Volvo 850 opinie, oceny użytkowników, Volvo 850 spalanie 1996r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo 850

1996r.

Średnia ocena: 8.18/10

Volvo 850 spalanie (l/100km)

13.57/15.10
9.47/17.00
10.95/24.95

Oceny VOLVO 850

2008-02-09

Samochód ma 12 lat, komfort super, ale ja regularnie co 10 tys wymieniam olej, filtry, nie czekam na całkowite zdarcie klocków i tarcz. Ale auto poza jedną awarią sterownika pompy paliwa nie miało żadnych poważnych awarii.
jak to stwierdził jeden z kolegów jadąc ze mną w trasie, nie zastanawiam się nad manewrem wyprzedzania, tylko go wykonuję. Dzięki kick-downowi nie ma problemu z bezpiecznym wyprzedzaniem. Silnik prawie idealnie dobrany pod wzgledem mocy i momentu obrotowego do gabarytów i masy. Świetny prog...
przy dużych prędkościach otwarcie szyb może utrudnić rozmowę.To niewielki mankament. Przy pełnym załadunku dopiero docenia sie resory. Przy małym obciażeniu trochę twardy. Fotele-rewelacja. 1000-1200 km jednorazowo i nie czuje się zmęczenia. Osoby mające problemy z kregosłupem też do...
żadnych zastrzeżeń. Nawet 7 osób też daje komfort. Oczywiście dodatkowe siedzenie raczej dla niższych dzieci. Możliwości przewozu ładunków około 2 metrów długości też są.Siatka zabezpieczająca, roleta, składanie niezależne foteli, schowki pod podłogą tak jak być powinno. Braku...
samochodem przejechałem w ciągu roku 30 tys. Miasto, trochę dróg gruntowych, trasy, również zagranica. Jak auto ma prawie 5 metrów, trudno inaczej ocenić parkowanie. Wóz jest ciężki ale za to bardzo stabilny i świetnie trzyma sie drogi. Idealny do dalekich tras. Musi mieć dobre opony i ...

2009-05-23

To mój siódmy samochód. Miałem 2 fiaty, bmw, 2 hondy, poloneza... Następne będzie volvo, z pewnością.
Głośno trochę przy prędkościach rzędu 140 - 160 km.h. Pasażerowie zadowoleni z przestrzeni i siedzeń.
Karoseria świetnie zabezpieczona przed korozją, podobno nie dotyczy podwozia ani tylnej klapy:) i chyba tak jest. ergonomia szwedzka, trochę dziwnie to może wyglądać, ale jestem konserwatystą samochodowym i uważam, że kwadratowy samochód może mieć także nieco kwadratowy środek. i tyle.
Samochód dla kogoś, kto ma już kilka lat prawo jazdy i wie, co się dzieje na drodze. Pakowny, stabilny, wygodny.

jasiek2011-01-06

Auto nie rzuca na kolana to jest vw a nie volvo!!Poprzednie volvo 240 to bylo prawdziwe volvo a 850 to nedzna podrobka.Na dodatek z klekotem od vw i zawieszeniem od wozu drabiniastego,hamulce badziewne.Nic specjalnego,taka odmiana passata.
Silnik vw na dodatek diesel,klekocze slabo przyspiesza w porownaniu z polonezem rewelacja ,w porownaniu z mercedesem 500 kleska
Na haslo resorowanie odpowiadam-brak resorowania.Standard wozu drabiniastego.Na wertepach wypadaja plomby z uzebienia.Auto stanowczo nie nadaje sie na polskie drogi.Auto idealne na Szwajcarie,USA Niemcy ale tam nawet fiacie topolino nie czuc twardosci zawieszenia.Wyciszenie jak w klekocie,mercedesa ...
Karoseria nie rdzewieje.Mocowanie rolety to bubel klimatronik nie dziala nadmuch na nogi nie dziala a auto bylo serwisowane w niemcowni
Samochod sciaga nieustannie,wymienilem opony,ustawilem geometrie ale problem tkwi w kiepskim patencie z tulejami w wachaczach.Sa nietrwale

2010-07-15

Wada jest jedna-spalanie. Reszta to same zalety
Przy tej mocy i 363 NM wyprzedzanie to przyjemność
Twardo zawieszone auto. Świetne na dobre drogi. Na naszych polskich dziurach mało komfortowe
Jeszcze w żadnym samochodzie nie czułem się tak swobodnie, jak w tym.
To jest prawdziwy samochód. Teraz takich nie robią.

2014-03-07

Samochód rewelacyjny przez te krótkie chwile kiedy wszystko jest ok. Psuje się co najmniej raz na miesiąc. Jeśli komuś nie przeszkadza, że zawsze coś jest popsute to polecam.
Jeśli wszystko ok w silniku to potęga.
Wyciszenie mogłoby być lepsze, ale dźwięk silnika jest bardzo przyjemny.
Bagażnik zdecydowanie zbyt mały i dostęp do niego żenujący. Samochód bezwypadkowy i ocynkowany, a rdzewieje.
Poprawnie, ale bez szału.

Średnie oceny VOLVO 850

4.3/10

Osoby zainteresowane autem Volvo 850 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volvo V70.

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo 850

Volvo 850 855 2500 tdi 140KM 1996r. kombi

Silnik 140 km tdi - 5 cylindrów. pięknie gada (jak jest ciepły), wymaga tylko zabiegów konserwacyjnych i traktowania jak normalnego diesla - czyli brak kopania na zimno. Nie ma kłopotów z prędkością, wyprzedzaniem, jedyne ograniczenie to głowa kierowcy. nie jest to samochód (żadne volvo 850) dla leszcza, który chce poszpanować, bo się zabije i narobi jeszcze innym szkody.

Krowa, krowa. Ale jak pięknie manewruje! i wierzcie mi, małe samochody się chowają.

Koszty napraw są normalne lub średnie. To nie jest astra. A na częściach nie warto oszczędzać. Raz wymienione cokolwiek, służy 100 lat.

Nie mam klimy, ale wentylacja jest bardzo dobra. ciekawe rozwiązania, sporo ich. długo się uczyłem ustawiania.

Nie zgłaszam problemów, mimo poważnego przebiegu.

Volvo 850: kombi, sedan (limuzyna)

Volvo 850: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volvo 850: 2.0, 2.3, 2.4, 2.5