Volkswagen Transporter opinie, oceny użytkowników, Volkswagen Transporter spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volkswagen Transporter

2001r.

Średnia ocena: 9.00/10

Volkswagen Transporter spalanie (l/100km)

Oceny VOLKSWAGENA TRANSPORTER

2013-10-12

Do pracy to na prawdę znakomite auto. Ceny rynkowe tych modeli chyba to potwierdzają. Niech najlepszą rekomendacją będzie to, że o każdej porze dnia i nocy gotów byłbym wsiąść w to auto i bez specjalnych przygotowań pojechać na drugi koniec Europy :)
Mając na liczniku 380 tys zdecydowałem się na remont przedniego zawieszenia (wszystkie tuleje met-gum, wybite zwrotnice, drążki z końcówkami itp), nie wymieniałem amortyzatorów bo są ok. Auto zawsze prowadziło się dobrze, a po remoncie jedzie jak po torach :)

Zbyszek2011-02-13

Auto w wersji multivan naprawdę godne polecenia ,ogrzewanie postojowe - rewelacja

Średnie oceny VOLKSWAGEN TRANSPORTER

Osoby zainteresowane autem Volkswagen Transporter brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mercedes Vito.

Volkswagen Transporter

Volkswagen Transporter

Mercedes Vito

Mercedes Vito

Najciekawsza opinia użytkownika o Volkswagenie Transporter

Volkswagen Transporter 2500 TDI 65KM 2001r. bus

Silnik z obecnym przebiegiem 405 tys wciąż pracuje świetnie. Moment obrotowy pozwalający na użycie do rozpędzania praktycznie już od wolnych obrotów. Nie lubię zbyt często machać lewarkiem zmiany biegów, i ten silnik bardzo w tym pomaga. W trasie wyprzedzanie n V biegu od 80km/h to żaden problem, wciskasz gaz i jedziesz :). Od początku użytkowania auta (2006 przy 89 tys na liczniku) stosuję paliwa premium, które mój silnik bardzo lubi, odwdzięczając się cichą i dynamiczną pracą i zmniejszonym spalaniem, co wychodzi w sumie ekonomiczniej niż przy stosowaniu zwykłego ON. Sprawdziłem i policzyłem. W normalnej ekploatacji (2/3 w trasie, 1/3 miasto), bak 82 litry wystarcza na 1100-1150km, zimą mniej o 50-100km, zależnie od tego jak często odpalam zimny silnik, gdyż jest wyposażony w dogrzewacz Eberspaecher 3kW.

Panoramiczna, wysoka szyba, stosunkowo wąskie słupki przednie, no i oczywiście wysokość samego auta pozwalająca obserwować drogę w przód ponad dachami osobówek, to powód dla którego chyba nigdy już na stałe nie przesiądę się do niższego auta :) Moje całe nadwozie jest przeszklone, widoczność w tył również jest znakomita, w czym pomagają duże lusterka o zmiennej krzywiźnie, likwidujące martwe strefy. Ręcznie przestawiane lusterko wewnętrzne pozwala przyciemnić widok w nocy.

Mój T4 ma miękkie wykończenie wnętrza tylko w przedniej części, od połowy są blachy i twarde poszycia z twardej pilśni (podsufitka i boczki), więc auto nie jest ciche. Słychać też szum opon tylnych - nieosłonięte nadkola. Na autostradzie przy 120km/h hałas mierzony decybelomierzem to 73-75 dBA, zależnie od siły i kierunku wiatru, bo przy bocznym czasem gwiżdże przy lusterkach. Co do zawieszenia, auto jedzie zdecydowanie przyjemniej gdy jest obciążone, choć typowe polskie drogowe nierówności najlepiej pokonuje nieobciążone, w sensie dużego skoku zawieszenia. Fotele przednie mam już "wyklepane" ale gdy zdarza mi się jeździć moim autem z tyłu, siedzi się bardzo wygodnie, jest obszernie, a nogi można dać "wszędzie" :)

O wygodzie wynikającej z miejsca już napisałem, jest przestronnie, za co bardzo lubię to auto. Bardzo wygodnie się wsiada i wysiada. Rozmieszczenie przyrządów i manipulatorów jest takie jak powinno być, wykończenie jest bardzo dobre, w tym przebiegu nic nie skrzypi i nie brzęczy, bez problemu można też utrzymać czystość. Na pochwałę zasługuje też jakość materiałów tapicerki, moja jest cała, nie ma na niej nawet przetarć, a wywieram nacisk na siedzenie rzędu 130kg :) w mojej podstawowej wersji przearanżować nie da się wiele, poza odwróceniem środkowej kanapy na mocowaniach. Ale wersji zabudowy T4 widziałem sporo :) Karoseria w normie, nie była specjalnie konserwowana, i poza drobnymi odpryskami na krawędziach nic mi nie przeżera jeszcze na wylot auta. Odpryski pojawiły się w dolnych narożnikach otworów okiennych w drzwiach przednich, ale cynkowane drzwi się bronią. Przy tym przebiegu wykonanym głównie w trasach, mocno poobijany kamyczkami mam przód, ale też rdza nigdzie jeszcze nie spuchła.

Trudno mi jednoznacznie określić czy powyższa lista jest listą awarii czy raczej wynikiem normalnego zużycia. Auto przed zakupieniem przez mnie stało ponad rok, więc uszczelniacze mogły stracić swoje właściwości z tego właśnie powodu. Czujnik poziomu oleju to drobiazg. Reszta się po prostu zużyła. Auto w utrzymaniu jest na prawdę łatwe i niedrogie, mam znakomitego mechanika, u którego wykonuję regularne przeglądy.

Jak wspomniałem przy silniku, mam automatycznie włączający się dogrzewacz 3kW, więc zimą przy -30 ja prowadzę w krótkim rękawku, a pasażerowie nawet w II rzędzie nie marzną. Dzięki niemu silnik zawsze trzyma swoje 90 stopni a ogrzewanie pracuje wydajnie. Poza nawiewem na tył z osobną nagrzewnicą, mam też suche webasto 5kW, więc nawet da się spać w tym aucie zimą, z czego nieraz korzystałem. Pobór paliwa do webasto jest znikomy, przy mocy na 1/4 nawet po całej nocy nie widzę ubytku w baku. Deklarowane przez producenta 0,6litra na pełnej mocy na godzinę to widocznie prawda ;) Dmuchawy są bardzo wydajne przy pełnej mocy, a przy ustawieniu na minimum spełniają dobrze swoją rolę nie męcząc uszu dodatkowym hałasem. W mojej wersji może brakuje osobnego nawiewu na boczne szyby, zawsze zimą muszę wypośrodkować między odparowywaniem bocznej szyby a grzaniem łokcia. Bardzo dobrze działa nawiew na nogi, tędy kieruję 2/3 strumienia z wentylatora gdy jest sucho, tędy również głównie ogrzewam wnętrze. Gdy ciepło trzeba puścić w górę, na szyby, bardzo pomagają zawsze zimne nawiewy w konsoli środkowej. Te również bardzo dobrze służą latem, dopóki za bardzo słońce nie rozgrzeje przodu auta. Niestety, nie mam klimatyzacji :(, przy temperaturze zewnętrznej powyżej 28 stopni, w aucie robi się mało przyjemnie.

Nie miałem dotąd żadnych problemów z elektryką. Wszystko kontaktuje, żadnych zwarć czy braku kontaktu. To auto elektronikę ma chyba jeszcze z czasów, gdy nie robiło się aut, które w założonym przez producenta czasie miały się popsuć ;) Zdarzyła się awaria centralnego zamka spowodowana niestarannym podłączeniem sterowania z alarmu - tu zwarcie "posadziło" drobną kostkę w sterowniku, czego naprawa kosztowała mnie poniżej 200zł.

Volkswagen Transporter: bus, kombi, mini-van, pick-up, van

Volkswagen Transporter: olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volkswagen Transporter: 1.6, 1.7, 1.9, 2.4, 2.5

Volkswagen Transporter: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1986, 1985, 1984, 1983