Volvo S40 opinie, oceny użytkowników, Volvo S40 spalanie 1.8 (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo S40

1.8

Średnia ocena: 8.08/10

Volvo S40 spalanie (l/100km)

9.66/11.09
7.21/8.87
8.60/9.88

Oceny VOLVO S40

Michał2010-12-07

W zasadzie jestem z niego zadowolony. Kilka drobiazgów zaniża ocenę końcową. Poza sprawami eksploatacyjnymi nie bardzo jest się o co przyczepić
ciężko się wkręca na obroty, ale jak już na nie wejdzie to ładnie idzie. Dziura w gazie na starcie. Dość elastyczny, precyzyjnie wchodzą biegi
głośny, szczególnie powyżej 90 km/h przednie fotele albo jest super albo po prostu jest ci niewygodnie. Jeżdżę 2 lata i nie mogę się wpasować. Fatalny sposób regulacji foteli. Przy 4 pasażerach auto mocno siada i trzeba uważać na dziurach i leżących policjantach
duży promień skrętu, słabe hamulce fabryczne

2009-07-13

jestem zadowolony, jak będę kupować kolejne auto to oczywiście volvo.
na piątym biegu da się przyspieszyć od prędkości 50km, ale przydałby się silnik 2.0 samochód za ciężki nieco, i widoczny spadek mocy na klimie
wygodny, fotele duże i dobrze trzymają
wszystko co trzeba pod ręką, duży bagażnik, karoseria i wnętrze skandynawsko nudne
w nowej pandzie kręcę kierownicą jednym paluszkiem, w volvo trzeba nieco więcej siły:) bydlak za duży na ciasne miejskie parkingi, jestem w trakcie zakładania czujników parkowania

2009-07-15

Ogólnie autko OK. Można by było trochę ulepszyć ale nie ma rzeczy idealnych.
Nie jest to auto sportowe da się normalnie jeździć, jednak przy wyprzedzaniu lepiej jest zredukować bieg. Moje auto dobrze przyspiesza przy 3,5 tys obrotów w skali do 8 tys obrotów.
Ogólnie wyciszenie ok, z kompletem pasażerów trochę ciężko ale daje rade. Niestety te modele mają wadę z przednimi fotelami potrafią skrzypieć, tyle fotele natomiast nadrabiają bardzo wygodne.
w moim modelu miałem niewielkie ogniska korozji na progach, przy łączeniu i przednia maska przy grilu.
Trochę kiepsko wyczuć tył przy cofaniu, jak to w sedanach.

jest to auto wedlug mnie jedno z nielicznych jakie zasluguja na 10 a juz kilkanascie samochodow mialem przymierzam sie do zmiany auta i bedzie to takze volvo z tym ze wieksze s80
silnik 1.8 16v jest bardzo dobrym rozwiazaniem w tym aucie osiogi sa wystarczajace i zuzycie paliwa jest ok...
nie jezdzi sie tym jak s klasa ale jak ma byc sport to sport .....
z miejscem jest tak z przodu super a ztylu ja nie podrozuje hehe
ogolnie auto prowadzi sie bardzo dobrze i mozna pokonywac zakrety z calkiem spora predkoscia ze wzgledu na wersje sport ...

2010-07-22

Auto na prawdę godne polecenia w moim przypadku bezawaryjne nawet z upływem lat :) POLECAM
Silnik bezawaryjny jeżdże autem już 4 rok i wymieniam tylko oleje:)
Fotele przednie lubią puszczać na szwach ale są na prawdę wygodne zarówno z przodu jak i z tyłu. Wyciszenie także ok przy 160+ dosyć słychać opory powietrza
Miejsca naprawdę dużo jak na najmniejszą limuzynę. Karoseria bez żadnych ognisk korozji

Średnie oceny VOLVO S40

Osoby zainteresowane autem Volvo S40 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volvo S60.

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo S40

użytkownik: Michał

Volvo S40 sport 1800 1.8 B4184 S2 122KM 2001r. sedan (limuzyna)

duże, podgrzewane lusterka boczne, duża przednia szyba, ale niestety widać po niej ząb czasu, wygląda jak piaskowana, cierpi na tym widoczność, chyba muszę ją wymienić. Do tyłu widoczność średnia, mała szybka, bez wycieraczki, często zabrudzona, ogrzewanie tylnej szyby przeciętne (długo trzeba czekać na efekty)

z zewnątrz wygląda na większy niż faktycznie jest, ale za to jakość materiałów bardzo dobra, nic nie stuka, czytelne zegary, wszystko pod ręką łatwo dostępne. Mały otwór załadunkowy do bagażnika, ciężko cokolwiek większego włożyć, podobnie przez tylne drzwi przy złożonej kanapie. Bagażnik baaardzo duży. Jazda na wakacje z małym dzieckiem i furą rzeczy nie stanowi problemu. Oznaki korozji na progach i łączeniu (zgrzewach) blach z tyłu przy bagażniku/nadkolu

duży promień skrętu, słabe hamulce fabryczne

Naprawiam na zamiennikach w sprawdzonym warsztacie i koszty są umiarkowane. ASO powala cenami ;-)

nie wiem czy to wiek auta ale długo trzeba czekać na ogrzanie kabiny, schłodzenie odbywa się dość szybko

nie mam większych zastrzeżeń. Czasem nie świeci lampka w bagażniku i raz mi się sam zresetował komputer. Poza tym nie ma powodów do narzekań

Volvo S40: hatchback, sedan (limuzyna)

Volvo S40: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volvo S40: 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.4, 2.5

Volvo S40: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996