Volvo S60 opinie, oceny użytkowników, Volvo S60 spalanie diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo S60

diesel

Średnia ocena: 8.76/10

Volvo S60 spalanie (l/100km)

benzyna / gaz
cykl mieszany
6.79

Oceny VOLVO S60

2008-08-14

To moje drugie Volvo. Poprzednio była V 40-stka T4, 200 koni przy stosunkow niewielkiej masie i twardszym zawieszeniu dawało bez porównania większą przyjemność z jazy i osiągów ale biorąc pod uwagę wielkosć S 60-tki, komfort jazdy i relacje osiągi/spalanie wypada ona oczywiście lepiej....
Jak na diesla i tę moc przystało silnik bardzo elastyczny - zakres "piątki" to 50-220 km/h. Jak to diesel, spod świateł może zrywnością się nie wyróznia ale na 4 - 5 biegu wyprzedzanie to przyjemność. Skrzynia bez zarzutu, biegi wchodzą precyzyjnie.
Jak wspomniałe, jak dla mnie auto trochę za miękkie ale jest to odczuwalne przy dynamicznej jeździe lub przy pełnym obciążeniu. Wyciszenie, jak na diesla, oceniam jako bardzo przyzwoite, nawet przy prędkoście rzędu 160-180 jest znośnie i da sie jeszcze posłuchać (fabrycznego nawet) rad...
Jeśli chodzi o wnętrze to zdecydowanie za mało miejsca z tyłu, jak na tę klasę auta. Natomiast z przodu bez zastrzerzeń (mam 190 cm). Wykończenie zadowalające aczkolwiek mogłoby być na wyższym poziomie (wcześniej jeździłem V 40-stką i mimo, że to klasa niżej i auto o 4 lata starsz...
Auto prowadzi sie dość pewnie i stabilnie, jak dla mnie trochę za miękko zestrojone zawieszenie co jest zaletą przy codziennym użytkowaniu nie mniej jednak przy dynamiczniejszej jeździe już nie. Fatalny skręt - więc wszelkie miejskie manewry, szczególnie parkowanie i zawracanie to udręka...

2011-02-07

Najlepszy samochód jaki użytkowałem. Porównuję z Camry 3,0, Avensis 1,8, Corolla 2,0 diesel, Toledo 1,8 Sport.
Silnik marzenie, a porównuję z Avensis 1,8 benzyna i Camry 3,0 benzyna. Zimny szczególnie na biegu jałowym troszeczkę słychać, ale po rozgrzaniu jest wzorowo.
Najlepsze siedzenia jakie miałem, zdecydowanie lepsze niż w Camry, o Avensisie nie wspominając. Trasa w Alpy na narty przez Niemcy bez zmęczenia.
Przestrzeń z przodu jest bardzo dobra ale nie doskonała, może nie podobać się obudowanie kierowcy przez deskę i panel środkowy.Właściwie można czuć się jak w myśliwcu - szczególnie w nocy jak podświetlona jest spora ilość różnych przełączników.
Bez zarzutu. Odjąłem jeden pkt za parkowanie - za duża średnica zawracania ok 12 m, to nie samochód do parkowania przed supermarketami, trzeba czasem wciskać się na dwa razy.

2011-01-30

ogólnie polecam,bardzo komfortowe,oszczędne,dynamiczne auto o linii sportowego auta a nie limuzyny,
mam skrzynię Space Ball rewelacja, silnik jak na masę auta bardzo dynamiczny a co najważniejsze to bardzo oszczędny, przyśpiesza bardzo dynamicznie, czuć po fotelach:)
bardzo cichy w środku, nie można uwierzyć że to diesel, fotele bez porównania do innych aut tej klasy, bardzo komfortowe...
Piękna limuzyna o wyglądzie sportowego coupe, małe minusy to mało miejsca z tyłu na nogi ale kierowca się nie musi martwić tylko pasażerowie:)wkład bagażnika mógłby być większy ale z drugiej strony to nie kombi tylko limuzyna nie do wożenia pralek czy innych dużych towarów:)
wysoki komfort zawieszenie idealne na nasze drogi nie odczuwa się dziur,prowadzenie to czysta przyjemność...

Arkadiusz2015-04-01

Jest dobry szybki wygodny jak dla rodzinki trzy osobowej I oszczedny .
Przyspieszenie ma zarabiste jak na pol limuzyne automatyczna skrzynia biegow dziala bez zarzutow daje przewage nad maniualami .
S60 ma dobre zawieszenie resory bardzo dobrze spelniaja swoja funkcje ,fotele tylne wygodne ale nie ma za duzo miejsca z tylu na dluzsza odleglosc ,jazda w 4 osoby np z Angli do Polski moze byc problem w piatke nie mozliwe .Wyciszenie jako takie moglo byc lepiej jak na ta klase samochod.
Autko super maly skret troszke .Nie ma podgrzewanych siedzen to minus ale za to mam dvd tv cyfrowe usb internet sam je montowalem ,silnik zyleta 182 koniki robia furore na Angielskich drogach mlodzi kierowcy w golfach sa zdziwieni kiedy ich zostawiam w tyle .wyglada dystyngowanie a zarowno ma pazury...

2008-02-11

Samochód mie się bardzo podobał i podoba i jestem z niego zadowolony. Nie najmodniejszy już środek. Fatalna skrętność.
Na początku 163 KM wydawało mi się dużo ale teraz mi trochę brakuje że nie ma 186KM. NA 5 biegu jest słabo
Przy 200 km/h jest bardzo głośny, ale prz niskich prędkościach dużo cichszy niż przeciętny deasel.
Na tylnych siedzeniach nie ma miejsca na nogi. Bagażnik duży ale za mały otwór.
Największa wada tego modelu to fatalna skrętność i to na felgach 16 cali. Na początku trzeba uważać aby nie dodawać za dużo gazu.

Średnie oceny VOLVO S60

Inne
Awaryjność
Wnętrze
Przydatne informacje

Osoby zainteresowane autem Volvo S60 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volvo S80.

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo S60

Volvo S60 2400 163KM 2003r. sedan (limuzyna)

Przydadzą się czujniki parkowania z tyłu.

Koszty napraw w ASO, wysokie ale porównywalne z innymi solidnymi markami, ja porównuję mz Toyotą.

Bardzo sprawna. Jeden mankament, czujnik temperatury powietrza w kabinie jest akurat w miejscu nagrzewanym przez podświetlenie wskaźników, stąd klimatyzacja schładza bardziej niż to wynika z nastawy. Jest to jednak tylko moje spostrzeżenie, inni uzytkownicy w ogóle tego nie zauważali. Bardzo dobry system automatycznej klimatyzacji nie dopuszcza do zaparowywania szyb nawet gdy wsiądą cztery osoby zmoczone deszczem.

Bez uwag. W ogóle go nie zauważyłem. Za wyjątkiem kiedy zgłasza, która żarówka jest spalona.

Volvo S60: hatchback, sedan (limuzyna)

Volvo S60: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volvo S60: 2.0, 2.3, 2.4, 2.5