Volvo S80 opinie, oceny użytkowników, Volvo S80 spalanie 2007r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo S80

2007r.

Średnia ocena: 8.50/10

Volvo S80 spalanie (l/100km)

Oceny VOLVO S80

2010-02-17

Dlaczego go kupiłem ? Zachwycił mnie jego wygląd i jakość wykończenia. Podszedłem do zakupu bez zachowania zimnej krwi i to mnie zgubiło.
Wg mnie słabo działa system stabilizacji toru jazdy. Zaczyna pracować dopiero od ok. 1500RPM , a potężny moment obrotowy powoduje, że auto już zakopane. Mieszkam w terenie górzystym i jest to dla mnie dość ważne.

2012-10-09

Ogólnie samochód dobry,ładny i komfortowy.W wersji 3,2 benz. dodatkowo bardzo cichy i dynamiczny.Polecam do spokojnego, długiego jeżdżenia.
Silnik na prawdę doskonały, trochę łakomy ale tylko w miescie (15l) na trasie 8,5 l bez oszczędzania. Skrzynia trochę mnie rozczarowała- podszarpuje z 1-2 ,potem ok.
Cichy , przyjemny i komfortowy- bez zastrzeżeń.
Piękna ,pondczasowa linia, duże wnętrze. Nie dziwi,że to ulubiony samochód prezesów i dyplomatów. Jakość materiałów b.dobra, choć nie ostentacyjna (szwedzka skromność).Bagażnik wystarczjący, jak ktoś chce wielki to Octawia dobry wybów(sic!)
Doskonały na długie trasy, świetny silnik ,cichy i pewny(łańcuch).Prowadzi się pewnie i przyjemnie.Układ kierowniczy w mieście mało bezpośredni ,kazdy zakręt trzeba pokonać przekładając ręce na kierownicy-męczy.Bardzo dobre hamulce.Na miasto trochę zbyt ciężki-na trasie marzenie.

Greg2012-06-30

Autko swietne,dynamiczne z klasa i komfortowe. Raz tylko mialem problem - rozrusznik. Przerabialem kilka aut tej klasy i S80 bije inne. Mi brak tylko xenonow i przeciwmgielnych.Aha, i ;) odtwarzacz cd nie odtwarza mp3 na cd, za to ma osobne wejscie poprzez jack na mp3 ;) - to taki szczegol. Pozdrawi...

Jeżdżę Volvo już 10 lat i nie mam zamiaru zmieniać na inną markę. Samochody które miałem nigdy mnie nie zawiodły
W poprzednim modelu jak i w S60 fotele są najlepsze w jakich siedziałem, niestety w tym model zostały troszkę zmienione, niestety na gorsze

Średnie oceny VOLVO S80

Osoby zainteresowane autem Volvo S80 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volvo S60.

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo S80

Volvo S80 EX. 2400 2.4 D5 185KM 2007r. sedan (limuzyna)

silnik bardzo elatyczny, rześki ! poprostu bomba! Skrzynia nie zmienia biegów płynnie, wyczuwalne są zmiany biegów (rzekłbym nawet bardzo), myślałem że jest to awaria i pojechałem do serwisu VOLVO - okazało się, że nie ! I tu osłupiałem ! Samochód za ponad 200 tyś i taka qpa. Od zawsze mam samochody z automatyczną skrzynią biegów i zdecydowanie ten najgorzej pracuje. Oczywiście można się przyzwyczaić ale chyba nie o to chodzi w samochodzie za 200 tys

fotele przednie - czuję się w nich jakbym miał zaraz spaść ! Przejechałem tym autem ponad 20 tys km od listopada 2009 r i nadal nie potrafię ustawić fotela kierowcy. Kpl. pasażerów - jak na auto tej klasy jest dość mało miejsca. Osoba siedząca z tyłu za kierowcą ma problem z wygodą jeśli trafi na gościa ok. 180 wzrostu. Wyciszenie - jest to koszmar tego samochodu! Żeby nie przednia szyba to pomyślałbym, że jestem w komorze silnika i jestem jednym z tłoków ! . W serwisie powiedzieli, że to urok tego auta - ale gdzie tu urok ?! W Vectrze C 1,9cdti było ciszej - SZOK !

Drogi serwis - dotychczas wymiany olei i filtrów . Dużo taniej po za. Jednak należy liczyć się z tym, że : 1. Jest to młode auto 2. Jest to klasa wyższa I jeśli ktoś myśli, że będzie oszczędzał na regularnych wizytach w ASO tzn., że go poprostu nie stać na to auto.

Volvo S80: hatchback, sedan (limuzyna)

Volvo S80: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volvo S80: 2.0, 2.4, 2.5, 2.8, 2.9, 3.2