Volkswagen Golf opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Golf spalanie hatchback (strona 5)

Opinie o samochodach Volkswagen Golf

hatchback

Średnia ocena: 8.16/10

Volkswagen Golf spalanie (l/100km)

8.53/10.05
6.74/7.99
7.55/9.07

Oceny VOLKSWAGENA GOLF

2009-08-18

Dobre auto, dobra cena, można odnaleźć w dobrym stanie, uwaga na skatowane
Silnik bardzo elastyczny, rekordowo 5 bieg przy 30km/h i 900 obrotach :) przyspieszenie mogłoby być lepsze.. (choć to też po części wina szerszych opon) jako takich problemów z wyprzedzaniem nie ma. Czasem 1 wyskakuje, czasem problemy z wbiciem wstecznego, choć sama skrzynia działa bardzo p...
Twarde zawieszenie (+) po nierównościach idzie "jak zły" choć je dosyć czuć ;) to daje frajdę z jazdy Fotele... bez rewelacji, kiepskie trzymanie boczne, choć sama ich twardość ok, no mogłyby być ciut twardsze Tylna kanapa ... bez rewelacji, mało miejsca (hatchback) Wycisz...
Przestrzeń dla kierowcy OK Dla masażerów z tyłu źle Ergonomia bdb Bagażnik w zupełności mi starcza Jakość materiałów, pomimo 14 lat nic nie trzeszczy i dalej wygląda dobrze aranżacja hmm b/k karoseria... dopiero roczniki 95 mają blachę ocynk, rudy lubi nadkola i tylną klapę
Na szerszych oponach (195) auto wręcz klei się drogi, zakręty także z większą prędkością bez problemów, sterowność bdb, wspomaganie mogłoby być lepsze (choć dla mnie słabsze jest in +) hamulce dobrze ze stopniowane, zawieszenie twarde czuje się że się jedzie :) (dla mnie to też z...

2008-09-16

Ekonomiczny, tani w utrzymaniu, Wytrzymały, Karoseria podatna na korozję (wymaga uwagi)
Jednostka napędowa jest w miarę niezawodna i świetnie znosi LPG. Bądźmy szczerzy: aby zaznać ekstremalnych wrażeń z jazdy i poczuć prędkość potrzebujemy silnika 1,8DOHC albo VR6. W końcu mk3 waży ponad tonę
Zawieszenie jest dosyć miękkie i komfortowo jedziemy w dwie lub trzy osoby. Komplet na pokładzie powoduje pojawienie się charakterystycznych stuków.
We wnętrzu upakowałem rozbudowany system audio i nawigację GPS. Sam mam prawie 190cm wzrostu i jest mi bardzo dobrze. Deska rozdzielcza mojego samochodu jest fabrycznie granatowa, tak jak i cała karoseria, welurowa tapicerka mimo 15 lat i 216 tysięcy kilometrów przebiegu wygląda tak jakbym sa...
Autko było od początku bardzo zadbane, wiec moze z tąd moje dobre opinie o nim. Wspomaganie jest mocne, ale na tyle, że pozwala czuć drogę. Dopilnowane hamulce i dobre są w stanie zatrzymać pojazd w każdych warunkach

2010-10-30

Czeka mnie niedługo zmiana , chciałbym wybrać model samochodu i trafić na egzemplarz tak dobrze się sprawujący jak mój Golf
Samochód odrobinę za ciężki jak na taki silnik - w mieście Ok ale w trasie nie podejmuję się wyprzedzania TIRA jak coś jest na widnokręgu z przeciwka. Po 60 000 padł rozrząd wymiana zalecana po 90 000, na szczęście VV naprawił za darmo mimo że po gwarancji. Ogólnie znane problemy z t...
Ma twarde zawieszenie, ale jest OK. Niestety jest głośny w porównaniu z SEATEM CORBOBĄ, którą miałem poprzednio w TDI jest dodatkowa mata tłumiąca w przegrodzie miedzy silnikiem a kabiną - koszt założenia 600, dlatego się nie zdecydowałem na jego dodanie
Ogólnie szybko zużywa się kierownica - na gumie po 60000 miałem różnicę w wytarciu po jednej stronie (wpływa jazdy ala zimny łokieć) co może sugerować że był kręcony przebieg, ale samochód mam od nowości, także to wina zastosowanego materiału. Zużywa się jeszcze mieszek, w niekt...
Przez 7 lat nie wymieniłem żadnego elementu. Na wszystkich przeglądach wszystko jest OK, żadnych luzów, stukania, etc.

2010-03-27

trchę za niski z przodu,często sie widzi jak IV-ka jedzie z oberwana osłoną silnika.Ale mechanicy też ciała dają bo niechce im się 4 wkretów wiecej odkrecić np.przy wym.oleju i wyrywją całą z bocznymi osłonami.Tak 1-2 sie udaje,a póżniej to widać na ulicach jakie pokraki jezdżą.
Silnik O.K,ale juz skrzynia biegów nie jest tak precyzyjna jak np.w Mercedesie,czy Japończykach.Z tą mocą a więc 130KM to już mogą sie inni bać na drodze i można łapać mandaty.(ale wchodzą żaluzje na tablice rej.na pilota! )
co mogę powiedzieć to że nigdy nie siedziałem na tylnej kanapie w czasie jazdy,trudno powiedzieć,myśle że są tak samo wygodne jak przednie,bynajmniej nikt nie marudził.
z przodu mogło by być więcej miejsca,prawa noga blisko konsoli,ale jak po 400km jazdy autostradą(w Niemczech)robiłem postój,to chyba nie jest żle.
układ kierowniczy wymaga kontroli,bo bez wymiany koncówek drazków bedzie lużny przy 180tys.km

2009-12-30

Musi posiadać 4/5 drzwi! Wygląd jest modny i długo bedzie. Wygłuszenie przydało by sie poprawić:D
Wspaniale dopasowana skrzynia biegów (6-biegowa), Na biegach 1,2,3,4 idealnie sie zbiera przy obrotach do 2100, a biegi 5,6 wymagają jednak doładowania turbiny która włącza sie przy obrotach <2100. Silnik mocny jak na masę auta. Przyspieszenie 0-100 to 11,8sek.
Resorowanie ogólnie jest ok, ale przy obciążeniu, zwłaszcza tyłu to jest za słabe. Fotele przednie nie są extra ale jak na tego rodzaju klasę auto to może być, audi oczywiście jest pod tym względem lepsze, jeżeli mówimy o standardzie. Przy komplecie pasażerów znaczne osłabienie mocy...
Przestrzeń z przodu myślę ze każdemu powinna wystarczyć, lecz jeśli chodzi o tył to nie postarali się, złe się jedzie w dalszą trasę w 5 osób. Idzie wytrzymać jak jest jeszcze 4. Bagażnik jak na hathbacka to standard, czyli może być. Jakość materiałów jak na VW to cienko, dość...
Ja na hathbacka to przyzwoicie sie trzyma drogi.

Średnie oceny VOLKSWAGEN GOLF

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Golf brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Nissan Juke

Volkswagen Golf: cabrio, camping, coupe, hatchback, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Volkswagen Golf: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Golf: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.3, 2.8

Volkswagen Golf: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982, 1980, 1979, 1978