Volvo V70 opinie, oceny użytkowników, Volvo V70 spalanie 1998r. (strona 1)

Opinie o samochodach Volvo V70

1998r.

Średnia ocena: 8.27/10

Volvo V70 spalanie (l/100km)

12.58/14.75
9.28/12.25
11.28/13.25

Oceny VOLVO V70

Remigiusz2013-02-27

Doskonały, ale czas robi swoje i tapicerka się wypracowała. Słychać skrzypienia na wolnych obrotach silnika
Duża masa pojazdu, a silnik i przełożenia skrzyni zestawione wzorcowo. Przestał ciągnąć przy 350 tyś, ale po regeneracji turbiny ponownie czuć było radość z jazdy
Amortyzatory nie zmieniane od nowości sprawność powyżej 50 %. Wymiana przednich wachaczy co 3 - 4 lata, warto zapłacić po 400 PLN, za lepsze bo sumarycznie wychodzi taniej. zamiennik za 100 PLN wytrzymał jeden sezon. Wachacze to jedyny ''słaby'' punkt, ale silnik swoje waży + dziurawe dro...
Olbrzymie, wygodne auto. Jak ktoś napisał - sportowa ciężarówka. Zapakowane po dach nie czuje ciężaru tylko śmiga i pali 7l. Doskonałe do jazdy z przyczepką. Swego czasu wybrany jako najlepszy pojazd do ciagniecia przyczepy. Wnętrze po 15 latach wygląda dobrze, a auto taktuje jako rz...
Doskonałe prowadzenie w lecie i w zimie. Oczywiście na dobrych oponach. Zawieszenie sztywne ale komfortowe. Tarcze tył wymieniłem przy 330 tyś, a przód przy 400 tyś. Auto trzeba wyczuć ale jak na takie gabaryty dość zwrotne

2010-02-22

Samochodu nie da się jednoznacznie ocenić i zdaję sobie sprawę, że różnie można trafić.Raczej w przyszłości będę szukał innego modelu z dobrym zawieszeniem na polskie drogi.Decyzja o zakupie należy do każdego z osobna.
Nie mam większych zastrzeżeń.
Jak wspomniałem wcześniej zawieszenie zbyt miękkie.
Słabe zawieszenie na polskie drogi.Jestem coraz bardziej rozczarowany. Za bardzo wszystko "odczuwa".

2013-10-26

AUTO JAK AUTO, JEŚLI CHODZI O AWARYJNOŚĆ. ZAWSZE COŚ SIĘ MOŻE ZADZIAĆ, ALE JEST TO RACZEJ DO WYKRYCIA I NAPRAWIENA
SILNIK JAKBY NIEZNISZCZALNY. WYBACZA NIEDOBÓR OLEJ, CHOĆ LUBI GO TROCHĘ PODJEŚĆ. ŻYWY SILNIK 2,435 JEST TYLKO W TEDY GDY MA TURBO, MÓJ NIE POSIADA, ALE JEST WYSTARCZAJĄCY.
NIEWIARYGODNIE DOBRE WYCISZENIE PSUJA ODGŁOSY NIEDOPASOWANEJ TAPICERKI KTÓRA ODZYWA SIĘ NA DROGACH ŁATANYCH, KLEJONYCH I NIE GŁADKICH. WALORY WYCISZENIA ODCZUWAM JADĄC PO NOWYM ASFALCIE I NA DROGA LOKALNY POKRYTYCH WYRÓWNUJĄCĄ WARSTW,Ą ŚNIEGU ZIMĄ.
POSIADAM PEŁNE WYPOSAŻENIE DLA TEGO ROCZNIKA. ALE PATRZĄC NA OBECNE AUTA Z TEGO SEGMENTU, TO PO 15 LATACH OD EMISJI MOJEGO AUTA RACZEJ NIC CIEKAWEGO NIE DOŁOŻONO, CO NAJWYŻEJ ZMODERNIZOWANO NA GORSZE.
PROWADZI SIĘ WYŚMIENICIE JAK NA POCISK NA GĄSIENICACH PRZYSTAŁO. W ZIMIE MAM WRAŻENIE JADĄC NA NIETANICH OPONACH, ŻE NIE JESTEM W STANIE GO WYPROWADZIĆ PO ZA POPRAWNY TOR JAZDY NAWET GDY JADĘ ZNACZĄCO SZYBKO W ZAKRĘTACH.

Szczepan2009-07-05

co tu dużo pisać? uturbione 250 koni radzi sobie bez problemowo w mieście jak i na trasie
pomimo sportowego zawieszenia komfort jazdy jest wysoki tylko trzeba uważać na większe dziury tym bardziej jak ma się duże koła np. 18"
miejsca sporo ergonomia na najwyższym poziomie widoczność i czytelność bardzo dobra z powiększeniem bagażnika nie ma żadnych problemów podłoga płaska
Prowadzi się rewelacyjnie hamulce bez zarzutów a co do parkowania to jak średnim autobusem;) duży promień skrętu utrudnia przeciskanie się po parkingu

2008-04-22

powinno wystarczyć tylko jedno słowo: VOLVO !
to jest najsłabsza wersja silnikowa, dlatego nie zbyt dobrego przyspieszenia, ale przy większych obrotach jest OK.
Nic dodać, nic ująć. Komfort jazdy jest niesamowity.
Tym samochodem się płynie, a nie jedzie :)

Średnie oceny VOLVO V70

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Volvo V70 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mercedes klasa GL.

Volvo V70

Volvo V70

Mercedes klasa GL

Mercedes klasa GL

Najciekawsza opinia użytkownika o Volvo V70

Volvo V70 2500 140KM 1998r. kombi

Nie mam większych zastrzeżeń.

Ktoś to chyba już powiedział.Lusterka boczne prawdopodobnie nieco oddalają obiekty zbliżające się z tyłu(niebezpieczne przy deszczowej pogodzie zwłaszcza wieczorem).

Jak wspomniałem wcześniej zawieszenie zbyt miękkie.

Wnętrze to ideał.Wiele najnowszych modeli może się chować.Ostatnio,będąc na targach samochodowych porównywałem sobie wnętrza.Nowe modele,owszem ładniutkie ale przestrzeń wewnętrzna często niepotrzebnie ograniczana i moje odczucie:szyby boczne i tylne coraz mniejsze.Jeszcze a propos wnętrza Volvo V70 98r. i Volvo V70 06r.,po obejrzeniu tego drugiego stwierdzam niepotrzebną i tylko chyba dla bajeru zmianę całego przedniego panelu.Designerzy nadmuchali go kosztem wnętrza i po cholerę?.Blachy super!.

Koszty napraw niemałe.Ostrzegam przed pompą wtryskową.Nie miałem świadomości jaki to koszt.

Bez większych zastrzeżeń.

Może zbyt często padają żaróweczki,a H7 tanie nie są.

Volvo V70: kombi

Volvo V70: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz