Volvo 940 opinie, oceny użytkowników, Volvo 940 spalanie 2.4 (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo 940

2.4

Średnia ocena: 9.00/10

Volvo 940 spalanie (l/100km)

Oceny VOLVO 940

Te autka z silnikami benzynowymi lepiej się spisują. Mimo to ten diesel został dobrze tu dopasowany (wersja z turbo i intercoolerem). Wyprzedzać można :)
Bardzo wygodny samochód. Auto dość dobrze wygłuszone. Nie trzeba do siebie krzyczeć nawet przy dużych prędkościach.
Ten samochód prowadzi się wspaniale. Dzięki napędowi na tylną oś promień skrętu wynosi nie całe 10m, co przy długości prawie 5m jest naprawdę mało. Parkowanie to bajka, mimo gabarytów.

Jarek2011-01-18

Moim zdaniem jest to samochód, który powinien widnieć w herbie tej marki. Jestem, oczywiście, fanem tej marki i moja ocena jest w tym miejscu subiektywna. Mogę jedynie powiedzieć, że jakość i komfort jazdy oraz koszty obsługi serwisowej jak również jej prostota plasują ten samochód w ...
Jest to silnik starej generacji, ale chcąc pojechać i wrócić bez szaleństwa to wystarczy. Ze spalaniem to nie jest rewelacja ale Volvo nigdy nie było mistrzowsko ekonomiczne. Ale to nie uważam za duży minus.
Wystarczająco jak na rok 1995 (produkcja)
Kanu na dachu, po bokach dwa rowery, cały bagaż na wczasy "pod namiotem" (ja, żona i dwie córki oraz dwa psy) To daje wyobrażenie o przestrzeni tego samochodu (RODZINNEGO !!!)
Bardzo równo, bez podejrzanych stuków. Nie ściąga. Hamulce z ABS bdb. Parkowanie tyłem w lukę po 0,5 m z przodu i z tyłu.

2012-12-07

BARDZO DOBRA RELACJA JAKOŚCI DO CENY. PORZĄDNA ROBOTA INŻYNIERSKA .JAKOSC NIESPOTYKANA NA OBECNĄ CHWILĘ W SAMOCHODACH MASOWO PRODUKOWANYCH
122KM WYSTARCZAJĄ DO NORMALNEJ JAZDY .DLA ADHD I ITP TO NIE TEN POJAZD.
DOBRZE WYCISZONY ,DIESLA TROCHĘ SŁYCHAĆ W ŚRODKU ALE OD 130 KM/H MILKNIE
BARDZO DOBRA JAKOŚĆ PLASTIKÓW NIE TRZESZCZĄ NAWET W MROZIE ,W KAŻDYM SZCZEGÓLE WIDAĆ DOPRACOWANIE .PLASTIKI SA LEKKIE I STANOWIĄ MAŁA MASĘ SAMOCHODU.DUŻO WYCISZEŃ.WIEM BO ROZEBRAŁEM TAKI I LEŻY NA STRYCHU POUKŁADANY NA REGAŁACH JAKO MAGAZYN CZĘŚCI.WSZĘDZIE OCYNK NAWET NA ELEMEN...
KOMFORT ,PO 1OOOKM CHCE SIĘ DALEJ JECHAĆ . TANIE I PROSTE ZAWIESZENIE. NEUTRALNE. .NIVOMATY KOMPLET 1500 ZŁ WYTRZYMUJĄ 300TYŚ.DO ALFY LUB MB DRUGIE TYLE KOSZTUJĄ.

2008-02-10

Ogólnie super. Auto bardzo mocno eksploatowane na trasie. Wygodne i stabilne. REWELACJA jak chodzi o skręt. Prawie skręca w miejscu. Nie zrównany zimą. Bardzo dobrze wyciąga inne auta z rowów itp.
Ogólnie nie jest to auto sportowe, ale jeśdziło mi się nim pewnie i bezpiecznie. A i pojechać szybciej też się da.
Ciut głośny, ale to diesel. Poz tym trochę za mało miejsca dla pasażerów podrużujących na tylnej kanapie.
Auto jak to się mówi "siekierą ciosane", ale nadal we mnie i w innych użytkownikach wzbudza respekt.
Hamulce mogłyby być lepsze. Po załadowaniu auta odczuwa się powolność i ociężałość w reagowaniu na pedał hamulca.

2008-03-03

nie jest to nowoczesny diesel, ale turbina przy dość dużej masie wozu (nawet z pełnym obciążeniem )wkręca się na obroty ładnie, oczywiście trzeba zachować ostrożność i wyobraźnię przy wyprzedzaniu, bo to nie wyścigówka ale rodzinne kombi, ale jak na swoje lata bez zarzutu
nie ma uwag - 500 - 800 km bez przystanku i nic nie boli , ani plecy ani siedzenie :)
klasyka, sprawdzona przez lata
solidna , duża, wygodna cegła, napęd na tył, więc zwrotność dużo lepsza od współczesnych kompaktów, wspomaganie kierownicy w sam raz, przeszklenie dookoła umożliwiające widoczność w każdym kierunku, sprawne hamulce z ABS

Średnie oceny VOLVO 940

9.9/10
4.0/10
4.1/10
3.9/10
3.3/10

Osoby zainteresowane autem Volvo 940 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volvo 850.

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo 940

Volvo 940 se 2400 D24TIC 122KM 1992r. sedan (limuzyna)

Polecam ten samochód wszystkim. Auto jeździ bezawaryjnie. Wymieniam tylko na bieżąco eksploatacyjne części. Wbrew krążącym opiniom, części nie są drogie. Silnik od VW LT (części bardzo tanie). Bardzo bezpieczne auto, wysoki komfort, no i chyba najważniejsze, jeśli auto nie było tłuczone to nie ma prawa rdzewieć. Ja lubię sam dłubać w moim aucie i wiele rzeczy sam tam zrobiłem, np wymieniłem podnośniki tylnych szyb na elektryczne. Ogólnie auto tak skonstruowano, aby można było zdejmować/zakładać poszczególne jego elementy w łatwy sposób. W internecie jest dużo grup dyskusyjnych, bardzo pomocnych jeśli się samemu grzebie w aucie. Ten model nie posiada wiele elektroniki cop czyni go jeszcze bardziej niezawodnym.

Nie ma żadnych problemów z cofaniem, zawracaniem itd. Widoczność bardzo dobra.

Pasażerowie z tyłu mają bardzo dużo miejsca na nogi. Auto jest szerokie, wiec z tyłu trzy osoby nie muszą siedzieć w ścisku, a 2 czują się jak w limuzynie :) Jeśli chodzi o materiały, to sporo jest plastiku, ale mimo wieku i przebiegu w moim aucie nic nie trzeszczy. Karoseria ocynkowana, do dzisiaj nie mam śladu korozji. Bagażnik olbrzymi!

To jest w tym aucie genialnie rozwiązane.

Volvo 940: kombi, sedan (limuzyna)

Volvo 940: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volvo 940: 2.0, 2.3, 2.4