Volvo 850 opinie, oceny użytkowników, Volvo 850 spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo 850

benzyna+gaz

Średnia ocena: 8.31/10

Volvo 850 spalanie (l/100km)

13.38/14.74
10.43/11.62
11.46/14.06

Oceny VOLVO 850

2010-09-03

Volvo z serii 850 produkowano w latach 92-97 i do dziś jeździ ich bardzo dużo.
Jeżeli chodzi o przyspieszenie do dla mnie jak na takie autko to zbiera się bardzo dobrze. Skrzynia biegów automatyczna bez zarzutu a silnik już zaczyna puszczać olej przez uszczelniacz wału, trzeba pilnować stanu oleju.
Samochód na trasie po prostu płynie. Dużym plusem są nivomaty bo wtedy resorowanie jest takie samo z obciążeniem i bez. Wyciszenie fabrycznie rewelacja ale niestety z czasem w czasie jazdy zaczynają trzeszczeć plastiki wnętrza.

2008-02-17

wielewalorów ma auto volvo850 silnik bęzynowy może dojechać nawet do80000tyś km blacha żadnej korozji się nie boji oczywiscie jeśli auto było bezwypadkowe tak jak moje orginał i ciesz się lepszą niezawodnością niż nowe volva wyprodukowane po 1995 volvo 440 niby podobne do 850 ale dal...
w automacie dużo wolniej przyspiesza,ale za to nigdy nie zajezdzisz silnika a to najważniejsze jego serce jest jak dzwon choć ma tyle lat i taki przebieg
przy 2.5 słychać bardzo jego moc choć pasionaći mówią że to jest jego plus
pełny ocynk moje ma 16 lat ale jest jak nowe fatastyczne szkoda że inne auta nie mają takiej blachy
wieczny problem z abs

Bartosz2010-11-13

Bardzo wygodne autko.Jeżeli ktoś kupi auto od właściciela,który wymieniał wszystko na bieżąco to będzie bardzo zadowolony.Ja nie miałem tyle szczęścia i musiałem zainwestować w auto około 3 tysięcy złotych. Mam nadzieje,że teraz będzie ok!!!
Naprawdę bardzo elastyczne autko,na trójce można jeżdzić od 20 do 120 km/h.Skrzynia dość precyzyjna.Przyspieszenie dość dobre jak na 144KM.
Mogłoby byś miększe (albo drogi mniej dziurawe).
Volvo 850 jest jak autobus !!!!!!
Bardzo wygodne autko za śmieszne pieniądze !!! Na trasie prowadzi się rewelacyjnie,natomiast w mieście przy naszych dziurach wydaje się zbyt twarde.Wspomaganie kierownicy mogłoby być lepsze.Hamulce bardzo dobre jak na mase auta.No cóż do parkowania trzeba sie przyzwyczaić,że potrzebuje w...

Bartosz2010-07-12

Silnik nie jest może jak z auta wyścigowego,ale daje rade temu dość ciężkiemu Volvikowi. Spalanie nie jest niskie,ale to nie cinqecento i musi swoje wypić. Bardzo elastyczny silnik na 3 biegu od 40 do 120.
Bardzo obszerne i komfortowe autko,wszystko pod ręką.
Fajne autko i dobrze się prowadzi,chociaż w koleinach prowadza,może to przez szerokość opon (205/55/R-16) Wspomaganie kierownicy mogłoby lżej działać.

Przemek2008-05-20

samochód jest świetny. To na prawdę auto, które ocaliło swego czasu Volvo przed bankructwem. Chyba najlepsze auto jakie do tej pory miałem
może jest to związane z jazdą na gazie ale silnik mógłby być trochę bardziej \'odrzutowy\'
w porównaniu do nowych modeli 850 ma bardzo dużo miejsca z tyłu. Bez problemu mieszczą się tam nawet faceci z długimi nogami.

Średnie oceny VOLVO 850

4.1/10

Osoby zainteresowane autem Volvo 850 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota 4 Runner.

Volvo 850

Volvo 850

Toyota 4 Runner

Toyota 4 Runner

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo 850

Volvo 850 summum 2500 2,5 l 20V 170KM 1995r. kombi

Volvo z serii 850 produkowano w latach 92-97 i do dziś jeździ ich bardzo dużo.

Wydaje mi się że po dobrym ustawieniu widać wszystko i wszędzie.

Auto bardzo przestrzenne wszędzie, przód, tył i bagażnik. Plastiki mimo 15 lat zachowują się dość dobrze (w porównaniu do innych marek). tapicerka skórzana po tylu latach wygląda bardzo dobrze. Karoseria rewelacja bez rdzy, lakier po woskowaniu wygląda lepiej niż w innych pięciolatkach, drzwi i klapy otwierają się i zamykają bardzo lekko bez żadnych regulacji.

Prowadzi się świetnie, jazda płynna należy do przyjemności. Układ kierowniczy ma swoje mankamenty, wahacze i drążki na przestrzeni 5 lat wymieniłem dwa razy. Układ hamulcowy według mnie bez zarzutu (do dziś oryginalne tarcze hamulcowe i jeszcze na tyle grube że nie trzeba wymieniać) Co do parkowania - no cóż ma swoją długość i do tego trzeba przywyknąć.

W zasadzie wsiadam i jadę. Co do awaryjności to są to raczej drobne usterki, do domu zawsze dojedzie. Koszty napraw średnio wysokie (warsztaty bardziej patrzą na markę niż na to co jest do naprawy ew. do wymiany. Koszty części w normie.

Nagrzewa się bardzo szybko, klimatyzacja dwustrefowa działa dobrze (pilnować nabijania)

Przy myciu silnika trzeba uważać na elektronikę, potrafi odpalić dopiero po paru godzinach. Na co dzień bez zarzutu.

Volvo 850: kombi, sedan (limuzyna)

Volvo 850: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volvo 850: 2.0, 2.3, 2.4, 2.5