Volkswagen Tiguan opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Tiguan spalanie 2012r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Tiguan

2012r.

Średnia ocena: 8.50/10

Volkswagen Tiguan spalanie (l/100km)

Oceny VOLKSWAGENA TIGUAN

Piter2013-12-17

Prowadzenie znakomite dobrze trzyma się drogi.Układ kierowniczy precyzyjny, wzorcowy. Hamulce jak przystało na VW brzytwa. Dobra widoczność gwarantuje łatwe parkowanie w razie potrzeby wspomaga elektroniczne automatyczne parkowanie. Trzeba je kontrolować to komputer nie człowiek.

2013-06-11

Silnik i głośne zawieszenie psują obraz dobrego auta.
To za mały motor do tego auta. Spalanie przy spokojnej jezdzie w mieście około 11 litrów. Mocno musi sie napracować.
Fotele super, wyciszenie także. Resorawanie - stuki.
Jedyny mankament to głośno pracujące zawieszenie. Po prostu słychac stuki i skrzypienie. Krótki rostaw osi powoduje podskakiwanie na poprzecznych nierównościach oraz niewielkie ale męczące przy szybkiej jezdzie na naszych drogach bujanie.

Średnie oceny VOLKSWAGEN TIGUAN

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Tiguan brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Kuga.

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan

Ford Kuga

Ford Kuga

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Tiguan

użytkownik: Piter

Volkswagen Tiguan 1400 1,4 122 KM 122KM 2012r. kombi

Auto bardzo solidnie wykonane. Może nudne na zewnątrz nazywam to klasyczne. Ma swoje wady ale i zalety. Czy piękne kształty (dziś) modeli Hyundaya nie będą dziwaczne za parę lat? Jak wtedy będą się sprzedać kilkuletnie modele? Z klasykiem pasującym do każdej epoki problemów nie będzie. To mój prywatny subiektywny osąd.

Jest elastyczny jazda na 6 biegu przy niskich prędkościach( oczywiście nie pod górę) jest często praktykowana. Zmiany konieczne podpowiada komputer. Najlepsza skrzynia po wszystkich autach które miałem. Precyzyjna, lekki ruch ręką w kierunku wybranego przełożenia i skrzynia sama podpowiada i "pomaga" wyłapując Twój wybór. Cicha żadnych zgrzytów, jęków. Silnik zupełnie wystarcza do rozpędzania. Jest bardzo cichy jedynie obrotomierz na wolnych obrotach wskazuje że działa. Nie słychać go wcale. Przyspieszenie do 100 porównywalne do mojego poprzedniego auta. Zupełnie wystarcza do sprawnego wyprzedzania. Dynamikę czujesz też w zakresach prędkości 60-120 km przy zmianach pasów wyprzedzaniu innych pojazdów. To nie jest ścigacz typu audi TT. Do normalnej jazdy dynamika wystarczająca w 100%.

Widoczność do tyłu do przodu wzorcowa. Pomagają czujniki odległości. Duże lusterka ułatwiają obserwację.

Zarówno w komplecie pasażerów jak i solo resorowanie oceniam na znakomite. Dla 3 obszernych pasażerów na tylnej kanapie zbyt mało miejsca. Komfort zapewnia układ 2+2, lub 2+2+ dziecko. Fotele przednie godne polecenia. Tu zakres regulacji dopasujesz do swoich wymagań.O wyciszeniu już wspomniałem. Jeśli jesteś melomanem i masz dobry zestaw audio będziesz szczęśliwcem. Przy dużych prędkościach rzędu 130 w górę, słychać szum relingów i opon (zależy jakie masz).

Przestrzeń z przodu znakomita. Z tyłu już pisałem płyta podłogowa z Golfa V w którym też jest ciasno 3 szerokim osobom.Ergonomia jak u VW siadasz patrzysz i nie czytając instrukcji czujesz że zawsze tym jeździłeś. Bagażnik jest zupełnie wystarczający. Możesz poruszać tylne fotele by zwiększyć jego możliwości. Po złożeniu tylnych siedzeń przewóz lodówek, pralek, lub zabytkowych TV marki "Rubin" i "Elektron" jest możliwy. Szczególna pochwała za jakość wykończenia wnętrza jest wzorowa. Nic nie trzeszczy. Znacznie zwiększono ilość schowków.Możliwość aranżacji wzorcowa w kilka sekund zmienisz go w ciężarówkę.Na karoserii nie widać śladów zużycia 0 rdzy. Wysokie auto i plastiki na drzwiach chronią Twoje auto od uderzeń drzwi innych niechlujnych kierowców.

Nie mogę mówić o zawodności bo od początku przebiegu nie wymieniłem nawet żarówki. Wobec tego moja ocena może być tylko taka jak powyżej.

Nowoczesny system chłodzenia automatyczny i niezależny dla 2 stron. Używam go cały rok. Klimatyzacja prawie nie zwiększa zużycia paliwa.W czasie upałów zamknij okna i masz pełny komfort. To silnik benzynowy nagrzewa się szybko, więc zimą jeżdżę bez kurtki, płaszcza krępujących ruchy kierowcy.

Zero zwarć i problemów z elektrycznością. Kable wzorcowo zabezpieczone. Nie wiem co to problemy z elektroniką w tym modelu.

Volkswagen Tiguan: hatchback, kombi, terenowy, van

Volkswagen Tiguan: benzyna, olej napędowy, turbo diesel

Volkswagen Tiguan: 1.4, 2.0

Volkswagen Tiguan: 2012, 2011, 2009, 2008