Volkswagen Touareg opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Touareg spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Touareg

8.45/10

Volkswagen Touareg spalanie (l/100km)

miasto 18.28/23.73 11.67
trasa 14.72/19.00 8.50
cykl mieszany 16.15/21.33 10.00

Touareg

OCENY VOLKSWAGENA TOUAREG

Chciałoby się, aby mniej palił. Ale i tak pochłania dużo paliwa bez względu na silni. Trudno, to prawie 3 tony masy!
Jak to przy automacie. Przyspieszenie w normie, a nawet trochę lepiej. Skrzynia pracuje rewelacyjnie. Ale jeśli chce się szybciej jechać, to istnieją dodatkowe warianty: wersja sport lub tiptronic.
Brak jakichkolwiek uwag. Jak na uterenowionego suv-a lekko twardawy, ale tak ma właśnie być. Zachowuje się niezwykle poprawnie bez względu na dociążenie. Przy dużych prędkościach, z niekorzystnym wiatrem skośnym może, choć nie musi odzywać się szum w uszczelkach.
Przestrzeń wystarczająca, nawet dla "obszernych " pasażerów. Wygoda obsługi. Bagażnik wielki. Karoseria dobra, choć w wielu miejscach zastosowana elementy karoserii nie z metalu a tworzyw sztucznych, np. błotniki. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na ocenę.
Wyśmienity komfort. Chyba jeden z najlepszych wśród SUV-ów. Układ przycisków, dostępność wręcz fantastyczna, jak zawsze u VW. Parkowanie, jak u tego typu auta zawsze obarczone problemami. kwestia przyzwyczajenia.

auto łączy w sobie zalety auta prawie-terenowego (pozwoli dojechać w trudne miejsca) i wygonej limuzyny (daleka jazda to przyjemność), silnik 3,0 V6 TDI sprawdza się idealnie, pneumatyczne zawieszenie pozwala dostosować auto do różnych warunków i wymagań, auto dla aktywnych, wadą są kos...
Silnik 3,0 TDI jest bardzo dobrym wyborem do tego auta.
Wysoki komfort jazdy zarówno z przodu i z tyłu, auto na długie przebiegi
Bagażnik nienajwiększy w tej klasie aut, ale bardzo foremny, dobry patent z możliwością ustawienia wysokości do załadunku
auto prowadzi się bardzo dobrze, komfort jazdy jak vanem, na ustawieniu zawieszenia na Sport świetne trzymanie sie drogi i wybieranie zakrętów, na ustawieniu Auto lub Comfort można zapomnieć o dziurach w mieście i szynach tramwajowych

dobre auto dla zdecydowanych i doswiadczonych kierowcow,nie amatorow,trzeba liczyc sie z kosztami,auto nie nalezy to tanich,jesli zas dbasz to rewelacyjna bryka...polecam gorąco.masz pytania przed kupnem napisz email odpowiem na pytania nurtujace.
no moze moglo by byc wieksze,ale jest ok...nawet bardzo dobre
zadnych zastrzezen,ja mam opony 275/45/19 i sa rewelacja
bez zastrzezen...rewelacja
czasem problem z parkowaniem ,ale to wina małych miejsc waskich linii parkingowych.

Z głębokiego śniegu, Turaś, wyciągnął Forestera i Patrola omijając ich rowem.
Silnik na nowej mapie 300 KM daje radę. Porsche Cayene benzyna wymięka.
Po przejechaniu 600 km do teścia mogłem pić dalej, brak zmęczenia.
Bagażnik deczko mały wchodzą tylko trzy trupy.
Trudno zatrzymać 2,5 tony z 220 km/h do 140 km/h

jestem zadowolony.
dla mnie jest ,on mało awaryjny,a mam go 4-lata i nie mogę narzekać,nie miałem żadnego problemu z silnikiem czy też, z innymi częściami,jeśli ten samochód się w odpowiedni sposób eksploatuje.
komfort jazdy jest B.dobry.
ogólnie mogę się wypowiedzieć pozytywnie,jest wystarczająco opszerny,dla mnie i dla pasażerów.
auto prowadzi się b.dobrze.ja mam odczucie ,pewnego bezpieczeństwa w tym modelu.

ŚREDNIE OCENY VOLKSWAGEN TOUAREG

9.4/10
5.0/10

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Touareg brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi Q7.

Volkswagen

Touareg

Audi

Q7

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Touareg

użytkownik: Andrzej

Volkswagen Touareg tiptronic 3200 v 6 244KM 2005r. terenowy

To duże auto,, więc wysoko się siedzi. Widać dookoła wszystko. Lusterka idealnie zgrane.

Do 60 000 km, bo tyle ma, zero napraw, z wyjątkiem przeglądów serwisowych. Koszty wymiany płynów itp niestety bardzo wysokie. U dielera. Nie wiem jak gdzie indziej.

Bez uwag. Wszystko działa jak powinno. Klimatronik 2-strefowy idealnie dopasowuję temp i warunki nadmuchów zgodnie z życzeniem kierowcy i pasażera.

Chodzi. nie nawala, choć czasami komp przy ocenie układów sygnalizuje o poduszce pasażera lub jej wyłączeniu.

Pełna opinia o Volkswagen Touareg tiptronic 3200 v 6 244KM 2005r. terenowy »

Volkswagen Touareg: hatchback, kombi, terenowy, van

Volkswagen Touareg: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Touareg: 2.5, 3.0, 3.2, 4.2, 5.0

Volkswagen Touareg: 2010, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003