Volkswagen Sharan opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Sharan spalanie 1997r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan

1997r.

Średnia ocena: 8.08/10

Volkswagen Sharan spalanie (l/100km)

12.00/14.34
9.35/11.44
11.75/13.14

Oceny VOLKSWAGENA SHARAN

2010-02-19

ogromny komfort dla kierowcy i pasarzerów ,przestrzeń i swoboda
w rocznikach z przed 2000 malo schowków a po 2000 jest ich sporo tylko niektóre wydają denerwujący odgłos trzeszczenia aby to wyeliminować powykładałem je niękką gąbką
z racji tego ze to duży samochód trudno znalezć miejsce do swobodnego parkowania,ale z czasem to mija i po wyczuciu samochodu wciska się prawie wszedzie a że się swobodnie kieruje przestaje to być problemem

2012-05-12

można jechać 60km/h na 5 biegu i spokojnie się rozpędzać, skrzynia ma fajne przełożenia, ale brakuje 6biegu na zbicie obrotów, przyspieszenia zadowalające, pamiętajmy, ze to auto wazy...
jak wspominałem dla mnie za miękki, fotele super, wszędzie siedzi się dobrze i komfortowo, z tyłu dla mega wysokich trochę za nisko, ale zapraszam ich do przodu i po problemie, wyciszenie - powyżej 140 szumi i im szybciej tym głośniej.
niby ocynk a jednak tu i tam ruda wychodzi, miejsca wszędzie wystarczająco, bagażnik super przy 5 fotelach, przy 7 malutko, ale coś za coś, fotele ze skóry SUPER sprawa.
Układ jezdny jak na tamte czasy rewelacja, nic nie stuka i nie puka, trochę miękki jak dla mnie. Hamulce super, parkowanie no cóż trzeba mieć wyobraźnie, ja zamontowałem dla żony czujniki parkowania.

Dobre, w miarę elastyczne auto ale lepszy byłby 1,9TDi 90 lub 110 koni.
2.0 115KM to za słaby silnik na polskie drogi. Co innego w Niemczech gdzie wyprzedza się na autostradzie z predkosci 90-120 bez problemu. Inaczej u nas w kraju, kiedy autem w 5 osób trzeba wyskoczyć zza innego auta przy 50km/h można się trochę napocić.
Od roku nie mogę się pozbyć stuków w tylnym zawieszeniu.
Bliźniak Sharan/Alhambra/Galaxy. Wnętrze wykonał Ford nie ma rewelacji ale bardziej podoba mi się niż plastik w nowych VW.
Wygodnie i wysoko się siedzi. Lekko buja na boki ale to normalne w taki wysokim aucie.

2008-02-13

silnik dość dobry i elastyczny umiarkowanym apetycie na paliwo srednio 6.4 l skrzynia biegów trochę haczy wymaga przyzwyczajenia szczególnie 1i 2 bieg poza tym dośc elastyczny ja musialem czyścić turbine
przestrzeni nie brakuje nawet w trzecim rzędzie
dobre auto rodzinne pojemne wspomaganie pomaga w manewrach przydał by się radar cofania hamulce mogły by lżej działać

2011-02-22

bardzo bezpegiowieczna skrzynia biegow-nigdy sie nie cofnie na gorce ani nie zgasnie,ma bardzo dobre przyspieszenie
duza wygoda jazdy w warunkach kiepskiego stanu jezdni,widocznosc na tylnych fotelach jak w autobusie
wygodny w prowadzeniu,regulacja kierownicy gora dol,do siebie i od siebie,bardzo dobra widocznosc w lusterkach przy parkowaniu

Średnie oceny VOLKSWAGEN SHARAN

4.7/10
4.0/10

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Sharan brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Zafira.

Volkswagen Sharan

Volkswagen Sharan

Opel Zafira

Opel Zafira

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Sharan

Volkswagen Sharan 2800 175KM 1997r. van

ogromny komfort dla kierowcy i pasarzerów ,przestrzeń i swoboda

początkowo wydawało mi się że tak wielki samochód będzie bardzo powolny opinie znajomych były niepochlebne ,ktoś mi poradził jak chcesz taki samochód to z mocnym silnikiem i miał rację, jest niesamowite przyspieszanie i wyprzedzanie to czysta poezja najmniejszych problemów przyspiesza z prędkością naciskania pedału gazu ,a przy tym skrzynia automat to komfort niesamowity,nie wiem z kąt tak fatalna opinia o automatach w naszym kraju pewnie nie dorośliśmy jeszcze do takiego luksusu ,brakowało mi tylko tempomatu,obecnie mam to wszystko i jazda to poezja gdyby nie tak ogromny brak autostrad

samochód zachowuje się doskonale pełny czy pusty koleiny nie stanowią większych problemów lecz nie sposób o nich zapomnieć od czasu do czasu przypominają o sobie lecz to nie to co w mniejszych autach włosy nie stają dęba,z racji tego że auto jest wysokie na tylnych fotelach rzuca na nierównościach i przy gwałtownych manewrach,uciążliwa jest dmuchawa na 3 i 4 zakresie

najmniejszych problemów ,bardzo pomocne są kontrolki spalonych żarówek

Volkswagen Sharan: hatchback, mini-van, terenowy, van

Volkswagen Sharan: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Sharan: 1.8, 1.9, 2.0, 2.8, 8.0

Volkswagen Sharan: 2008, 2007, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995