Volkswagen Passat opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Passat spalanie 2006r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Passat

2006r.

7.94/10

Volkswagen Passat spalanie (l/100km)

miasto 9.25/-.-- 7.80
trasa 6.00/-.-- 4.90
cykl mieszany 7.75/-.-- 5.40

Passat

OCENY VOLKSWAGENA PASSAT

Ogólnie oceniam auto wysoko. Wad jako takich po za mało wydajną klimatyzacją jak na razie nie znalazłem. Auto zakupiłem w salonie VW w Hannoverze z przebiegiem 145 tys km. Jak na razie po przejechaniu prawie 25 tys km wszystko jest oczywiście po za pompką paliwa.

samochod rodzinny, duzy bagaznik i ladownosc!! szkoda ze nie ba duszy sportowca... w koncu to auto rodzinne.
Jednostak dziala swietnie podczas wyprzedzania z predkosciami powyzej 90 km/h przy zaladownym aucie. Skrzynia tez dziala rewelacyjnie.
Auto ciche, przednie fotele nastawiane elektrycznie, przedni kierowcy z funkcja masażu. Tylne skorzane podgrzewane (bardzo przydatne zima gdy skora jest zimna). Auto z obnizonym utwardzonym zawieszeniem i niskimi oponami 235/40/18 ale prowadzi sie komfortowo i przewidywalnie.
Auto ladnie wykonczone choc niektore plastiki sa za twarde i ciezkie do czyszczenia. Przestrzeni z przodu a zwlaszcza z tylu bardzo duzo (w porownaniu do konkurencji). Bagaznik najwiekszy w klasie.
Auto bezwypadkowe a i tak lubia sie zaswiecac rozne kontrolki. Maks wyposazenie wiec troche tej elektroniki naladowane ale nie tego sie spodziewalem po aucie tej klasy. Skrzynia DSG super sprawa. Silnik 170 km Diesel ma duza turbodziure ponizej 2500 obr/min. Natomiast czujnik deszczu, elektryczny ha...

Mam nadzieję że kolejne modele są conajmniej tak dobre jak ten , a jeśli lepsze to tylko gratulować producentom.
Auto jest dynamiczne i manewr wyprzedzania jest przyjemnością.
Zawieszenie w sam raz, wygodne przednie siedzenia , podgrzewane w zimie zapewniają dodatkowy komfort,troszkę słychać pracę silnika , ale to normalne w samochodach z silnikiem diesla, a porównując z poprzednimi modelami Oplem Astrą II czy Fordem Mondeo to ten model jest mega cichy.
Na prawde nie mam uwag. Przestrzeń i wygoda . Jedynie może bagażnik (głęboki jak studnia) , przy niskim wzroście człowieka wymaga "nurkowania" i ocierania się o karoserię (nie zawsze czystą)
Auto stabilne , bardzo płynnie i pewnie się prowadzi, przyspieszenie, które nigdy nie zawiedzie przy podejmowaniu akcji wyprzedzania.

KOMISU GRANDI-CARS CHMIELNIK NIE POLECAM
Oglądalem dziś w komisie w Chmielniku Grandi- Cara Passata 2006 rok z przebiegiem z licznik 229tyś. Zapewniano mnie ze jest książka serwisowa( czekałem na nią 2ha) zaginęła.Książki bra.Po konsultacji telefonicznej z serwisem volkswagena w Kielcach Pani poinformowała mnie iż ów Passat w...

jak na razie OK, silnik 1.9 tdi mechanika sprawdzona, w innych modelach VAG. no i paliwo, uważać na paliwo. drażni wszechobecna elektronika, ale co zrobić, wszystkie już tak mają.
jak dla mnie 105 km wystarczy zupełnie.
powinien być nieco cichszy w środku, chodzi o odgłos silnika.
czasami coś skrzypnie w desce rozdzielczej.
dobre hamulce, lekkie naciśnięcie hamulca zwielokrotnione przez BREAK ASSIST, parkowanie wymaga przyzwyczajenia, to duży samochód.

ŚREDNIE OCENY VOLKSWAGEN PASSAT

5.5/10

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Passat brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Mondeo.

Volkswagen

Passat

Ford

Mondeo

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Passat

użytkownik: Eugieniusz

Volkswagen Passat (b6) variant 2000 bmp 140KM 2006r. kombi

Silnik bardzo przyzwoity. Posiadam samochód z silnikiem BMP 140 KM na pompowtryskach. Elastyczność oceniam wysoko. Skrzynia 6 biegowa przyjemnie działa mimo sporego już przebiegu. Jak dotychczas nie miałem kłopotu z wyprzedzaniem nawet przy sporym załadunku. Spalanie średnie na poziomie 6-6,5 l /100km moim zdaniem jest przyzwoite. Wadą silnika jest spora turbodziura. Tutaj VW się nie popisał.

Nie wiem jak to jest z innymi modelami ale jak na razie ze wszystkich aut, którymi miałem okazje jeździć Passat jest najbardziej cichy. Auta do których porównuję to : VW Bora , C4 Picasso, Xsara Picasso , Audi A6 1999r. Fotele zasługują na pochwałę. Po przejechaniu 600 km nic mnie nie bolało ani nie odczuwałem dyskomfortu. Plus za sporą możliwość regulacji foteli.

Jak to w Passacie miejsca sporo. Zarówno z przodu jak i z tyłu. Miejsca w bagażniku jest bardzo dużo a jego powiększenie jest banalnie proste. Jakośc materiałów bardz dobra ale montaż to już osobna para kaloszy. Czasami coś lubi zaskrzypić lub wydawać nieznośny dzwięk, który jest cichy ale irytujący - zwłaszcza, że w aucie jest bardzo cicho. Ergonomia bardzo dobra bez udziwnień. Wszystko na swoim miejscu i pod ręką.

Wcześniej posiadałem VW BORE w wersji Variant i moim zdaniem Passat jest bardziej komfortowy. Zawieszenie płynnie wybiera nierówności ale przy tym jest dosyć sztywne. Hamulce są skuteczne i nic nie można im zarzucić. Za to parkowanie zwłaszcza tyłem bez czujników parkowania jest dosyć utrudnione ze względu na ograniczoną widoczność do tyłu. Duży plus za spory prześwit zwłaszcza z przodu. Wysoki krawężnik podczas parkowania nie stanowi już problemu.

Koszty spore w ASO VW. Koszty u zwykłego mechanika mniejsze ale nie zawsze. Za wymianę pompki paliwa mechanik chciał 900 zł ja w ASO zapłaciłem 1200 zł W cenie wymiany pompki w ASO zawarta była cena lawety z miejsca awarii. Koszt lawety wyceniony przez PZU około 350 zł

Auto zimą bardzo szybko się nagrzewa ale za to latem klimatyzacja półautomatyczna nie jest w stanie szybko schłodzić wnętrza samochodu.

Auto przeładowane elektroniką, która raczej jest ok po za pewnymi mankamentami.

Pełna opinia o Volkswagen Passat (b6) variant 2000 bmp 140KM 2006r. kombi »

Volkswagen Passat: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Volkswagen Passat: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Passat: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 2.7, 2.8, 4.0

Volkswagen Passat: 2014, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1985, 1983, 1980