Volkswagen Golf opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Golf spalanie diesel (strona 3)

Opinie o samochodach Volkswagen Golf

Średnia ocena: 8.14/10

Volkswagen Golf spalanie (l/100km)

Oceny VOLKSWAGENA GOLF

2008-02-09

jestem zadowolony z autka, mało awaryjne(właściwie bezawaryjne) normalne zurzucie jazdą , w ciągu roku robię ok. 50-60 tys. km, tylko regularne wymiany czegoś tam(oleje, płyny, klocki..) lać V-powera diesla na shellu i do przodu
coż można spodziewać siępo 90 kucykach, ale fajnie zestrojony silnik ze skrzynią, po przejechaniu paru kiloetrów brakuje tych 130 koni(testowałem). Jak sięnie ma co się lubi...
Jeżdżę sam, więc przy komplecie dziwnie wynosi na zakrętach. mógłby być bardziej wyciszony, fajny na długie jazdy - doskwiera jedynie brak tempomatu na autostradach.
przy 2-drzwiowym jestem zadowolony , to nie kombi czy pick-up albo ciężarówka. Jak się przesiadłem na A-4 znajomego wiedziałem co mam pod ręką- niemiec - ergonomia OK
typowy VW-ej, sztywny na tyle na ile trzeba, na polskich drogach troszkę pływa(koleiny), ale zakręty suuuuper, hamulce mogłyby być ciut lepsze ale nie narzekam

piotr2008-02-11

tej marki są auta bardzo dobre bezawaryjne i można polegać zawsze jeździłem vw i nie zawiodły mnie części wmiare tanie
elastyczność sam raz silnik pracuje ok wtem kategorii silnik pracuje ze skrzynią dobrze miękko silnik jest dynamiczny
twardość i miękkość - na tą klasę jest bardzo dobre wyciszenie wnętrza jest bardzo dobre fotele przednie i tylne-są bardzo wygodne szczególnie Ricardo regulacja w każda pozycią
przestrzeń - jest obszerna jak sie da wszystkie przednie fotele do tyłu owszem jest spore ale ucierpią pasarzer z tyłu przestrzeń tylna powiną być trochę więcej miejsca zabezpieczenie karoserii jest jakosciowa bardzo dobra składanie foteli i kanapy dość...
hamulce super mocne układ wspomagania bardzo dobre- nie za mocny i nie za lekko- sam raz parkowanie uciążliwe tylko wtedy jak -cofamy do tyłu mały prześwit za mały okno w tylnej klapie

Aneta2008-02-12

Nowsze auto z tego typu sprawowałoby sie zapewnie lepiej. Najgorsze są zamarznięte szyby i drzwi przy temperaturze nawet -1 stopni Celsjusza - nie można wtedy otworzyć wszystkich drzwi lub nie domykają się i w trakcie jazdy trzeba je trzymać! Nie pomagają żadne specyfiki na odmrażanie. Dr...
Problemy z zapalaniem auta przy niskich temperaturach. Badzo wolno się rozpędza.
Rzadko kiedy siedzę na tylnich siedzeniach. Dobija na nierównościach, trzeba jechać wtedy bardzo wolno.
Z przodu dużo miejsca, lecz przeszkadza kierowcy zbyt obszerny płaszcz siedzącego obok pasażera przy zmanie biegów (albo torebka). Z tyłu ciasno, jeśli siedzą 3 dorosłe osoby. Bagażnik duży ale denerwujące jest składanie siedzeń i górnej klapki w celu powiększenia pojemności bagażn...
Dobrze trzyma się drogi, pod warunkiem, że nie jest zbyt mokra i śliska. Zbacza na lewą stronę( a wyważenie jest prawidłowe).

2010-07-16

Na minus duży spadek wartośći kupiłem 2 latka za 50 tys, sprzedałem 8 latka za 19 tys, wychodzi 5 tys rocznie. raczej tani w utrzymaniu, trwały, wygodny,praktyczny, przyjemnie się jeździ. Bardzo dobre fotele wygodne i dobrej jakości tapicerka. Obecnie mam w touranie dużo gorsze,męczą s...
5 biegowe skrzynie są bardziej precyzyjne niż 6 biegowe, jaką obecnie posiadam i dużo bardziej elastycznie zestopniowane. Szóstki, to taka moda, juz ptzy 80 km na godz silnik wyje i trzeba wrzucić ten 6 bieg. Ogólnie w mieście i w trasie za dużo wachlowania.
Kierowca i pasażer mają najlepiej , ci z tyłu ciasno, ale jeszcze spoko.
ogólnie dobrze, skrzypiące plastiki czasem denerwują, składanie tylneych oparć wymaga wyciągania zagłówków niestety
przy nierównych, dziurawych drogach spisywał się bardzo dobrze,wręcz komfortowo w przeciwieństwie do nowoczesnych wielowachaczowych zawieszeniach,które paskudnie podskakuję na każdej nierówności

2012-05-07

Ładny, zgrabny samochód - z bardzo dobrym silnikiem. Dobrze zachowuje karoserię po latach (aczkolwiek nie jest tak super jak wielu miłośników tej marki głosi). Generalnie reszta jest żenująca, szczególnie wykończenia plastikowe (przełączniki, światełka wnętrz itp.), a w szczególnoś...
Skrzynia biegów to jakieś średniowiecze. Miałem wcześniej Mazdę, a każdy kto miał wcześniej japoński samochód, doskonale wie co mam na myśli :)
Fotele - jak w każdym niemieckim samochodzie - żenada: jak na drewnianej ławce się siedzi.
Trzeszczy wnętrze - w silnym mrozie plastiki wręcz denerwująco piszczą. Z tyłu siedzenie raczej dla młodzieży szkolnej - dla dorosłych jest za ciasno.
Właściwie nie ma się czego czepiać, aczkolwiek potrafi czasami szarpnąć przy "normalnym, spokojnym" hamowaniu.

Średnie oceny VOLKSWAGEN GOLF

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Golf brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi A3.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Audi A3

Audi A3

Volkswagen Golf: cabrio, camping, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Volkswagen Golf: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Golf: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Volkswagen Golf: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982, 1980, 1979, 1978