Volvo 940 opinie, oceny użytkowników, Volvo 940 spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo 940

Średnia ocena: 9.22/10

Volvo 940 spalanie (l/100km)

11.00/13.01
8.87/10.31
9.97/11.68

Oceny VOLVO 940

2012-09-06

Ocena subiektywna:), zatem auto zebrało niemal wszystkie maksymalne oceny. Jak dla mnie auto idealne: prosta konstrukcja, nierdzewne, bezpieczne, bezawaryjne, komfortowe, ponadprzeciętnie przestronne, łatwe w prowadzeniu (i manewrowaniu), wbrew pozorom niedrogie w eksploatacji. No ideał po prost...
Trzeba zacząć od ustalenia rzeczy podstawowej: to nie jest wyścigówka! To jest auto mające zapewnić delektowanie się jazdą, i tą funkcję spełnia w 100%. Niemniej doładowany silnik benzynowy pozwala bez strachu zabierać się za wyprzedzanie tym niemal dwutonowym samochodzikiem, w razie c...
Wersja z nivomatami zapewnia ponadstandardowy komfort podróżowania. Jeśli do tego dodać fotele porównywalne tylko z domowym zestawem mebli do leniuchowania - nie chce się wysiadać z auta. Podczas jazdy najgłośniejsze są... opony:), ale może to cecha tych konkretnych opon (Dębica). Kancia...
Przestrzeni tyle, co w autobusie, mam 190cm wzrostu i prowadząc samochód mogę wyprostować lewą nogę:) O bagażniku wiele pisać nie trzeba: po złożeniu tylnych siedzeń ma całe 2 metry długości i ponad 2 metry sześcienne pojemności. Po 320000 kilometrach przejechanych w ciągu 16 lat ...
RWD:) Zawieszenie do wyrafinowanych nie należy. Zapewnia komfort, a to odbija się na pewności prowadzenia auta. Do normalnej jazdy jest ok., do szybszego jeżdżenia po zakrętach trzeba dokonać kilku prostych egzorcyzmów i będzie dobrze. Hamulce bez zarzutu. Parkowanie bardzo łatwe, pięc...

Polecam ten samochód wszystkim. Auto jeździ bezawaryjnie. Wymieniam tylko na bieżąco eksploatacyjne części. Wbrew krążącym opiniom, części nie są drogie. Silnik od VW LT (części bardzo tanie). Bardzo bezpieczne auto, wysoki komfort, no i chyba najważniejsze, jeśli auto nie było tłu...
Te autka z silnikami benzynowymi lepiej się spisują. Mimo to ten diesel został dobrze tu dopasowany (wersja z turbo i intercoolerem). Wyprzedzać można :)
Bardzo wygodny samochód. Auto dość dobrze wygłuszone. Nie trzeba do siebie krzyczeć nawet przy dużych prędkościach.
Pasażerowie z tyłu mają bardzo dużo miejsca na nogi. Auto jest szerokie, wiec z tyłu trzy osoby nie muszą siedzieć w ścisku, a 2 czują się jak w limuzynie :) Jeśli chodzi o materiały, to sporo jest plastiku, ale mimo wieku i przebiegu w moim aucie nic nie trzeszczy. Karoseria ocynkowana...
Ten samochód prowadzi się wspaniale. Dzięki napędowi na tylną oś promień skrętu wynosi nie całe 10m, co przy długości prawie 5m jest naprawdę mało. Parkowanie to bajka, mimo gabarytów.

2008-02-10

Bolid wyścigowy to nie jest ale nie jednemu w BMW oczy wychodziły z orbit ;-D Silnik-ver. szwedzka; nie do "zarżnięcia"!! Skrzynia M90-rewelacja: przez 1,5 roku nie miałem 3 biegu (zgubił się) i dawała radę!!! z 2-ki na 4-kę- dobrze to tolerował.
Komfort naprawdę super.Duuuurzo miejsca-zarówno na przodzie, jak i z tyłu.Nikt nie musi się "kurczyć" i cisnąć nawet przy jeździe w komplecie 5-ci osobowym.W czasie jazdy spokojnie można prowadzić konwersację i to bez zbędnego podnoszenia tonu głosu.
Całość na ramie,blachy pełen ocynk,zero rdzy,szwedzka solidność wykonania,prostota w obsłudze poszczególnych elementów kokpitu (dla niektórych może i toporny wygląd ale to też ma swój urok:))."Kanciak"-czyli mało owalny w kształtach bryły ale to trzeba pokochać.
Jazda tym autem to przyjemność - szczególnie w trasie. Problemów może trochę przysparzać parkowanie ale jeśli się potrenuje troszeczkę to można to opanować :)

2011-01-19

Fantastyczny samochód, warty duzo więcej niż większość nowych naładowanych elektroniką i drogich aut. Piękne, klasyczne kształty, auto z klasą i osobowością. Zawsze dowiezie do celu. To moje pierwsze volvo, ale nie zamieniłbym go na żaden inny. Rewelacja!
Nie jest to auto sportowe, więc amatorów szaleństw muszę rozczarować, ale jak na tak duże i solidne auto moc wystarczająca. No oczywiście nie do zamykania licznika, ale z takimi zapędami, to należy wybrać inne auto.
Fantastyczne i bardzo wygodne auto, podróże nie męczą, a nawet przeciwnie, po przejechaniu kilkuset km i dotarciu do celu często chce się jeszcze trochę zostać w środku:)
Blachy są fantastyczne, mój ma już prawie 20 lat i z tego, co wiem garażowany przez większość tego czasu i zero śladów korozji, podwozie też ok. trzeba tylko dbać, żeby wszystkie rysy i uszkodzenia warstwy ochronnej podwozia zamalować, szczególnie przed zimą.
Mały promień skrętu pomimo dużych rozmiarów, układ jezdny bez żadnych stuków, luzów itp, pomimo dość mało dbającego poprzedniego właściciela nie musiałem nic wymeniać jak do tej pory

Jarek2011-01-18

Moim zdaniem jest to samochód, który powinien widnieć w herbie tej marki. Jestem, oczywiście, fanem tej marki i moja ocena jest w tym miejscu subiektywna. Mogę jedynie powiedzieć, że jakość i komfort jazdy oraz koszty obsługi serwisowej jak również jej prostota plasują ten samochód w ...
Jest to silnik starej generacji, ale chcąc pojechać i wrócić bez szaleństwa to wystarczy. Ze spalaniem to nie jest rewelacja ale Volvo nigdy nie było mistrzowsko ekonomiczne. Ale to nie uważam za duży minus.
Wystarczająco jak na rok 1995 (produkcja)
Kanu na dachu, po bokach dwa rowery, cały bagaż na wczasy "pod namiotem" (ja, żona i dwie córki oraz dwa psy) To daje wyobrażenie o przestrzeni tego samochodu (RODZINNEGO !!!)
Bardzo równo, bez podejrzanych stuków. Nie ściąga. Hamulce z ABS bdb. Parkowanie tyłem w lukę po 0,5 m z przodu i z tyłu.

Średnie oceny VOLVO 940

9.9/10
4.5/10

Osoby zainteresowane autem Volvo 940 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volvo 960.

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo 940

Volvo 940 Kombi 2300 Ti 155KM 1997r. kombi

Spalaniem nie przejmujcie się (mam bardzo ciężką nogę)można je ograniczyć ale szkoda mocy w tym silniku ;-D Auto jak najbardziej rodzinne i bardzo pomocne w domu (nie martwisz się o przywiezienie czegoś lub wywiezienie itp)Najważniejsze: BEZPIECZEŃSTWO!!! To auto naprawdę potrafi uchronić cię przed skutkami stłuczki lub poważniejszych wypadków, czego życzę jak najżadziej.

Co tu się rozpisywać- jak na latarni morskiej ;)

Wentylacja extra-latem mocny nawiew ochłodzi (jeśli masz wersję bez klimy) wasze twarze.W zimie po odpaleniu czekasz zaledwie kilka minut i już robi się cieplutko w środku.

Volvo 940: kombi, sedan (limuzyna)

Volvo 940: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volvo 940: 2.0, 2.3, 2.4