Volkswagen Golf opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Golf spalanie 1.9 (strona 3)

Opinie o samochodach Volkswagen Golf

1.9

Średnia ocena: 8.19/10

Volkswagen Golf spalanie (l/100km)

Oceny VOLKSWAGENA GOLF

2009-12-30

Musi posiadać 4/5 drzwi! Wygląd jest modny i długo bedzie. Wygłuszenie przydało by sie poprawić:D
Wspaniale dopasowana skrzynia biegów (6-biegowa), Na biegach 1,2,3,4 idealnie sie zbiera przy obrotach do 2100, a biegi 5,6 wymagają jednak doładowania turbiny która włącza sie przy obrotach <2100. Silnik mocny jak na masę auta. Przyspieszenie 0-100 to 11,8sek.
Resorowanie ogólnie jest ok, ale przy obciążeniu, zwłaszcza tyłu to jest za słabe. Fotele przednie nie są extra ale jak na tego rodzaju klasę auto to może być, audi oczywiście jest pod tym względem lepsze, jeżeli mówimy o standardzie. Przy komplecie pasażerów znaczne osłabienie mocy...
Przestrzeń z przodu myślę ze każdemu powinna wystarczyć, lecz jeśli chodzi o tył to nie postarali się, złe się jedzie w dalszą trasę w 5 osób. Idzie wytrzymać jak jest jeszcze 4. Bagażnik jak na hathbacka to standard, czyli może być. Jakość materiałów jak na VW to cienko, dość...
Ja na hathbacka to przyzwoicie sie trzyma drogi.

2008-11-04

Zalezy jakiego sie trafi moj mial wlasciciela 65 letniego mego dziadka ktory jezdzil od nowosci po rowniutkich ulicach w niemczech drazki to mu serwis wymienil 2 razy przez 293 tys a ja przez 3 lata 2 czy 3 razy ;d
Przy przebiegu ponad 380tys klekotanie bylo slychac owszem bo slabo wyciszone wnetrze ,ale jak na diselka to przyspieszenie bylo super i nawet na ukrainskim paliwie Jedyne co przez 3 lata nawalilo to przeplywomierz (400zl) pozatym wymiana oleju co 10 tys regularnie i max 5l na 100km
Zawieszenie jak juz mowilem wymieka, przy obciazeniu pasazerami to dobijal mi tlumnik ale on juz do wymiany byl;d co do wyciszenia to zadno;d
Pasazerow max 4 na dluzsza trase bo w 5 to zaciasno i niewygodnie co do karoserii to sie korozja na dachu pokazywala gdzie kazdy golf to ma pozatym gtd obita jest plastikami wiec nadkola mogy byc zjedzone ale nikt tam nigdy nie zagladal;d
Po 3 latach sprzedalem i wsumie troche zaluje choc zawieszenie na naszych drogach po 30 tys wymiekalo (drazki, koncowki) ale to zaden samochod tych dziur nie przetrwa:)i to praktycznie jedeyny - jesli chodzi o trzymanie na drodze to smailo mozna bylo 160 leciec tyle ze bity niebyl bo po rodzinie spr...

2009-07-30

Godny polecenia. Jedyne minusy to kiepskawe materiały no i słabawa widoczność. Reszta ok. To przecież kompakt, więc pewne ograniczenia są, choć są kompakty przestronniejsze i z większym bagażnikiem. Technika i bezawaryjność - najlepsze!
Naprawdę dobry silnik i osiągi. Dla normalnego kierowcy wystarczające. Tylko skrzynia biegów średnia - krótkie drogi prowadzenia, ale na początku trudno było w 3 trafić, zwłaszcza przy szybkiej zmianie, czasem haczy
Fotele przednie dobrze trzymają, z tyłu nie za dużo miejsca, no ale to tylko kompakt. TWARDO na każdym miejscu. Aż chyba za twardo... Wyciszenie w miarę dobre, ale odgłosy silnika słychać, no ale to pompowtryski
Przestronność w miarę. Jak z przobu usiądzie ktoś pow.185cm (ja) to z tyłu jest ciasno. Obsługa intuicyjna i bezproblemowa, ale materiały tylko średnie, spasowanie w miarę dobre, choć spodziewałem się lepszego. Bagażnik ustawny ale nie za duży (2 duże walizki i koniec)
Prowadzi się bardzo dobrze, świetnie trzyma się drogi. Parkowanie tyłem mocno utrudnione z powodu kiepskiej widoczności - masywne tylne słupki.

2008-02-09

jestem zadowolony z autka, mało awaryjne(właściwie bezawaryjne) normalne zurzucie jazdą , w ciągu roku robię ok. 50-60 tys. km, tylko regularne wymiany czegoś tam(oleje, płyny, klocki..) lać V-powera diesla na shellu i do przodu
coż można spodziewać siępo 90 kucykach, ale fajnie zestrojony silnik ze skrzynią, po przejechaniu paru kiloetrów brakuje tych 130 koni(testowałem). Jak sięnie ma co się lubi...
Jeżdżę sam, więc przy komplecie dziwnie wynosi na zakrętach. mógłby być bardziej wyciszony, fajny na długie jazdy - doskwiera jedynie brak tempomatu na autostradach.
przy 2-drzwiowym jestem zadowolony , to nie kombi czy pick-up albo ciężarówka. Jak się przesiadłem na A-4 znajomego wiedziałem co mam pod ręką- niemiec - ergonomia OK
typowy VW-ej, sztywny na tyle na ile trzeba, na polskich drogach troszkę pływa(koleiny), ale zakręty suuuuper, hamulce mogłyby być ciut lepsze ale nie narzekam

piotr2008-02-11

tej marki są auta bardzo dobre bezawaryjne i można polegać zawsze jeździłem vw i nie zawiodły mnie części wmiare tanie
elastyczność sam raz silnik pracuje ok wtem kategorii silnik pracuje ze skrzynią dobrze miękko silnik jest dynamiczny
twardość i miękkość - na tą klasę jest bardzo dobre wyciszenie wnętrza jest bardzo dobre fotele przednie i tylne-są bardzo wygodne szczególnie Ricardo regulacja w każda pozycią
przestrzeń - jest obszerna jak sie da wszystkie przednie fotele do tyłu owszem jest spore ale ucierpią pasarzer z tyłu przestrzeń tylna powiną być trochę więcej miejsca zabezpieczenie karoserii jest jakosciowa bardzo dobra składanie foteli i kanapy dość...
hamulce super mocne układ wspomagania bardzo dobre- nie za mocny i nie za lekko- sam raz parkowanie uciążliwe tylko wtedy jak -cofamy do tyłu mały prześwit za mały okno w tylnej klapie

Średnie oceny VOLKSWAGEN GOLF

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Golf brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Nissan Juke

Volkswagen Golf: cabrio, camping, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Volkswagen Golf: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Golf: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Volkswagen Golf: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982, 1980, 1979, 1978