Opinia Peugeot 407 SW 2.0 136KM (olej napędowy) kombi 2005r., ocena użytkownika (21rx)

Peugeot 407 SW 2005r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-02-27

W mieście to czasem dojdzie do 8 ale mi zazwyczaj troszkę poniżej pokazuje. Na trasie to powiem, że tak między 5-5,5 dla prędkości ekonomicznych max 110 km/h. 6 litrów przy normalnej jeździe z dobrym wyprzedzaniem wszystkiego co jedzie mniej niż 120 km/h. Mój cykl mieszany to z przewagą na miasto wynosi 6,5. Nadrabiam czasami leniwą jazdą 100 km/h po długim, ciężkim dniu i długiej rasie do domu

Jeżeli jest używany to czy nie był "bity" :). Należy sprawdzić funkcje na wyświetlaczu głównym, może coś pokazać. Pozatym przedewszystkim diagnoza komputerowa bo tu tylko elektronika może być problemem. Mechaniczne to można obejżeć i znaleźć, usłyszeć lub odkryć inaczej.

Na poziom oleju wspomagania, płynu hamulcowego i ciśnienie w oponach. Choć drastyczne odstępstwa od normy pokaże komputer tak samo jak wszelkie inne których nie polecam ignorować.

Osobom wymagającym dużo miejsca i komfortu podczas jazdy. Bezpieczeństwo w każdej postaci za z reguły niewielkie pieniądze.

W porównaniu z wadami ten samochód ma więcej zalet. Dbać należy przez cały czas o wszystko, bo wystarczy drobne "zapuszczenie" i odbłaca się wszystkimi możliwymi usterkami w któtkim czasie.

Układ jezdny oceniam perfekcyjnie. Wyczucie kierownicy przy dużych prędkościach doskonałe. Układ wspomagania dostosowuje się do prędkości auta i automatycznie ustala siłę wspomagania. Wynoszenie w zakrętach nadrabia ESP :). Hamulce posiadają EBS, czyli nie "nurkujemy" nosem w ziemię tak drastycznie jak w pojazdach bez tego systemu. Przy hamowaniu auto całe "siada" w dół hamując z makxymalną siłą wszystkie koła. Siła hamowania tak jak ze wspomaganiem zwiększa się wraz z prędkością. Przykładowo przy 130 km/h przy hamowaniu bez wyczucia łatwo zatrzymać się nosem na szybie gdyby nie pasy. Automatycznie włączające się światła awaryjne przy gwałtownym hamowaniu.

Samochód nie jest autem sportowym więc nie wymagajmy, że ze świateł ruszymy niesamowicie szybko. Silnik jest na tyle mocny żeby nie zostać w tyle ale mając doświadczenie ze sportowego auta tu jest wolniej. 6 biegowa skrzynia doskonale się spisuje na trasie i rozpędzenie 80-130 na 6 biegu nie sprawia problemu przy wyprzedzaniu. Uwaga na prędkość bo tu nie czuć jej zbytnio :)

Nie wiem jak ocenić resorowanie, po prostu doskonale jedzie i nie mam nic do zarzucenia. Fotele mega komfortowe tak z tyłu jak i z przodu. Jazda z kompletem pasażerów (300km trasa) nikomu nie zaszkodziła. Szklany dachwyeliminował efekty klaustrofobii :)

Przestrzeń z przodu doskonała. Ja mam 195 cm wzrostu i uważam, że doskonale trafiłem w to auto. Z tył mało miejsca na wsunięcie buta pod fotel ale można to nadrobić miejscem na głowę dla wysokich. Bagażnik jak to w kombi, duży i ustawny. Materiały obicia deski miękkie i bez zarzutów. Słaby dostęp do włącznika świateł awaryjnych więc myśleć nad tym wcześniej. Mało miejsca na jakieś drobne rzeczy kierowcy jak telefon, tu bez uchwytu się nie obejdzie. Możnaby był dać dodatkowy uchwyt na kubek dla pasażera bo tu kto pierwszy ten lepszy i ma gdzie kawe trzymać.

Klima dwustrefowa. Jak chcesz żeby ci dmuchało na twarz to tak robi. Jak chcesz na nogi, ręce, szybę to tak samo. Szybko się nagrzewa przy mrozie (-20 w około 7 minut). Nie mam tu nic do zarzucenia.

Do przodu doskonale, słupek przeszkadza w niekturych sytuacjach ale no norma w każdym aucie. Do tyłu jak to w kombi, trzeba wyczuć. Lusterka tak samo, przyzwyczajenie i wyczucie sprawiają że doskonale dostosujemy się do każdego auta. Lusterka duże i ja mam ustawione na "martwe pola". Nic do zarzucenia, pełna możliwość ustawienia.

Elektronika bardzo pomocna. Czujniki pokażą wszystkie usterki w odpowiednim czasie. Poziom oleju i czas kiedy nadaje się do wymiany, poziom powietrza w oponie, czyjnik spalin, spalone żarówki i inne błędy. Ciężkie mrozy "ogłupiają" elektronikę i często pokazuje błędy (bynajmniej mi) złych spalin, madułów, czy poduszek. Znikają za jakieś 10 min ale to denerwuje ;)

Ceny części nie są drogie. Nie kupuję zamienników i często kupuje z ASO. Nie narzekam na nie choć zawsze mogłyby być tańsze. Mechanik też nie okrada mnie z funduszy więc wszytko OK. Nie wierze w serwisy ASO więc tam nie zajeżdżam. Mój warsztat wyposażony w komputer diagnostyczny (podstawa) i doświadczonego mechanika więc czego chcieć więcej.

Pjaawianie się notorycznie w zimię (przy mrozach) drobnych usterek które znikają po czasie. Niby nic ale denerwuje. Nie uważam, że "jakoś to będzie" więc z każdą jeżdżę do mechanika. Znajomy to nie zdziera zbyt wiele ale jednak ;)

Wygoda za kierownicą. Układ hamulcowy i kierowniczy. Bardzo dobry i mocny.