Opinia Fiat Grande Punto Dynamic 1.4 KM (benzyna) hatchback 2009r., ocena użytkownika (231r)

Fiat Grande Punto Dynamic 2009r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 KM (benzyna)

data oceny: 2012-01-23

Nie wiem, ale wydaje mi sie ze autko od jakiegos czasu spala o wiele wiecej niz poczatkowo po zakupie.

Na silnik. Wazne aby kontrolowac olej, zmieniac go aby silnik nie poszedl na zlom

Kazdemu kto ceni sobie wygode, kto za niewielkie pieniadze chce odrobine piekna i odrobine luksusu ( wydajac 50tys troche ulepszen sie uzbieralo;))

Juz raczej wszystko opisalam. Jedyne co moge dodac to fakt ze auto traci wiele na wartosci i jest najlepsze na krotkie trasy nie tylko ze wzgledu na szybkosc ale przede wszystkim na spalanie, ale kazdy wie ze na dlugie dystanse najlepsze sa diesle :)

Swietne hamulce, duzo osob sie nimi zachwycalo, parkowac tez da sie super, nieraz przy parkowaniu tylem nie ma doskonalej widocznosci, ale zawsze mozna sie wesprzec lusterkami ;) Jezdzi jak po masle, szczegolnie przydatna opcja "CITY" choc osobiscie tak sie zgralam z autem ze z niej nie korzystam.

Co najbardziej denerwuje badz zasmuca mnie w tym aucie to to, jaki jest slaby. 77 PS jest zdecydowanie za malo! Jestem przyzwyczajona do szybkich sportowych aut i procz grande punto posiadam bmw z 177PS i gdy przesiadam sie z jednego do drugiego widze dokladnie jak slaby jest silnik w grande. Najgorsze jest przyspieszenie gdy trzeba wjechac pod stroma gore. Wtedy potrzebuje troche czasu zeby dojsc do 50km/h i nie raz o szybszej predkosci mozna tylko pomarzyc.

Tak jak ktos wczesniej napisal cicho we wnetrzu nie jest jadac szybko. Ja jestem przyzwyczajona do szybkiej jazdy i gdy depne na gaz w Puncie przy predkosci 170/180 km/h jest naprawde glosno. Radia nie poslucha sie wtedy gdy jest ustawiona np na 8 stopniu glosnosci. Komfort jazdy jest ok. Wystarczajaco duzo miejsca dla 3 osob z tylu, badz dla 2 plus fotelik dzieciecy. Co do przewozenia rzeczy... jechalam raz moim puntem z niemiec do polski zaladowany byl caly (pralka, paczki, prezety, ciuchy itd) komfort jazdy znacznie sie nie pogorszyl, ale predkosc sie zmniejszyla no i potrzebowal o wiele dluzej zeby sie rozpedzic ( nie wspominajac ze pod gore byl juz calkiem wolny).

Samochod kupilam nowy w salonie po 2 latach jezdzenia nim ( pare razy w roku po 700 km tam i spowrotem) dowiedzialam sie ze tlumnik rdzewieje na zlaczu, co u dwulatka jest raczej nie do przyjecia (?!!!), siedzenia z tylu dzielone umozliwiaja spore powiekszenie malego bagaznika :( Wyszczegolnie... dla mnie jest bagaznik maly poniewaz zawsze woze ze soba duzo rzeczy ( w szczegolnosci dla dziecka) i jest ciezko zmiescic np rowerek plus 3 torby podrozne. Jesli chodzi o pojemnosc samego bagaznika bez rozkladania siedzen to mi wchodza dwie srednie torby podrozne, z boku zostaje troche miejsca ktore zapelniam jakimis torebkami no i mniej wiecej 1/3 tego samego miejsca nad pakunkami. Dodatkowo mozna siacgan deske znad bagaznika z tym ze zakryje sie widocznosc przez tylnia szybe. Co bardzo sobie cenie jesli chodzi o przod jest wielofunkcyjna kierownica ktora ulatwia zmienianie utworow badz kanalow stacji bez rozpraszania sie szukaniem odpowiednich przyciskow na panelu. Menu przejrzyste. W schowku przydalaby sie mozliwosc zamykania na kluczyk (ja takiej nie mam).

Ogrzewa sie dosc wolno, zmienialam ostatnio filtr powietrza i mimo wszystko dlugo potrzebuje do odparowania przedniej szyby. Tylnia idzie w miare szybko.

Parkowanie tylem bez pomocy lusterek w ciezkich warunkach badz nocy nie nalezy do przyjemnosci gdyz widocznosc jest ograniczona, aczkolwiek idzie sie przyzwyczaic. W niektorych momentach poprzez miejsca boczne gdzie konczy sie przednia szyba tez zle widac np. zakrecajac

Wanda