Volkswagen Passat opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Passat spalanie diesel (strona 3)

Opinie o samochodach Volkswagen Passat

Średnia ocena: 8.31/10

Volkswagen Passat spalanie (l/100km)

Oceny VOLKSWAGENA PASSAT

2011-02-14

auto mało awaryjne, tak jak człowiek, musowo co jakis czas gruntowny przegląd, przy najmiejszej oznace jakichś nieprawidłowości należy wymienić dany detal, ponieważ może nastąpić zużycie łańcuszkowe. np. luz na jednej tulei wahacza, nie wymienione natychmiast, - efekt, wymiana 2 wahac...
Silnik naprawdę elastyczny, jedyny minus, trochę duże spalanie po mieście, 12-13litrów, można zejść do 9, ale to ma być przyjemność z jazdy, a w takim przypadku, coś za coś. co niektórzy narzekają na wałki rozrządu, ja uważam, że jak się szkłem d... wyciera to potem są skutki. ...
nie mam nic do dodania, jeździłem różnymi autami, obecnie mam 3, mogę tylko powiedzieć, że jeżeli auto nie było bite, to nic nie szumi, jeżeli jest oryginał, w porę wymieniany, to nic nie dobija i nie huczy!
wszystko perfekcyjnie dobrane, miałem Paska b6, nowy model, i muszę powiedzieć, że w c5 lepiej mi się siedzi
naprawdę bezproblemowe autko, w prowadzeniu, trochę drogie wahacze, ponieważ należy wymienić w całości, nie polecam podróbek

andrzej2009-07-16

ogolnie jestem zadowolony z zakupu chociaz obecnie moglbym to auto kupic nieco taniej, cena do jakosci wg mnie jest dobra, gdybym mial drugi raz wybor to wzialbym w przypadku diesla skrzynie automatyczna (ale niestety DSG nie bylo w wersji 4 motion), naped 4 motion bardzo pomaga w zimie, polecam jes...
skrzynia biegow dziala bez zarzutu, drazek jest krotki a biegi wchodza precyzyjnie, silnik fajnie zestrojony ze skrzynia biegow, w zimie mozna to dobrze ocenic, moze przydaloby sie troche wiecej mocy ale w tej wersji (4 motion) nie bylo wyboru
komfort calkiem niezly, nawet przy predkosci 160 km/h mozna swobodnie rozmawiac
wyjatkowo duzo miejsca zwlaszcza dla pasazerow z przodu, mozna swobodnie wyprostowac nogi w trakcie jazdy, progi i i podwozie auta sa fajnie zabezpieczone co mozna docenic jezdzac po szosach remontowanych na zasadzie posypywania ostrym drobnym kruszywem a nastepnie zalewaniem smołą, bagaznik duży...
bardzo dobra trakcja w szczegolnosci w zimie, zawieszenie twarde, na nierownosciach chlapaki czasami ocieraja o jezdnie, wspomaganie mogloby byc nieco slabsze przy wiekszych predkosciach

P@blo2010-07-08

samochod rodzinny, duzy bagaznik i ladownosc!! szkoda ze nie ba duszy sportowca... w koncu to auto rodzinne.
Jednostak dziala swietnie podczas wyprzedzania z predkosciami powyzej 90 km/h przy zaladownym aucie. Skrzynia tez dziala rewelacyjnie.
Auto ciche, przednie fotele nastawiane elektrycznie, przedni kierowcy z funkcja masażu. Tylne skorzane podgrzewane (bardzo przydatne zima gdy skora jest zimna). Auto z obnizonym utwardzonym zawieszeniem i niskimi oponami 235/40/18 ale prowadzi sie komfortowo i przewidywalnie.
Auto ladnie wykonczone choc niektore plastiki sa za twarde i ciezkie do czyszczenia. Przestrzeni z przodu a zwlaszcza z tylu bardzo duzo (w porownaniu do konkurencji). Bagaznik najwiekszy w klasie.
Auto bezwypadkowe a i tak lubia sie zaswiecac rozne kontrolki. Maks wyposazenie wiec troche tej elektroniki naladowane ale nie tego sie spodziewalem po aucie tej klasy. Skrzynia DSG super sprawa. Silnik 170 km Diesel ma duza turbodziure ponizej 2500 obr/min. Natomiast czujnik deszczu, elektryczny ha...

2008-08-13

Sprawdziła się sprężystość przyspieszenia podczas ucieczki z torowiska przed zamykającymi się automatycznie rogatkami w Czechach. Pamiętajcie gdyby wam się zdarzył taki przypadek, automatyczne rogatki ręcznie można podnieść - mają specjalny mechanizm niesprzęgający.
Jest ok, pomimo silnika w dieslu autko jest komfortowe. Fotele w tej wersji są wygodne zarówno przednie jak i tylne.
Jest wiele miejsc niewykorzystanych w aucie lecz nie widać braków a nawet potrzeby powiększenia ilości schowków. Niezadowalające jest zużycie naturalne elementów plastikowych pokrytych gumową warstwą która po 7 latach eksploatacji ma tendencje wycierania się co nie najlepiej wygląda. Ka...
Układ jezdny na wysokim poziomie, żadnych problemów z wykonywaniem manewrów na zakrętach. Auto doskonale trzyma się drogi, testowane podczas złych warunków pogodowych (mocna ulewa) - jestem zadowolony z wyników.

2010-02-17

Ten samochód jest prawie idealny, prawie, bo ideałów nie ma nigdzie na świecie. Ja go uwielbiam i bardzo polecam
Samochód z tą wersją silnika jest jak pocisk, przyspiesza błyskawicznie, jest bardzo dynamiczny i elastyczny.
Samochód ten ma dosyć twarde zawieszenie, ale to kwestia przyzwyczajenia... mnie odpowiada. Należy też wspomnieć, że przy dużych predkościach niestety silnik dosyć głośno pracuje (uszu jednak nie rozrywa)
Fotele są wygodne, z tyłu bardzo dużo miejsca na nogi, z przodu też wygodnie. Ergonomiczne rozmieszczenie przełączników. Jedynym mamkamentem jest dosyć kłopotliwe składanie tylnych foteli w celu powiększenia bagażnika, ale tego przecież ne trzeba robić codziennie:)
Auto prowadzi się świetnie zarówno na suchych jak i śliskich nawierzchniach. Jest bardzo zwrotny, łatwo się manewruje. Problemem mogą być jego gabaryty zwłaszcza dla osób, które tak ja przesiadły się do niego z maluszka;)

Średnie oceny VOLKSWAGEN PASSAT

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Passat brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: BMW seria 6.

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

BMW seria 6

BMW seria 6

Volkswagen Passat: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Volkswagen Passat: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Passat: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 2.7, 2.8, 4.0

Volkswagen Passat: 2014, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1985, 1983, 1980