa mata tłumiąca w przegrodzie miedzy silnikiem a kabiną - koszt założenia 600, dlatego się nie zdecydowałem na jego dodanie
Przez 7 lat nie wymieniłem żadnego elementu. Na wszystkich przeglądach wszystko jest OK, żadnych luzów, stukania, etc.

trchę za niski z przodu,często sie widzi jak IV-ka jedzie z oberwana osłoną silnika.Ale mechanicy też ciała dają bo niechce im się 4 wkretów wiecej odkrecić np.przy wym.oleju i wyrywją całą z bocznymi osłonami.Tak 1-2 sie udaje,a póżniej to widać na ulicach jakie pokraki jezdżą.
Silnik O.K,ale juz skrzynia biegów nie jest tak precyzyjna jak np.w Mercedesie,czy Japończykach.Z tą mocą a więc 130KM to już mogą sie inni bać na drodze i można łapać mandaty.(ale wchodzą żaluzje na tablice rej.na pilota! )
co mogę powiedzieć to że nigdy nie siedziałem na tylnej kanapie w czasie jazdy,trudno powiedzieć,myśle że są tak samo wygodne jak przednie,bynajmniej nikt nie marudził.
z przodu mogło by być więcej miejsca,prawa noga blisko konsoli,ale jak po 400km jazdy autostradą(w Niemczech)robiłem postój,to chyba nie jest żle.
układ kierowniczy wymaga kontroli,bo bez wymiany koncówek drazków bedzie lużny przy 180tys.km

Silnik diesla w tym samochodzie, który nie jest Common Rail jest troszeczkę głośnawy..- jednak do tego można się bezproblemowo przyzwyczaić...
Jazda z kompletem pasażerów jest troszkę ciężkawa, gdyż z tyłu jest trochę mało miejsca. Wyciszenie też mogłoby być lepsze. Jak samochód jest obciążony to jedzie się raczej ciężko.
Z przodu jest wystarczająco dużo przestrzeni, choć w momencie jazdy przez kogoś wysokiego, automatycznie kurczy się przestrzeń z tyłu.
Jestem bardzo zadowolony z tego auta, ponieważ dobrze się prowadzi i jest pojemne.

Auto relatywnie głośne w porównaniu do Escorta i Focusa. Silnik dużo mniej elastyczny nić w fordach. Nowe silniki FSI a teraz TSI (teraz takim jezdze) wypadaja znacznie lepiej.
Dbry komfort ale przy komplecie pasazerów auto sie buja wiecej niż focus ale zdecydowanie lepiej sie zachowuje niż np Renault thalia ktora sakacze jak piłeczka
brak uwag
Po mieście ok ale po trasie przy szrbszej jeździe focus któtym tez jedziłem jest bezpieczniejszy i bardziej stabilny

komfort jazdy, duża elastyczność i dynamika (jak na silnik diesla)
twarde zawieszenie, nawet wjazd niewielkie nierówności powoduje nieprzyjemne odgłosy i wrażenie uszkodzenia zawieszenia, głośna praca silnika TDI i przenoszące się do wnetrza kabiny drgania
mołoby być więcej miejsca we wnętrzu pojazdu
mogłaby być lepsza widoczność przy cofaniu

ŚREDNIE OCENY VOLKSWAGEN GOLF

9.5/10
7.1/10
7.2/10
6.9/10
6.8/10
5.1/10

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Golf brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi A3.

Volkswagen

Golf

Audi

A3

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Golf

użytkownik: Andrzej Sulej

Volkswagen Golf 1400 75KM 2002r. hatchback

Samochód odrobinę za ciężki jak na taki silnik - w mieście Ok ale w trasie nie podejmuję się wyprzedzania TIRA jak coś jest na widnokręgu z przeciwka. Po 60 000 padł rozrząd wymiana zalecana po 90 000, na szczęście VV naprawił za darmo mimo że po gwarancji. Ogólnie znane problemy z tym silnikiem to klekot po jakiś 800000 jak w dieslu, nie mający wpływu na pracę - ten model tak ma. Ogólnie bardzo dobrze sprawujący się mechanizm - nic do niego nie dokładam poza 1 l oleju między przeglądami.

Ogólnie szybko zużywa się kierownica - na gumie po 60000 miałem różnicę w wytarciu po jednej stronie (wpływa jazdy ala zimny łokieć) co może sugerować że był kręcony przebieg, ale samochód mam od nowości, także to wina zastosowanego materiału. Zużywa się jeszcze mieszek, w niektórych miejscach obtłuczenia gumo podobnego plastiku.

Niezawodny i tak popularny samochód że pełno zamienników, aut na szrotach i fachowych rad na forach, że koszty naprawy są znikome

OK

Palą się często żarówki , raz padł mi czujnik od temperatury (za niska temperatura - szyba diagnoza VAG i po problemie) i standard w Golfach siada czujnik otwarcia drzwi kierowcy - naprawa to lutownica i rozebranie drzwi , zabawa na cały dzień

Pełna opinia o Volkswagen Golf 1400 75KM 2002r. hatchback »

Volkswagen Golf: cabrio, camping, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Volkswagen Golf: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Golf: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Volkswagen Golf: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982, 1980, 1979, 1978