Volkswagen Sharan opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Sharan spalanie 1.9 (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Sharan

1.9

Åšrednia ocena: 8.19/10

Volkswagen Sharan spalanie (l/100km)

Oceny VOLKSWAGENA SHARAN

2010-07-18

Gdyby nie wkurzające trzaski i stuki z wnętrza i podwozia a także częste usterki auto byłoby najlepsze na świecie.Jazda nim jest naprawdę przyjemnością - tylko te gdyby...
90 KM to trochę za mało na dynamiczną jazdę ale chcąc jeździć oszczędnie wystarcza. Współpraca ze skrzynią biegów w porządku. Biegi przelącza się płynnie, choć u mnie widać,że jeździł wcześniej ktoś "nerwowy" i jest podtarty synchronizator na 2 biegu.
Zawieszenie jest twarde, czuć nierówności na kierownicy. Wnętrze jest za głośne, jednak podróżowanie jest bardzo wygodne.
Miejsca jest dużo, schowków jest za maÅ‚o a te już istniejÄ…ce sÄ… maÅ‚e.Jakość plastików pod psem. wszystko pÄ™ka i trzeszczy. OczywiÅ›cie ze sÅ‚ynnych uchwytów do dzwi powlekanych zdzierajÄ…cÄ… sie farbÄ… firma nie zrezygnuje chyba nigdy. Korozji brak. Sporo wgnieceÅ„ na nadwoziu od parkujÄ...
Auto prowadzi się wyśmienicie,jednak na początku miałem sporo problemów -stuki w przekładni, wyłączanie się wspomagania , ściaganie.Po wymianie przekładni jest OK. Na takie auto moc wspomagania za mała. Podczas parkowania w lusterkach widać pojazd tylko do końca tylnych drzwi. Przy...

2011-02-14

Co tu napisać,polecam Sharana w dieslu, sam mam taki egzemplarz ja akurat dobrze trafiłem, ogólnie jestem zadowolony.
...Ja akurat mam wersję z silnikiem 1,9TDI/90KM 1Z, i powiem szczerze że jest to jednostka bardzo niezawodna (o ile się regularnie dba),dla minie jak i dla mojej 4-ro osobowej rodziny w pełni wystarcza. Demonem szybkości to on nie jest ale chyba nie o to chodzi kupując takie auta
ogólnie ok...jest obszerny - pakowny i bardzo wygodny na dalekie trasy. Ja szczerze polecam.
duuużo miejsca z przodu,pasażerowie nigdy nie narzekali na wygodę podczas jazdy,bagażnik jak w dostaw-czaku, dla mnie jakość tapicerki na drzwiach pozostaje wiele do życzenia - kurczy się i odrywa a mam Sharana z 96`, fajne możliwość daje aranżacji wnętrza - ustawianie foteli 2 i 3 ...
Nic nie stuka,nie puka...jak się dba. Co do parkowania - wiadomo gabaryty auta i ciężar 1800kg możne być utrudniony dla młodego kierowcy ale jak się zainstaluje kamerkę cofania - miodziooo

Ogólnie jednak to dobry wybór. Dużo miejsca i wygoda podróżowania dla 7 osób. Duża powierzchnia załadunkowa.
Silnik pracuje dobrze we wszystkich zakresach jednak masa samochodu jest duża, więc przyspieszenie nie jest zadawalające , ale to jest Van a nie sportowe auto.
Bardzo wygodny rodzinny samochód. W moim modelu fotele przednie można odwrócić i w czasie postoju jest to bardzo przydatne.
Samochód wygodny i bardzo przestronny. Aranżacja wnętrza na bardzo wysokim poziomie. Układy siedzeń można dowolnie zmieniać.
Z powodu przedniego napędu słaby skręt. Widoczność do tyłu niewystarczająca - przy parkowaniu niewidoczne przeszkody do 1,6 m od ziemi.

2008-02-09

Wielkość auta daje wrażenie, że jest drogie w utrzymaniu, w praktyce kosztuje tyle co passat, warte uwagi,
jak na technologię sprzed 10 lat to rewelacja. A teraz to normalka, albo nic szczególnego.
Super w zimie na narty w góry, wysokie podwozie, cieżko sie zakopać, ciężki nie wpada tak łatwo w poślig.
Dobry do przewożenia dużych, elementów np. mebli. Płaska podłoga ułatwia załadunek.
Super autko dla dużej rodzinki, lub prowadzenia działalności. Wspaniały na dalekie wyjazdy z dużym bagażem, na narty czy jako taxi. Wygodne, duże jak mały bus, a pali i prowadzi sie jak osobowe. Wogle ma charakterystykę osobowego i zachowuje sie jak osobowe. Opłaty na autostradach jak za o...

Åšrednie oceny VOLKSWAGEN SHARAN

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Sharan braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Volkswagen Touran.

Volkswagen Sharan

Volkswagen Sharan

Volkswagen Touran

Volkswagen Touran

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Sharan

Volkswagen Sharan comfortline 1900 tdi 115KM 2002r. van

Z samochodu jestem bardzo zadowolony i mogę go polecić osobom, które od jazdy agresywnej i z piskiem opon spod świateł, wolą stateczną jazdę z rodziną na dłuższe wypady, które cenią komfort i bezpieczeństwo. Nigdy się jeszcze tak nie zdarzyło, żebym został nagle czymś niemile zaskoczony przez to autko.

Silnik pracuje z lekkim klekotem, ale do zniesienia dla ucha. Skrzynia biegu na zimnym lekko haczy, ale podobno Sharany tak mają. Co do przyspieszenia, to mogłoby być lepiej, ale trzeba pamiętać, że przy prawie 2t. 115 koników to niewiele, choć jak się go dobrze nakręci na obrotach to może być. No cóż to nie rajdówka, a vanik do rodzinnych wyjazdów.

Widoczność z przodu bardzo dobra, natomiast do tyłu może przeszkadzać środkowy zagłówek. Widoczność w lusterkach bardzo dobra, a dzięki dzielonemu lewemu lusterku nie występuje problem martwego pola.

Resorowanie przy komplecie pasażerów jak i przy jeździe samemu jest wystarczające, choć nie takie jak np. we francuzach. Fotele są wygodne, choć jak dla mnie szkoda, że nie mają lepszego trzymania bocznego jak i wyprofilowania w odcinku lędźwiowym. Mimo tych uwag samochodem jedzie się wygodnie nawet przy dużych odległościach. Plusem przednich foteli są na pewno podłokietniki i możliwość obrócenia ich do pasażerów np. w czasie postojów. Wyciszenie powiedzmy poprawne, choć pow. 100 km/h może przeszkadzać dochodzący z zewnątrz szum powietrza.

Ilość miejsca dla pasażerów I, II jak i III rzędu jest naprawdę wystarczająca do swobodnego przemieszczania się. Możliwość aranżacji wnętrza jest duża. Bagażnik zadowoli nawet najbardziej wymagających, pod warunkiem, że nie mamy włożonych foteli III rzędu, bo wtedy staje się on symboliczny.

Auto prowadzi się bardzo wygodnie, sztywno, dzięki czemu nie układa się na zakrętach. U mnie czuć lekkie drgania kierownicy, ale to może być spowodowane jakością naszych dróg. Wspomagania działa tak jak powinno - lekko się kręci kierownicą, ale czuć cały czas, że to my mamy pełną kontrolę. Hamulce nigdy mnie jeszcze nie zawiodły i udało mi się zawsze zatrzymać na czas. Jedyny mankament tego samochodu to średnica zawracania i trzeba się nie raz nagimnastykować, żeby zaparkować na ciasnym parkingu.

Awaryjność tego samochodu jest niewielka w porównaniu np. z Fordem. Najczęściej wymienia się łączniki, ale to suma złych u nas dróg i wagi samochodu. Jak na razie to jedyne "większe" naprawy w moim Sharanku.

Słabą stroną wszystkich Sharanów jest parowanie szyb zimą. U mnie ten problem udało się w pewnym stopniu zmniejszyć, ale dopiero po naprawie klimy i wabesco.

Elektronika mnie jeszcze nigdy nie zawiodła.

Volkswagen Sharan: hatchback, mini-van, terenowy, van

Volkswagen Sharan: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Sharan: 1.8, 1.9, 2.0, 2.8, 8.0

Volkswagen Sharan: 2008, 2007, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995