Opinia Peugeot 407 1.8 16V 125KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2006r., ocena użytkownika (24fv)

Peugeot 407 2006r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 16V 125KM (benzyna)

data oceny: 2014-04-28

W mieście 125-konny benzyniak pali jak smok. Na trasie przy prędkości 100-110km/h spalanie schodzi poniżej 7 litrów (6,7).

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

Oprócz przyłożenia oka do karoserii - polecam przyjrzeć się wnętrzu - obiciu kierownicy, plastikom i obiciu siedzeń, to wiele mówi o prawdziwym przebiegu auta. Mnie się trafił egzemplarz wyglądający wewnątrz jak nówka, mechanik potwierdził autentyczność przebiegu, sam nie mógł w to uwierzyć... cóż - takie czasy.

Wymieniajcie płyny, klocki, nie czekajcie z wymianą elementów zawieszenia, bo może Was później kosztować drożej.

Spokojnym kierowcom, ojcom małych dzieci, ceniącym sobie komfort i bezpieczeństwo - auto osiągnęło bardzo dobry wynik w testach bezpieczeństwa.

Bardzo komfortowy sedan, drażni mnie moc silnika i skrzynia biegów: do mocy silnika pewnie się przyzwyczaję, rocznie generuję przebieg maks. 10 tys. więc zakup diesla z FAPem nie byłby uzasadniony; skrzynię biegów spróbuję wyregulować na cięgnach. To mój trzeci samochód. W zasadzie jestem - jak dotąd - zadowolony.

Podobno zbiorniczek płynu do wspomagania należy wypełniać 1-2cm ponad 'max', kretyństwo. Zdarza się w tym modelu rozszczelnianie się przewodów z płynem.

Ten silnik jest zbyt słaby na taką masę. Przełożenie skrzyni jest nieco chybione: 2-ka stanowczo zbyt długa, później jest już lepiej. Przełożenia jak na moje ucho zbyt głośne, czasem ciężko wskakuje wsteczny... Generalnie skrzynia biegów - słabo.

Tutaj już o wiele lepiej: komfort jazdy pasuje do klasy średniej. Świetnie połyka zakręty, na miejskich dziurach w asfalcie - też radzi sobie dobrze, wielowahaczowe zawieszenie robi dobrą robotę. Fotele przednie mogły by mieć lepiej wyprofilowane oparcia. Z tyłu - plaża - dzieciaki od razu zasypiają, bo kanapa jest dość mocno pochylona. Nad wyciszeniem drzwi mogli Francuzi lepiej popracować...

Jestem wysoki, jeśli - kolokwialnie mówiąc - z przodu zrobię sobie dobrze, siedzący za mną pasażer ma przerąbane ;-) Wszystkie najważniejsze przyciski pod ręką, konsola również ok. Bagażnik jak na sedana średniej klasy mały, ale dla mnie 407 l wystarczy - duży wózek się zmieści i ze dwie torby podróżne na dokładkę. Materiały i karoseria OK - auto ma 8 lat i nic się nie dzieje, nic nie trzeszczy, nie ma śladów korozji, widocznie nie było nigdy mocno bite.

Dwustrefowa klimatyzacja dodaje sporo komfortu. Czasem mam wrażenie, że stopniowanie temperatury jest trochę kiepsko skalibrowane, ale generalnie jest ok.

Słupki z przodu są dość mocno pochylone, przy moim wzroście powoduje to dość sporą strefę martwego punktu, trzeba po prostu o tym pamiętać i ruszyć czasem głową, np. przed rondem. Widoczność do tyłu i w lusterkach - bez zarzutu.

Póki co nie mam powodów do narzekań. Czytając jednak inne opinie - mam nadzieję, że tak pozostanie ;-)

Egzemplarz, który kupiłem pochodzi z Francji, kupiony na aukcji komorniczej. W zagłębieniu koła zapasowego zbierała się woda przez nieszczelność w obudowie reflektorów tylnych. Dlatego moduł parkomatu się po prostu utopił... Czujniki, które wymieniłem - wg mojego mechanika - były oryginalne i przy takim przebiegu miały prawo być zepsute.

Alojzik