Volvo V40 opinie, oceny użytkowników, Volvo V40 spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo V40

1999r.

Średnia ocena: 8.38/10

Volvo V40 spalanie (l/100km)

9.15/11.90
7.33/9.27
8.24/10.00

Oceny VOLVO V40

Grzesiek2009-07-17

Ogólnie to jest bardzo dobry samochód,który nie ustrzegł się wad,ale śmiało mogę go polecić innym.

2009-09-24

zalety - jakość, solidność, pewność, ergonomia ;;;; Wady - jak na kombi mało miejsca,
Duża moc silnika sprawia, że na niskich biegach (I, II) silnik "wyje" praktycznie najlepiej jeździ się na III i IV, a w korkach zaczyna stanowić to problem, auto szybkie (jak na swoją klasę) bez problemów osiąga prędkości 150-200km/h, silnik BARDZO OSZCZĘDNY jeśli jeździ się...
Zawieszeni dość twarde, ale dobrze zachowuje się pod obciążeniem, fotele mimo wielu możliwości dostosowania nie są zbyt wygodne (ale może tylko dla mnie ponieważ lubię daleko odsunięte od kierownicy a tu nie można - patrz poniżej) auto bardzo ciche - niewiele brakuje do ideału.
ogólnie słabo wypada w teście przestronności, wysocy użytkownicy będą mieli problem z wygodnym siedzeniem z przodu o tylnim nie mówiąc, u minie fotele są skórzane - b. solidne wykończenie, delikatne otarcia u kierowcy - po tylu kilometrach ma prawo:), PRZEMYŚLANE AUTO ergonomia na 10, k...
Bardzo pewnie trzyma się jezdni, na zakrętach trochę za mocno przechyla, Ukł.Kier. dość ciężko działa ale bardzo precyzyjny, duży pr. skrętu

2008-03-02

Z napraw - generalnie tylko normalne części eksploatacyjne (rozrząd, amory, hamulce, płyny) Jedna uwaga - kolega ma takiego samego tylko rok starszego. W obu modelach po ok 4-6 latach zaczynają zacinać się zamki w tylnych drzwiach (central zamek ma kłopoty aby je otworzyć)
Skrzynia biegów super, przy tym przebiegu żadnych problemów Elastyczność silnika niezła, zwłaszcza 4 bieg powyżej 70-80 km/h. Przyspieszenie 0-100 na dzisiaj nie powala (ok 11-12 sek).
Fotele przednie bajka - wygodne, regulowane we wszystkich możliwych stronach, do tego podgrzewanie bardzo umila życie zimą. Tylna kanapa jak to w kombii - nie powala, i raczej 2 niż 3 osobowa (jazda w 3 osoby z tyłu > 2 godzin to już nie przyjemność) Wyciszenie niezłe
Z przodu pełen komfort Z tylu przy odsuniętych przednich fotelach siasno na kolana Wykończenie i ergonomia rewelacja Karoseria - niestety po 8 latach i 175.000km zaczyna się korozja przednich nadkoli (auto bezwypadkowe....)
Parkowanie tyłem w wersji kombii średnie = kiepska widoczność a przez to wyczucie odległości

Lucjan2013-03-25

Nie ukrywam samochód ma dość wiele wad. Jednak mimo to uważam, że był to dobry zakup.
Silnik ekonomiczny 95 km osiągi przyzwoite. W skrzyni musiałem wymienić tulejki i ustawić wybierak bo wsteczny przestał funkcjonować.
Komfort jazdy wysoki. Zawieszenie pracuje dobrze. Wyciszenie marne powyżej 120 km powiedział bym nawet, że tragiczne.
Z tylu zdecydowanie za mało miejsca. Przy moim 190 cm wzrostu i ustawieniu fotela kierowcy za mną może podróżować co najwyżej dziecko. Wiec przy takich warunkach o jeździe w komplecie nie wspomnę...Bagażnik przyzwoity. Karoseria na cóż, kwitnie w każdym nadkolu. Jednak przypuszczam, że...
Brak zastrzeżeń. Samochód prowadzi się bardzo przyzwoicie.

2009-11-06

w miarę tanie auto dla tych co sporo jeżdzą wygodnie się jedzie , w miarę spokojnie i szybka ,trochę szybciej niż mozna ,bezpiecznie i pewnie
jak na tyle mocy to jej właściwie brak
świętną sprawą są foteliki dla dzieci stanowiące składany element
gdyby tylna kanapa miała chociaż minimalną regulacje oparcia było by ok trzy osoby w tym jedno małe dziecko z tyłu na foteliku to katastrofa.
dziwne reakcje systemów antypoślizgowych ,przydała by się kamera cofania lub czujniki,

Średnie oceny VOLVO V40

4.5/10

Osoby zainteresowane autem Volvo V40 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Volvo V40

Volvo V40

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo V40

użytkownik: Grzesiek

Volvo V40 1900 DCI 95KM 1999r. kombi

Sam silnik w sobie nie jest zły,lecz nie jest to prawdziwy silnik volvo tylko zapożyczony od renaulta :/ Mam wersję 95-cio konną,przydałoby się jej nieco większa dynamika jednakże jeszcze nie jeden wymięka na światłach lub na trasie,i przy wyprzedzaniu nie martwię się że mu mocy zbraknie (w przeciwieństwie to zagazowanych samochodów). Silnik ma brzmienie jak to każdy diesel,ale żeby usłyszeć turbinę to albo trzeba jeździć z otwartą szybą albo z bardzo wytężonych słuchem. Zmiana biegów wymaga przyzwyczajenia by zmieniać je bez "tąpnięcia"(możliwe że to tylko w moim tak jest,ale nie wiem dokładnie).

Jedynie co do widoczności do tyłu mam zastrzeżenia,ale reszta ok.

No niestety wielki minus jeśli chodzi o wyciszenie,producenci Volvo chyba zapomnieli że wsadzili do niego silnik Diesla,bo jest strasznie głośno jak na mój gust. Jak już wspomniałem wyżej słabo wybiera nierówności naszych dróg,gdy zdarzy się że wjadę na studzienkę to odczuwalne jest jakby tył zaczynał "tańczyć"(możliwe że zawieszenie jest wytłuczone). Komfort jest znacznie większy z podróżowania z tyłu jak z przodu,jednak przydałby się nawiew na tylne fotele.

Ilość miejsca z tyłu nie poraża,ale jeśli kierowca nie jest zbyt rosły to jest ona wystarczająca. Schowków zbyt wiele nie ma,ale wydaje mi się że jest ich dostatecznie wiele. Samo wnętrze nie ma zbyt wielu możliwości,kanapa dzielona asymetrycznie pozwala na przewóz różnych rzeczy. Blachy jak do tej pory nie rdzewieją ani nie widać żadnych oznak "przyszczy"(o ile się nie mylę to ocynkowane blachy). Prawie wszystkie przełączniki są w zasięgu ręki i wzroku,poza przęłącznikami od elektrycznych szyb,nie wiem kto to wymyślił żeby je umieścić między lewarkiem zmiany biegów a ręcznym :/

samo prowadzenie jest przyjemne aczkolwiek zawieszenie nie za dobrze wybiera nierówności naszych dróg. Jeśli chodzi o układ kierowniczy to wydaje mi się że jest on precyzyjny,chociaż przydałby się większy promień skrętu. Hamulce natomiast spisują się dobrze,aczkolwiek coś jest nie tak z systemem ABS (ale to może być jedynie wina mojego moedlu). Parkowanie,może sprawiać problemy,bo widoczność niezbyt dobra,ale to jest kwestia przyzwyczajenia.

Napraw było sporo,nie jestem jednak w stanie ich wymienić,jednak były one spodowane tym że ktoś tak zaniedbał samochód.Dużo jest części zamiennych,łatwo jest je znaleźć.

Klimatyzacja jak najbardziej daje rade i utrzymuje 17 stopni (mam climatronic),w zimie troche uciążliwe są parujące szyby,ale wystarczy włączyć klimatyzacje aby szybko i sprawinie odparowały.

Jako że trafiłem na niezbyt zadbany model to musiałem dużo rzeczy w nim zrobić,począwszy od zrobienia oświetlenia kabiny a kończąc na obrysówkach,jednak nie sprawiło to zbyt wiele problemów a i części nie były zbyt drogie.

Volvo V40: kombi, sedan (limuzyna)

Volvo V40: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volvo V40: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.4

Volvo V40: 2008, 2007, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996