Volvo V40 opinie, oceny użytkowników, Volvo V40 spalanie kombi (strona 5)

Opinie o samochodach Volvo V40

kombi

Średnia ocena: 8.17/10

Volvo V40 spalanie (l/100km)

9.96/11.60
7.59/9.18
8.80/10.42

Oceny VOLVO V40

2008-08-14

Silnik to niewątpliwa zaleta tego auta. Fabryczne 200 koni przy tej masie daje wyniki wiecej niż zadowalające, skrzynia precyzyjna. Elastycznoćś bdb (choć mała turbodziura się pojawia)auto przyspiesza bez najmniejszych problemów na każdym przełożeniu, "piątka" sprawdza się w...
Auto ma zawieszenie zestrojone raczej twardo, co w poączeniu z dość niskim profilem opon daje świetne wrażenia przy dynamicznej jeżdzie nie mniej przy codziennym użytkowaniu na naszych dziurawych i pełnych kolein drogach pozbawia komfortu. Fotele wygodne (pokonywałem kilkutysięczne trasy) ...
Miejsca jest względnie dużo (przód) a jestem dość wysoki (190 cm), z tyłu mogło by być trochę więcej chociaż w porównaniu z teoretycznie sporo większym S60, którym teraz jeżdże, jest bardzo dobrze (a raczej tam z tyłu względnie gorzej) Wykończenie w wersji T4 na bardzo wysokim po...
Prowadzi się dość pewnie jednak ze wzgledu na durzą moc i przedni napęd jest podsterowne, rzuca w koleinach przy mocniejsztym przyśpieszaniu. Przydałby sie napęd na 4 koła, wtedy byłoby idealnie ! Hamulce fabryczne zdecydowanie zbyt słabe przy tej mocy.

2008-03-02

Z napraw - generalnie tylko normalne części eksploatacyjne (rozrząd, amory, hamulce, płyny) Jedna uwaga - kolega ma takiego samego tylko rok starszego. W obu modelach po ok 4-6 latach zaczynają zacinać się zamki w tylnych drzwiach (central zamek ma kłopoty aby je otworzyć)
Skrzynia biegów super, przy tym przebiegu żadnych problemów Elastyczność silnika niezła, zwłaszcza 4 bieg powyżej 70-80 km/h. Przyspieszenie 0-100 na dzisiaj nie powala (ok 11-12 sek).
Fotele przednie bajka - wygodne, regulowane we wszystkich możliwych stronach, do tego podgrzewanie bardzo umila życie zimą. Tylna kanapa jak to w kombii - nie powala, i raczej 2 niż 3 osobowa (jazda w 3 osoby z tyłu > 2 godzin to już nie przyjemność) Wyciszenie niezłe
Z przodu pełen komfort Z tylu przy odsuniętych przednich fotelach siasno na kolana Wykończenie i ergonomia rewelacja Karoseria - niestety po 8 latach i 175.000km zaczyna się korozja przednich nadkoli (auto bezwypadkowe....)
Parkowanie tyłem w wersji kombii średnie = kiepska widoczność a przez to wyczucie odległości

Michał2009-07-15

Ekonomiczne, wygodne, tylko ten silnik strasznie mułowaty. To jedyny minus tego auta. Aha, słyszałem, że przy tych silnikach są też problemy z alternatorami, mnie to ominęło.
Ten silnik to jedyny minus tego auta. Mułowaty, klekoczący, jak ktoś zauważył: silnik francuski (Renault) w aucie amerykańskim (Volvo należy/należało do Forda)
Wygodne auto, jedyny problem to hałas przy prędkościach ponad 120km/h
11 letnie auto. Cóż można od takiego wymagać? A jednak, wolę takie auto niż o połowę młodszego \"Włocha\" (bez wymieniania marki). Jedyne plamki rdzy pojawiły się na przodzie maski, naokoło \"grila\" w miejscu odprysków od kamieni. Aha i wokół wlewu paliwa ale to ...
Wbrew moim początkowym obawom autko nie jest aż tak duże jak by się wydawało. Wewnątrz jest wystarczająco miejsca, dzięki wspomaganiu bardzo dobrze się nim parkuje. Jazda bez szaleństw, czułem się w nim pewnie i bezpiecznie

2008-08-18

Ogólnie auto solidne, wygodne, dobrze się prowadzące z dość dobrym silnikiem reno. Napewno bezpieczne 6 poduszek powietrznych.
W moim modelu jest montowany silnik Reno, trn sam co w Lagunie. po 180000 km zaczyna się pocić przy turbinie. Ale ogólnie ładnie równo pracuje, jak na swoje 180000 km
Zawieszenie jest dość dobre, choć ja (ze względu na szybszą jazdę) wole troche twardsze. Zarówno przy jeździe bez jak i z pełnym obciążeniem resorowanie jest dobre. Fotele przednie są wygodne i posiadają regulacje w kilku płaszczyznach. Na tylnej kanapie jest wygodnie tylko gdy z przod...
Bardzo fajne rozwiązanie na tylnej kanapie jeśli ktoś ma małe dzieci ( podnoszone siedzisko i obracane zagłówki).
Samochód prowadzi się dobrze, nie myszkuje po drodze, nawet w koleinach zachowuje się dość stabilnie. Układ kierowniczy działa bez zarzutu, jest precyzyjny, przy czym wspomaganie jest odpowiednio silne . Hamulce dobre choć nie sprawdzałem drogi hamowania. Jeśli chodzi o parkowanie

2010-05-04

POLECAM - JEZELI KTOS SZUKA TRWAŁEGO AUTA TO JEST TO DOBRY ZAKUP (OCZYWIŚCIE JAK SIE TRAFI - TU BYWA RÓŻNIE). DOBRE AUTKO RODZINNE (ACZ KOLWIEK BAGAŻNIK NIE POWALA WIELKOŚCIĄ ALE STARCZA). WYGODNE JAK NAJBARDZIEJ ALE WYSOKIM NIE POLECAM (SAM JESTEM WYSOKI I WCHODZENIE I WYCHODZENIE NASTRĘCZA...
SILNIK OK - NIE PRZYSPARZA PEROBLEMÓW - RZEKŁBYM BEZAWARYJNY , NIE LICZĄC SPALANIA NA SKRZYNIE RÓWNIEŻ NIE NARZEKAM DZSIUAŁA BEZPROBLEMOWO
AUTO NIEZBYT WYCISZONE - ALE ZAPEWNE SĄ GORSZE - LAE ZA TO AUTO JEDZIE JAK PO SZYNACH Z KOMPLETEM PASAŻERÓW CZY TEZ SOLO
Z PRZODU MIEJSCA WYSTARCZAJACO NAWET DLA WYSOKICH - TYŁ RACZEJ TYLKO DLA DZIECI WYATARCZAJĄCY MARERIAŁY ŁADNE I WYTRZYMAŁE - NIE MA TANDETY ALE I NIE LUKSUS KAROSERIA NIE STARZEJE SIE MIMO UPŁYWU LAT A BLACHA KONKRETNA A NIE JAKIS TAM PAPIER (FORD - SEAT)REWELACJA ZERO RDZY
SUPER AUTO DO JAZDY PO ŁADNEJ DRODZE - KOMFORT NIEZAPRZECZALNY. PO DZURACH JUZ NIE JEST TAK SUPER (NO ALE W KTÓRYM JEST??)

Średnie oceny VOLVO V40

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Volvo V40 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volvo V70.

Volvo V40: kombi, sedan (limuzyna)

Volvo V40: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Volvo V40: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.4

Volvo V40: 2008, 2007, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996