Volkswagen Passat opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Passat spalanie turbo diesel (strona 2)

Opinie o samochodach Volkswagen Passat

turbo diesel

Średnia ocena: 8.30/10

Volkswagen Passat spalanie (l/100km)

Oceny VOLKSWAGENA PASSAT

Michal2009-06-21

nie bede sie rozpisywal. Ogolnie bardzo dobry samochod. Mysle ze kazdego stac na jego utrzymanie.
Powiem tak, nie moge sie czepiac silnika ma on 110KM i to wystarcza w zupelnosci do jazdy na trasie czy z pod swiatel.Zawsze mozna kupic samochod z mocniejszym silnikiem jezeli ktos lubi przycisnac. Ja nie nazekam.
Zawieszenie sprawuje sie super, jest bardzo komfortowe, dobrze zestrojone. Nie jest ani za miekkie ani za twarde. Jedyna wada jest delikatnosc przednich wahaczy,raczej czesto trzeba wymieniac.Jezeli chodzi o komfort jady i przestrzen to uwazam ze jest super, duzo miejsca i wygodne fotele. Wyciszenie...
Jak juz napisalem wczesniej, bardzo duzo miejsca z przodu i z tylu. Ergonomia, wszystko pod reka, prosto i wygodnie. Wnetrze bardzo ladne (kwestia gustu)Bagaznik b.duzy, podloga rowno z krawedzia zaladunkowa. Karoserja bardzo dobra, ocynk, ladna klasyczna linia nadwozia(kwestia gustu).
Prowadzi sie samochodzik znakomicie, jest duze wygodne, poprostu plynie sie po drodze. Jezeli chodzi o parkowanie to nie jest tak zle biorac pod uwage wielkosc samochodu, ogolnie widocznosc bardzo dobra.Hamulce ma dobre ale jezdzilem samochodami z leprzymi.

Mariusz2008-11-27

Jak dla mnie Passat jest przereklamowanym autem. Co z tego ze ladnie wyglada jak niektore awarie sa zagadkowe. Kupilem VAGa i sam diagnozuje :) Kupilem Passka bo octavia I byla nie wiele tansza. Spodziewalem sie wiekszej roznicy na plus po przesiadce z Vectry B kombi DTH. Kolejnym albo bedzie Oc...
Silnik mimo w miare nowej technologi mulowaty i nieekonomiczny jak na slynne TDi. Vectra B w trasie mimo szybszej jazdy potrafila mniej spalic. Cyba czeka mnie jakis virus ;). bo 101PS nie jedzie.
Podoba mi sie praca zawieszenia, w trasie bardzo przyjemnie resoruje. Wkurza mnie nienajlepsze wyciszenie auta oraz stuki w desce rozdzielczej ale to norma w tym modelu podobno. Siedzenia bez regulacji czesci ledzwiowej, troche niewygodne na dluzsze trasy. Z tylu nie jechalem i kompletu pasazerow...
Bagaaznik w miare, w koncu na styk z zona sie pakujemy - w VB byl lekki problem, a roznica tylko kilkadziesiat litrow. Znowu wkurzajaca stukajaca deska rozdzielcza.
Auto przereklamowane. Nie wiem czym tu sie podniecac. Chyba mniej bym zalowal jakbym wzial octavie I, ale ceni sie jak passat :)

Szymon2013-04-02

Autko dobrze zrobione. Dbając można liczyć na niedrogą i w miarę bezawaryjną eksploatację. Polecam dla tych którzy lubią diesle.
Silnik bardzo elastyczny i dosyć dynamiczny. Właściwie już od 55 można jechać na ostatnim biegu. Nie jest demonem prędkości i przyspieszeń jednak do codziennej eksploatacji w zupełności wystarcza. Dbając o wymiany i nie przeciążając silnika możemy być pewni, że długo na posłuży...
Cóż to tylko diesel - do 100 jest ok, potem niestety już nieco gorzej. Porównując do innych samochodów z tym silnikiem to tutaj jest po porostu luksus. Klekot ma swoje wady ;)
Porządne i normalne autko bez fajerwerków w żadną stronę. Nudny do bólu ;) Niestety mój egzemplarz zaskoczył niemile - korozja podłogi i tylej klapy oraz kilku pomniejszych drobiazgów.
Trzeba patrzeć czy wszystko jest wymieniane i zadbane, jeśli tak z tej strony nie powinno być problemów.

2009-07-07

Najbardziej niezawodny samochod jaki spotkalem. Oprocz oczywistych serwisow, tylko uzupelniac bak paliwa. Dobre spalanie, komfort jazdy, niezawodnosc przy kazdych warunkach pogodowych. Mankamentem jest moc, 90KM stanowczo za malo.
90 koni nadaje sie tylko do spokojnej jazdy. Owszem poleci 180km/h, tyle ze obroty 4200 i prawie odcina zaplon. Przy tym halas koszmarny, ale spalanie w granicach 8l/100km. Samo przyspieszanie bardzo przecietne. Wyprzedzanie moze sprawiac trudnosci.
Do 120km/h cisza. Oczywiscie duza znaczenie maja opony, u mnie 235/40 ZR18 halasuja bardziej niz na standardowych.
Zadnej rdzy, mimo kilku zadrapan i wgniecen. Uklad deski rozdzielczej, konsoli srodkowej jak w kazdym VW idelne.

mariusz2008-02-07

nie wiem czy znajde drugie takie auto:duze, dynamiczne, nie awaryjne i ekonomiczne!!!
przy niskich obrotach silnik pracuje glosniej i dluzej schodzi mu rozgrzanie, chociaz z drugiej strony, nawet na zimnm udalo mi sie pary ruszyc z 2 biegu! na postoju przy zapalonym silniku lub przekreconym kluczoku w stacyjce slychac jakies cykanie pod maska. samochod stworzony do jazdy ponad 100-z...
to jest kombi i diesel wiec ciszy nie ma, ale jak na ten model, to jest b.dobrze, boinnych dieslach trezba krzyczec do siebie, zeby sie uslyszec
niezniszczalnosc materialow, nawet przy naduzywaniu, to najwieksza zaleta!!!
Po zakupie bardzo zdziwilo mnie to , jaka ten samochod ma zwrotnosc-poprostu jest nim latwiej wymanewrowac niz np. VW Polo(mialem-wiem)

Średnie oceny VOLKSWAGEN PASSAT

4.5/10

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Passat brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: BMW seria 6.

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

BMW seria 6

BMW seria 6

Volkswagen Passat: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Volkswagen Passat: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Passat: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 2.7, 2.8, 4.0

Volkswagen Passat: 2014, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1985, 1983, 1980