Volkswagen Polo opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Polo spalanie 1997r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Polo

1997r.

Średnia ocena: 8.06/10

Volkswagen Polo spalanie (l/100km)

8.69/9.38
6.77/7.23
7.55/8.23

Oceny VOLKSWAGENA POLO

2008-03-09

Z czystym sumieniem moge wszystkim polecic to autko do uzytkowania w miescie - jest naprawde super. Na trasie juz nie jest tak wspaniale, ale tez sie sprawdza.
Autko male i zwinne - do miasta idealne. Uklad kierownicy bardzo precyzyjny, wspomaganie dziala super i ulatwia karkolomne manewry w miescie. Jak dla mnie hamulce sa troche za slabe - przesiadlem sie na Audi A3 i przezylem szok kiedy po nacisnieciu hamulca auto zatrzymalo sie praktycznie w miejscu.

melkor2008-07-14

Bardzo dynamiczne i przyjemne autko. Dużo miejsca dla 4 osób, ale mało na bagaże. Bardzo dobry samochód na warunki miejskie (parkowanie), ale też przy dłuższych trasach radzi sobie rewelacyjnie (dobre trzymanie drogi i przyspieszenie)
Przy tym silniku (1.6) to nawet obecność instalacji gazowej nie jest w stanie jakoś znacząco pogorszyć osiągów tego autka :) Silnik chodzi równo i w miarę cicho, biegi wchodzą jak w masło...
Jak na te gabaryty samochód jest w miarę wygodny, na tylnej kanapie zadziwiająco dużo miejsca, ale dla 2 osób. Przy 5 osobach trochę ciasno i \'czuć\' ciężar.
Bardzo malutki bagażnik... Po instalacji gazu (butla w kole) koło zapasowe zajmuje dużą przestrzeń i mało miejsca na bagaże... Ale 2 skrzynki piwa i \'coś jeszcze\' wejdzie! :)
Świetne wspomaganie... chociaż skręt kół mógłby być nieznacznie większy. Bardzo ładnie trzyma się drogi, nawet przy ostrych zakrętach.

2008-08-12

Od tak malego silniczka nie mozna wiele wymagac. Milo zaskakuje bardzo duza elastycznosc jak na taka pojemnosc. Przez 2 lata uzytkowania nie mialem z nim zadnych problemow. Skrzynia biegow takze jest bardzo dobra - precyzyjna.
Autko dosc komfortowo sie prowadzi, co niestety ma negatywne przelozenie na przyczepnosc. Przy jednej osobie jest jeszcze dobrze, ale kiedy jechalismy w 5 osob z pelnym bagaznikiem zaczelo sie robic niebezpiecznie.
Z przodu miejsca jest naprawde pod dostatkiem! Z tylu nieco gorzej, ale nie wymagajmy za wiele od takiego malucha. Bagaznik takze jest dosc symboliczny. W srodku uzyto dobrych materialow. Moj egzamplarz rdzewial.
Kiedy mialem to auto myslalem ze lepszego nie ma. Teraz kupilem Audi A3 i widze, ze jednak sie mylilem. Polo prowadzi sie bardzo lekko - brawa za wspomaganie. Niestety zarowno przyczepnosc jak i sile hamowania moznaby poprawic.

Annna2008-07-25

Samochód 10 letni użytkowany przeze mnie dwa lata przktycznie żadnych napraw, wymiana oleju i tankowanie paliwa.
Jest to nie duży samochód więc przy takim silniku ma super przyspieszenie rószyć można nawet z 3 biegu.
Jeździliśmy w dłuższe trasy ponad 700km, a także do pracy w miejskich korkach, samochód pracuje cicho przednie siedzenia są nisko położone i fajne się w nie wpada tylne są trochę wyżej ale jazda w nich jest równie przyjemna.
Samochód kupiliśmy jak byłam w ciąży na początku maluch woziłam z przodu potem z tyłu w foteliku z tzw bazą, spokojnie z tyłu mogły jechać jeszcze dwie osoby więc nie można narzekać na brak miejsca, w bagażniku mieści się nawet duży głęboki wózek pod warunkiem ściągnięcia k...
samochód świetnie trzyma się drogi, również na zakrętach

2009-07-24

jak na nie za duże auto (kombi ale jednak na vw polo, bliźniak cordoby vario)jestem zadowolony, dla rodziny 2+1 wystarczjący, wielki plus to duży kufer choć ma dość wysoko krawędź załadunkową, mała usterkowość, blacha póki co OK (12 lat), koszty utrzymania do przeżycia (przeważnie :...
silnik ogólnie ok ale jest raczej niewysilony (1.6 - 75KM) i przy większym obciążęniu ( kombi) trochę brakuje mu pary, przydałoby się jak na dzisiejsze warunki jakieś 90 KM
JAK NA W SUMIE NIEDUŻE AUTO PROWADZI SIĘ BARDZO DOBRZE, NA POCZĄTKU WYDAWAŁO SIĘ, ŻE ZAWIESZENIE JEST ZBYT TWARDO ZESTROJONE, ALE PO ROKU UWAŻAM TO ZA ZALETĘ, UKŁAD JEZDNY ODPORNY NA POLSKIE DROGI ;-)

Średnie oceny VOLKSWAGEN POLO

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Polo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Corsa.

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Opel Corsa

Opel Corsa

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Polo

Volkswagen Polo 6N 1000 50KM 1997r. hatchback

Elastycznosc to wielka zaleta tego silnika! Tylko 1.0 a naprawde trudno go zgasic i mozna spokojnie ruszac z dwojki. W Puncie czy Corsie mozna tylko pomarzyc o takiej elastycznosci. Silniczek sam w sobie milo mnie zaskoczyl - mimo ze slaby, zapewnia sensowna w miescie dynamike. Dopoki jezdzilem tylko po mniescie i smigalem do 100km/h byl naprawde wystarczajacy. Niestety na trasie juz tak pieknie nie jest - przyspieszenie po przekroczeniu 100km/h jest juz prawie nieodczuwalne - auto po prostu toczy sie delikatnie szybciej. No ale coz, nie oszukujmy sie, Polo jest autem typowo miejskim i nie ma co wymagac od niego za wiele. Skrzynia jest dobrze zestrojona, jezdzi sie przyjemnie.

Jak dla mnie widocznosc odpowiednia - nawet tylny slupek nie przeszkadza jakos szczegolnie. Lusterka lepsze (wieksze) niz w moim Audi.

Oryginalne resory sprawdzaja sie bardzo dobrze - auto pewnie tzyma sie drogi a przy tym czlowiek nie odbija sobie czesci zadniej na kazdej napotkanej dziurze. Tutaj nie mam sie do czego przyczepic. Jadac z kompletem pasazerow jest juz duzo gorzej - auto traci wszelka dynamike a i z hamowaniem jest ciezko - generalnie nie polecam wypraw w wiecej niz 3 osoby lacznie z kierowca. Wyciszenie jest sensowne - nie ma cudow, ale tez nie jest tragicznie. Przy ok 3000 obrotow jest taki dosc uciazliwy moment, dlatego albo jedziemy 2500 albo od razu wkrecamy sie na 4000.

Z przodu dla mnie jest naprawde wystarczajaco miejsca - nie narzekam. Z tylu scisk nieprzecietny, no ale nie narzekajmy - auto bylo projektowane jako miejskie - dla 1-2 osob. O ergonomii nie bede sie rozwodzil - Volkswagen - to mowi samo za siebie - dla mnie super. Bagaznik jest... i tyle mozna o nim powiedziec - bardzo malutki, chociaz w akcie wielkiej desperacji upchalem tam kiedys 2 plecaki i 2 walizki. Z karoseria w moim egzemplarzu bylo niestety nieciekawie - rdzewiala na potege - podmalowalem tylna klape, rdza wylazla na nadkole - pomalowalem nadkole, pojawila sie na blotniku, itd... Coz, trzeba troche cierpliwosci i pieniedzy.

Grzanie jest wspaniale - dziala juz po chwili od wlaczenia silnika. Gorzej jest z odparowywaniem - autko lubi sobie zaparowac i wtedy trzeba z 5 minut jechac po omacku.

Volkswagen Polo: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Volkswagen Polo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Volkswagen Polo: 0.9, 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.9, 2.0

Volkswagen Polo: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1985, 1979