Volkswagen Polo opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Polo spalanie 1.4 (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Polo

1.4

Åšrednia ocena: 8.01/10

Volkswagen Polo spalanie (l/100km)

7.89/8.97
6.68/6.61
6.99/7.73

Oceny VOLKSWAGENA POLO

2010-07-16

Samochód w tej wersji prezentuje się pięknie, lecz jego sportowa charakterystyka zawieszenia obniża komfort jazdy. Silnik mimo dość dużej mocy nie jest zbyt dynamiczny. Ogólnie oceniam pozytywnie.
Mimo dość dużej mocy (74kW) silnik nie jest zbytnio elastyczny, wymaga częstych zmian biegów dla wykorzystania jego momentu obrotowego.
Resorowanie bez obciążenia dość twarde a z obciążeniem minimalnie lepiej. Jednak koła z oponami 205x45x16 nie będą bardziej elastyczne.
Wersja nadwozia 3-drzwiowa przeznaczona głównie dla dwóch osób, zapewnia z przodu sporo miejsca sprawiając wrażenie siedzenia w samochodzie o 1 klasę wyżej, a dla dodatkowych dwóch lub trzech osób z tyłu jest zdecydowanie mniej komfortu.
VW Polo 1,4 silnik BBZ wersja Sportline, o zawieszeniu obniżonym, trochę twardszym, bardzo dobrze trzyma się nawierzchni, i układ kierowniczy bardzo precyzyjny, utrzymuje żądany kierunek jazdy. Wersja 3-drzwiowa - dość dobra widoczność do tyłu pozwala na precyzyjne parkowanie.

2008-08-16

Autko ok dla każdego szczególnie do jazdy w mieście!!! Wiadomo że nie jest to najnowsza technologia i top prestiż :) ale jak na moje potrzeby jestem bardzo zadowolony!!!
Autko jak wspomniałem wcześniej w miarę komfortowe na krótkich trasach i w mieście (oczywiście jak na swoją klasę hehe)
Blacha ogólnie w porządku na 10 lat mojego autka jedyna korozja to narożniki drzwi, rdzewieje też tylne nadkole ale autko było tam kiedyś bite!!!! Ogólnie jak na autko z tego rocznika i tej klasy jest bardzo dobrze!!!
Fajne autko do codziennej jazdy po mieście i w krótkie trasy!!! mój świetnie trzyma sie drogi bo stoi na 14`` i obuty jest w opony 185/50, standardowo miał 155/65/13 i było troche kiepsko! Zawieszenie ok przy 180000 prawie generalny remont całości nie ruszanej od nowości!!!

Tomek2008-02-11

Nie jest źle ale mogłoby byc lepiej. Generalnie nie garażuję auta i co chwila coś w nim piszczy że niby awaria a to elektronika wariuje. Np ostatnio czujnik oleju piszczał a było wszystko w porządku - do tego trzeba się przyzwyczaić i nie przejmować ale z drugiej strony jak będzie coś ...
A co tu chcieć od 75 koników? Jak na tę moc jest nieźle - nie ma co narzekać, demon prędkości to nie jest ale po trasie fajnie się nim jeździ.
W środku bardzo cicho, słychać tylko muzykę i pasażerów. Nawet powyżej 120 na godzinę jest dobrze.
Jest to maÅ‚e auto, wiÄ™c nie ma co wymagać ale ja mam 197 wzrostu, wiÄ™c jak siÄ™ odsunÄ™ z fotelem to do koÅ„ca i z tyÅ‚u jest już maÅ‚o miejsca, bagażnik mógÅ‚by być nieco wiÄ™kszy. Jeżeli chodzi o ergonomiÄ™ to z pozycji kierowcy nie widać regulacji wysokoÅ›ci Å›wiateÅ‚ - poza tym ok. JeÅ...
Auto dobrze trzyma się drogi, zawieszenie jest trwałe, jeszcze nic przy nim nie robiłem a jak go kupiłem 2 lata temu miał 29 tys przebiegu (ja teraz ponad 40 tys zrobiłem po Polskich dziurawych drogach i nic)

2009-07-12

Jest to moje pierwsze własne auto. Jestem z niego dość zadowolony. Denerwują niezbyt kosztowne ale uciążliwe awarie(elektryka, korozja układu wydechowego). Z perspektywy czasu zdecydowałbym się na mocniejszą jednostkę napędowom. Motor 1.4/60 km nie oferuje wystarczających osiągów.
60 konna jednostka napędowa jest zbyt mało dynamiczna. To typowe auto miejskie, które nie radzi sobie z wyprzedzaniem powyżej 100 km/h dlatego też nie nadaje się na dłuższe podróże.
Zbyt miękkie zawieszenie denerwuje. auto jest dobrze wyciszone. Silnik staje się głośny dopiero powyżej 100 km/h.
Karoseria bez zarzutu, w 13-letnim nigdzie nie zauważyłem pojawiającej się rdzy. Przestrzeń z przodu wystarczająca natomiast z tyłu brakuje miejsca. Denerwującym mankamentem jest brak schowka na rzecz centralnie umieszczonej poduszki dla pasażera. Plastiki są dość dobrej jakości ale sł...
Do układu kierwniczego nie mam większych zastrzeżeń, natomiast zawieszenie jest zbyt miękkie. Auto zbytnio przechyla się w szybkich łukach oraz nieprzyjemnie buja na większych nierównościach.

2008-08-30

Fajne autko dla dwóch, trzech osób. Idealny do jazdy po mieście i na krótkie wyjazdy. Mógłby nieco mniej palić. Jeśli dba się o niego potrafi odpłacić bezawarujną eksploatacją. Polecam
Wystarczający do poruszania się po mieście. Na trasie spokojnie radzi sobie przy wyprzedzaniu.
Nieźle wybiera dziury i nierówności. Wygodne fotele, nawet po dłuższej podróży nie powodują zmęczenia. Powyżej 110 km/h robi się głośny, ale można z tym żyć.
Bardzo wygodne autko. Nic nie ogranicza ruchów, wszytstko jest w zasięgu ręki. bardzo dobre spasowanie części. Nic nie skrzypi, nie trzeszczy i nie odpada. Nadwozie może nie jest najpiękniejsze, ale za to bardzo ergonomiczne. Bagażnik wystarczający na przewiezienie zakupów czy wakacyjny wy...
Radzę zmienić opony na szersze niż seryjne. Dość pewne zachowanie w zakrętach. Stosunkowo łatwy do opanowania w krytycznych sytuacjach - poślizg itp.

Åšrednie oceny VOLKSWAGEN POLO

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Polo braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Corsa.

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Opel Corsa

Opel Corsa

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Polo

Volkswagen Polo 6N 1400 60KM 1998r. hatchback

Silniczek jak na swoje ok 60KM bardzo dynamiczny i przy dwóch osobach na "pokładzie" całkiem przyjemnie się jedzie! Niestety max. prędkość szczególnie w dłuższych trasach to jakieś 120 ponieważ przy większych silnik osiąga takie obroty że troszkę męczy hałas dochodzący z komory silnika! Jeśli chodzi o żywotność zespołu napędowego daje 9/10 na 180tyś mojego auta praktycznie żadnych większych awarji a jeśli to tylko osprzęt, z silnika nie cieknie-od wymiany do wymiany oleju praktycznie nie potrzebuje dolewać oleju!

jest ok

Bardzo tanie i dostepne zamienniki niedrogie i równie dostępne oryginały, ja oddaje moje autko w ręce zaprzyjaźnionego mechanika więc naprawy też stosunkowo niedrogie jeśli chodzi o naprawy w serwisie to jak to w serwisie..........

Nagrzewa sie bardzo szybko nawet mimo tego że autko ma zamontowany gaz co troszkę odbiera ciepła z obiegu, nie ma problemu z grzaniem nawet przy bardzo niskich temperaturach!!!

Ostatnio zrobiło się jakieś zwarcie i samochodzik stanął bo porozłączalo wtryski pompę i wszystko co się dało na szczęście szybko i w miarę tanio sobie z tym poradził poza tym bez zastrzeżeń!

Volkswagen Polo: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Volkswagen Polo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Volkswagen Polo: 0.9, 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.9, 2.0

Volkswagen Polo: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1985, 1979