Volvo V40 opinie, oceny użytkowników, Volvo V40 spalanie 1.8 (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo V40

1.8

Średnia ocena: 8.44/10

Volvo V40 spalanie (l/100km)

9.43/11.51
7.39/8.83
8.47/9.96

Oceny VOLVO V40

Ela2008-11-11

Auto posiadam od dwóch lat, jest to mój pierwszy samochód. Bardzo ładny wygląd, sylwetka, w środku welurowa tapicerka i plastik, ale wszytsko stonowane - ok. Wygodne fotele, nawet przy długiej jeździe nic nie odczuwam, z tyłu dla pasażerów dużo miejsca, spokojnie 5 osób komfortowo może...
Do silnika nie ma zastrzeżeń, tylko lepsze przyśpieszenie by sie przydało.
Zawieszenie dość twarde, ale nie dokucza.
Ocynkowane blachy, nie zauważyłam żadnej rdzy.
Auto trzyma sie drogi bardzo dobrze, gwarantuje bezpieczna jazdę. Poza tym elastyczny układ kierowniczy, manewry- nawet te gwałtowne robi sie bezproblemowo.

Bartek2011-02-26

ostatnio ogladalem arhiwalny odcinek "zakupu kontrolowanego" auta klasy sredniej i wyzszej (mondeo, accord, avensis itp)roczniki okolo 2004, naprawde- Volvo to jakosc ktora przewyzsza wiekrzosc marek, a komentarze typu "v40 to takie szwedzkie reno" albo "bo to mitsubiszi&quo...
Jak na 1.8 naprawde powala konkurencje, mam porownanie z innymi markami. Warto znalezc dobry serwis, zeby czegos nie spier..., co niestety mojemu (bylemu)mechanikowi sie udalo. Skrzynia pracuje poprawnie, ale bez szalu.
Zawieszenie jest dosc sztywne, ale takie preferuje, na nierownosciach i tak jest wysoki komfort, obciazenie bagaznika nie ma wiekszego wplywu, jedynie z kompletem "łebkow" auto troche sie zamula, wyciszenie powyzej 130km/h slabe...
Mam 176cm wzrostu, miejsca naprawde wystarczajaco-pamietajmy o klasie auta, z tylu chyba jest go rowniez sporo, deska prosta i czytelna, wszystko pod reka ladnie zabudowane, materialy- skora bezowa- super jqakosc oraz -wbrew wyobrazeniu- latwa do utzymania w czystosci.
Rewelacyjny promien skretu zwlaszcza jak na przedni naped, o niebo lepszy niz np. Opel Agila (miejskie miniauto), prowadzi sie swietnie, do hamulcow trzeba sie z poczatku przyzwyczaic-mam wersje sport i dosc "gleboko" zaskakuje.

2009-09-24

zalety - jakość, solidność, pewność, ergonomia ;;;; Wady - jak na kombi mało miejsca,
Zawieszeni dość twarde, ale dobrze zachowuje się pod obciążeniem, fotele mimo wielu możliwości dostosowania nie są zbyt wygodne (ale może tylko dla mnie ponieważ lubię daleko odsunięte od kierownicy a tu nie można - patrz poniżej) auto bardzo ciche - niewiele brakuje do ideału.
Bardzo pewnie trzyma się jezdni, na zakrętach trochę za mocno przechyla, Ukł.Kier. dość ciężko działa ale bardzo precyzyjny, duży pr. skrętu

Witold2010-01-30

Polecam, choć kombi jest trochę małe i nastręcza czasami kłopot w trakcie parkowania na miejskich parkingach. Dobre nagłośnienie i radioodtwarzacz. Samochód dość niski i przez to konieczność zatrzymania się na światłach w sporej odległości od nich na skrzyżowaniu. Polecam wszystkim...
Nie jest to samochód dynamiczny i dość wolno zbiera się w zakresie 60-90 km/h, polecam osobom, które lubią spokojną jazdę, "pełny relaks". Dobrze prowadzi się na tempomacie,do 90 km/h nie odczuwa się głośną jego głośną pracę.
Twarde zawieszenie, wnętrze dość dobrze wyciszone i ergonomicznie wyposażone,
Nic się w nim nie urywa i nie razi tandetą zastosowanych materiałów. Ładna i dość trwała skóra. Baardzo dobrej jakości dywaniki welurowe.
Dobrze trzyma się nawierzchni, układ dość twardy, przez co na polskich drogach "odczuwa się dyskomfort",wspomaganie działa idealnie, samochód bardzo dobry na długie i spokojne podróże.

2010-05-04

POLECAM - JEZELI KTOS SZUKA TRWAŁEGO AUTA TO JEST TO DOBRY ZAKUP (OCZYWIŚCIE JAK SIE TRAFI - TU BYWA RÓŻNIE). DOBRE AUTKO RODZINNE (ACZ KOLWIEK BAGAŻNIK NIE POWALA WIELKOŚCIĄ ALE STARCZA). WYGODNE JAK NAJBARDZIEJ ALE WYSOKIM NIE POLECAM (SAM JESTEM WYSOKI I WCHODZENIE I WYCHODZENIE NASTRĘCZA...
SILNIK OK - NIE PRZYSPARZA PEROBLEMÓW - RZEKŁBYM BEZAWARYJNY , NIE LICZĄC SPALANIA NA SKRZYNIE RÓWNIEŻ NIE NARZEKAM DZSIUAŁA BEZPROBLEMOWO
AUTO NIEZBYT WYCISZONE - ALE ZAPEWNE SĄ GORSZE - LAE ZA TO AUTO JEDZIE JAK PO SZYNACH Z KOMPLETEM PASAŻERÓW CZY TEZ SOLO
Z PRZODU MIEJSCA WYSTARCZAJACO NAWET DLA WYSOKICH - TYŁ RACZEJ TYLKO DLA DZIECI WYATARCZAJĄCY MARERIAŁY ŁADNE I WYTRZYMAŁE - NIE MA TANDETY ALE I NIE LUKSUS KAROSERIA NIE STARZEJE SIE MIMO UPŁYWU LAT A BLACHA KONKRETNA A NIE JAKIS TAM PAPIER (FORD - SEAT)REWELACJA ZERO RDZY
SUPER AUTO DO JAZDY PO ŁADNEJ DRODZE - KOMFORT NIEZAPRZECZALNY. PO DZURACH JUZ NIE JEST TAK SUPER (NO ALE W KTÓRYM JEST??)

Średnie oceny VOLVO V40

4.5/10

Osoby zainteresowane autem Volvo V40 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 508 SW.

Volvo V40

Volvo V40

Peugeot 508 SW

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo V40

Volvo V40 1800 GDI 121KM 1999r. kombi

Duża moc silnika sprawia, że na niskich biegach (I, II) silnik "wyje" praktycznie najlepiej jeździ się na III i IV, a w korkach zaczyna stanowić to problem, auto szybkie (jak na swoją klasę) bez problemów osiąga prędkości 150-200km/h, silnik BARDZO OSZCZĘDNY jeśli jeździ się wg wskazówek producenta - odsyłam do instrukcji obsługi - warto poczytać

Wszystko ok, lusterka odpowiednio duże, szyby również

ogólnie słabo wypada w teście przestronności, wysocy użytkownicy będą mieli problem z wygodnym siedzeniem z przodu o tylnim nie mówiąc, u minie fotele są skórzane - b. solidne wykończenie, delikatne otarcia u kierowcy - po tylu kilometrach ma prawo:), PRZEMYŚLANE AUTO ergonomia na 10, każdy przełącznik pod ręką, schowków mało, aranżacja OK - łatwo składane siedzenia, prosta podłoga bagażnika, a pas stabilizujący bagaż to mistrzostwo :), blachy świetne - 10 lat i nie ma śladu rdzy nad i pod woziem ;)

coś za coś, niestety nie ma jakości za darmo.

U mnie automatyczna klima 1 strefowa, nie radzi sobie z utrzymaniem ustawionej temeperatury, podgrzewane fotele "w skórze" to konieczność - mam i się ciesze,

Volvo V40: kombi, sedan (limuzyna)

Volvo V40: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volvo V40: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.4

Volvo V40: 2008, 2007, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996