Volkswagen Polo opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Polo spalanie 1.2 (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Polo

1.2

7.93/10

Volkswagen Polo spalanie (l/100km)

miasto 7.48/8.10 -.--
trasa 5.59/7.10 -.--
cykl mieszany 6.59/7.50 -.--

Polo

OCENY VOLKSWAGENA POLO

Zawieszenie ok, w tej klasie jestem zadowolony, samochodzik lekki, mały ale nie odczuwa się tak wyboi których u nas nie brakuje, fotele przednie bajka:) tył brakuje troche miejsca na nogi więc komfort jazdy spada, wyciszenie elegenckie;)
Samochodzik prowadzi się świetnie, wszystko chodzi bardzo delikatnie, kierownicę można skręcać samym nadgarstkiem albo jednym palcem;) z racji małej masy ma tez dość słabe hamulce, chodzą płynnie elegancko jednak mógłby mieć troche mocniejsze.

Zalety to ergonomia, widoczność, niskie spalanie, dobre trzymanie w zakrętach, zwrotność, ładny wygląd. Wady to słaba jakość wykończenia(plastiki), brak klimatyzacji w standardzie
Jak na trzycylindrowy silniczek autko jest dynamiczne, zwłaszcza przy mniejszych prędkościach w mieście. W trasie już jednak nie jest tak różowo, zdecydowanie brakuje mu koni pod maską
trzycylindrowa jednostka ma swoją specyfikę pracy, w porównaniu jednak do innych samochodów z takim silnikiem polo zdecydowanie pod względem wyciszenia wygrywa
Pod względem dostępności i widoczności przełączników oraz wygody obsługi wypada bardzo dobrze. Na minus na pewno jakość materiałów i wykończenia. Volkswagen w tym przypadku mógł się lepiej postarać
Dobrze trzyma się drogi, także w ostrzejszych zakrętach, układ kierowniczy precyzyjny, układ wspomagania rewelacyjny

auto jest dość głośne przez trzycylindrowy silnik
pasażerowie z tyłu mają dość mało miejsca na nogi
samochód idealny do miasta i na krótkie trasy, hamulce nie najlepsze, przy dynamicznej jeździe klocki hamulcowe trzeba wymieniać średnio co 20 tys kilometrów

Awaryjne auto! Drogi serwis. Za niska jakość jak na VW.
Czasem problemy z wrzuceniem biegu wstecznego. Poza tym skrzynia działała super.
Dłużej niż dwie godziny w aucie i kręgosłup kierowcy wysiada!
Miękkie zawieszenie. Ostrzejsze pokonywanie zakrętów zawsze wiązało się z ryzykiem utracenia przyczepności.

Dobre auto, ale nie z silnikiem 1,2BMD.
Silnik to najsłabsza strona tego auta. Samochód kupiony w Polskim salonie przy przebiegu 59000km już dwa razy miał naprawianą (regenerowaną) głowicę - porażka. Silnik beznadziejny!!!
Komfort przyzwoity.
Przyzwoite zawieszenie jak na te wymiary auta.

1 2 3 z 3

6.5/10
7.1/10
7.1/10
6.3/10

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Polo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Corsa.

Volkswagen

Polo

Opel

Corsa

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Polo

Volkswagen Polo 9n3 1200 54KM 2006r. coupe

Swietnie się prowadzi, wszystko delikatnie na dotyk, skrzynia biegów, kierownica, gaz, hamulec, sprzęgło- niema się do czego przyczepić, dla 2 osób bardzo dobry samochód, więcej tylko na krótkim dystansie... prowadzi się rewelacyjnie, miałem w nik kilka drobnych usterek, ale nie są to problematyczne czy drogie sprawy. zdecydowanie polecam ten samochód i kupiłbym go jeszcze raz

silnik to niestety słąbsza strona samochodu, wybrzedzając tira trzeba mieć sporo miejsca, przyspieszania pod małą górkę niema tak na dobrą sprawe;) ogólnie samochodzik jeździ świetnie i jestem z niego bardzo zadowolony, spalanie średnie miasto trasa pół/pół 6,5L lubię moje pędzidło ale brakuje mocy przy wyrzedzaniu...

Z widoczności jestem zadowolony, widać wszystko w zakrętach, parkuje się też bez problemu

Miuejsca to tam za dużo niema ale dla 3 osób na wakacje lekko;) z przodu miejsca nie brakuje w sumie jedyne co to półka pod kierownicą jak i pod schodkiem po stronie pasażera mogłaby być wyżem bo wyższe osoby uderzają w nią piszczelami.... tył wiadomo, mało miejsca ale 4 osoby mogą przejechać 150-200km więcej nie polecam, 2 os bez problemu całą europe mogę zwiedzać;) wygoda obsługi.... powiem tak, akumulatora nie jest łątwo wyjąć:P za to wszystkie listry wewnatrze fotole tylnie zdejmują się tak łatwo że każdy może to zrobić sam, jakoś materiałów- plastiki ok, tapicerka też, drewna tam niema:P

4 stopnie nawiewu, jestem zadowolony, jednak wolałbym klimatronic niż klimatic, może ciut lepiej by chłodziłą

Miałem kilka problemów.... 2 pokrętła, światło w samochodzie padło dalej nie wiem czemu...

Pełna opinia o Volkswagen Polo 9n3 1200 54KM 2006r. coupe »

Volkswagen Polo: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Volkswagen Polo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Volkswagen Polo: 0.9, 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.9, 2.0

Volkswagen Polo: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1985, 1979