Volvo 440 opinie, oceny użytkowników, Volvo 440 spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo 440

Średnia ocena: 8.00/10

Volvo 440 spalanie (l/100km)

8.84/10.82
6.88/8.11
7.62/9.48

Oceny VOLVO 440

2010-02-20

Jestem zadowolony z auta, nie bez powodu marka volvo ma dobrą opinię. Naprawde dobre auto za małe pieniądze. Nie ma problemu z częściami i nie są wygórowane cenowo.
Skrzynia biegów precyzyjna, biegi wchodzą bez problemu, silnik trochę za słaby na duże szybkości w trasie, do 120km/h dobrze, powyżej wyje i gwiżdże, brakuje mu 6 biegu. Ale przy normalnym trybie jazdy idealnie się sprawuje.
Jak na swoją klasę to może być wzorem. Jestem wysoki(190cm), z tyłu czuję się komfortowo, fotele pierwsza klasa. Wygodne i przy długiej podróży nie męczą. Samochód ma raczej miękkie resorowanie, nieźle tłumi nierówności.
Kokpit projektowany pod kątem do kierowcy, intuicyjnie rozmieszczenie przycisków, obsługa praktycznie bezwzrokowa. Dużo miejsca, w bagażniku już niejedno przewoziłem, nawet szafe i sofę. Deska wykonana z dobrej jakości miękkiego plastiku z wstawkami weluru. Karoseria... tylko tylne nadkola...
Ze względu na długi przód ciężko wcisnąć się ciasne miejsca parkingowe. Do prowadzenia nie mam zastrzeżeń, pewny na zakrętach, skutecznie hamuje.

2010-02-21

Rano po zapaleniu zatrzęsie lekko budą i klekocze jak stado bocianów.Wiadomo zimny. Przy nowym akumulaqtorze zapalił z delikatnym problemem przy -28 mrozu w garażu z blachy bez ocieplenia.Mistrz przyspieszenia to nie jest ale mi starczy = oszczędność!
Jak się jedzie we 2 czy tylko kierowca należy uważać na zakrętach :) lubi robić niespodzianki.Fotele baaaaardzo wygodne, trochę głośny ale ja wyciszyłem po swojemu (założyłem pod maskę wygłuszenie z jakiegoś dużego ropniaka i wykleiłem ścianę grodziową od srodka - w miarę możl...
Z przodu dużo miejsca z tyłu też chociaż nigdy tam nie jechałem :) Pozycja za kierownicą zachęca do prowadzenia auta bo człowiek czuje się tam jak w małej ciężarówce volvo- lekko skierowany kokpit w stronę kierowcy.Super rozwiązanie.Materiały ok.Przy przebiegu 350 tys km nie miałem ...
Małe lusterka na zewnątrz wyglądają bardzo ładnie, ale widoczność z pozycji kierowcy jest w nich słaba. Hamulce super, był ABS i 4 tarcze.

radek2010-02-16

zero wad, oczywiści jak na samochód z lat 90-tych za niwygrowana cene, dziś juz przestazała konstrukcja nie mogąca się równać z nowymi autami, mam nowy służbowy ale zawsze chętniej jeżdżę Volovina, współczesnym autom brakuje tego czegoś... są sprawnym środkiem transportu , tylko
bardzo dobra elastycznosc silnika jak w dieslu, konstrukcja renault, troszke zamulony
przestronne wnętrze, buja na zakrętach, prowadzenie na prostej to bajka, fotele przednie super, juz takich się nie robi
super tani w utrzymaniu i zakupie, niech golfy się chowają

2008-11-21

Volvo to VOLVO a nie jakiś przereklamowany Golf. Volvo rok 1992 cena ok 3000 pln. Golf II rok 1992 cena ok 4000 pln (za co)
Silnik 1.8 w tak małym samochodzie daje poczucie dynamiki jazdy. po prostu jest to coś.
Zawieszenie dość twarde, na polskie drogi trochę za twarde( kwestia gustu), co do wygody jazdy to tak sobie, auto idealne do miasta lub na trasy do 300 km ( wsiadam i wysiadam :).
Trochę wszystko sztywne, brak podłokietnika u kierowcy ( trochę ręka opada), wykończenie jak przystało na VOLVO ( ergonomia i funkcjonalność)
Auto trzyma się drogi, prowadzi się jak golf ale jest dużo bardziej stabilne. Części tj. końcówki drążków nie odbiegają ceną od innych samochodów.

2011-02-15

jak na rocznik('94) i wyposazenie(ABS,wspom.kier.,elektr.szyby oraz szyber,podgrzew.lusterka) bylem z niego zadowolony ogolnie bezawaryjny.
nie jest to demon predkosci aczkolwiek jak na swoj wiek nie ma dramatu
przy komplecie pasazerow nie jest zbyt wygodnie na tylniej kanapie
wizualnie auto z zewnatrz wyglada na "kanciaste",fotele w miare latwo zdemontowac,w bagazniku mialem zbiornik z gazem w miejscu kola zapasowego dlatego zapas zabieral duzo miejsca w bagazniku ale mimo to w miare pakowny.w nadwoziu czesta bolaczka sa blotniki tylne poza tym nie mialem zadny...

Średnie oceny VOLVO 440

Osoby zainteresowane autem Volvo 440 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volvo 460.

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo 440

użytkownik: radek

Volvo 440 1800 90KM 1995r. liftback

widoczność jak w akwarium, wyglada jak polonez ale...

wsiądź do 440 i zobacz co to znaczy ergonomia, regulacja fotela i jego pokretło to mistrzostwo, dostęp do radyjka i regulatorów nawiewu pod ręka bez odrywania wzroku od jezdni. jak w starych saabach w octavi porażka, aby wyregulować klime trzeba oderwać wzrok od drogi i spoglądać w okolice skrzyni biegów. materiały mięciutkie, żona mówi że wnętrze jak w Ikarusie

super tani w utrzymaniu i zakupie, niech golfy się chowają

nic poważnego, tylko części eksploatacyjne

brak klimy, ale wentylacja super - mam szyberdach, grzanie to moment plus grzane fotele

nic dodać nic ująć

Volvo 440: hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Volvo 440: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volvo 440: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0