Opinia Kia Pro_cee'd hatchback 1.6 gdi 135KM (benzyna) hatchback 2013r., ocena użytkownika (25ww)

Kia Pro_cee'd hatchback 2013r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 gdi 135KM (benzyna)

data oceny: 2020-02-29

Benzyna. Nie oszukujmy się, za darmo nic nie ma. W trasie (kto jeździ 90/h?) 150/h - 8l. W mieście 9-10 (korki zimnie miesiące) 7l tylko wtedy, gdy masz cały czas zielone światło i bez korków.

Odpowiedź:Raczej nie

Kolor do rękawiczek czy kierownicę kwadratową? Na cenę! I jak wyżej (j/w). Bo to co mi się przydarzyło auto nie jest warte tych pieniędzy. Co można sprawdzić przed zakupem? Jedynie z autem pojechać do serwisu, zapłacić na przegląd i też nie ma pewności co powiedzą. Powiedzą jedynie czy było walone auto czy nie i dalej nikt nic nie powie, bo tego się nie sprawdzi jak było użytkowane.

Gdy nie ma konkretnej awarii (tak jak to było w moim przypadku) i auto już odpali nie ma powodu by (poza drogą przed siebie i wokół) zwracać na cokolwiek uwagę. Auto jedzie i to komfortowo. Przy 72 tyś. auto wyraźnie zaczęło brać olej silnikowy. Jednak zużycie mieściło się na miarce bagnetu ale to jest dla mnie sygnał aby o tym już nie zapominać.

nie będę nikogo wprowadzał w błąd.

KIA pro ceed trzy drzwiowy hatchback Wylatkowo niewygodny do wsiadania i wysiadania dla starszej osoby. Auto wykonane bardzo ładnie i schludnie. Przestronna kabina. Jak dla mnie wystarczający bagażnik. Oszczędny spryskiwacz. Przyzwoite przyspieszenie i dobry komfort jazdy. Jednak miałem sporo kosztownych awarii a to dopiero 74 tyś...

Komfort jazdy oceniam na dobry. W ostrzejszej jeździe dobrze auto się trzyma jezdni. Układ kierowniczy bardzo dobry, w miarę precyzyjny.

Auto kupiłem 19tyś. Wrzucając bieg z jedynki na dwójkę (od czasu kupna) często występowało wyraźny grzechot manetki biegu. Przy ok. 30 tyś na równej jezdni w mieście nawala skrzynia biegów. Z komory silnika dochodzi wyraźny chrzęst a chwilą potem auto "dęba staje" !(wszystko zblokowane). Wymiana skrzyni. Silnik okej. Nowa skrzynia ma ten sam problem. Wyraźny grzechot i wstrząs manetki przy wrzuceniu biegu z jedynki na dwójkę!

Już przy prędkości 140km/h świst powietrza i hałas silnika znacznie utrudnia rozmowę przez bluetooth. Obecnie czeka mnie naprawa (klejenie zderzaka przedniego (zbyt niski). Już dwa razy zjeżdżając z miastowego przeciętnego krawężnika urwałem przedni zderzak. Trzy zaczepy pękły reszta prawidłowo wyskoczyła z gniazd. Słabo się to klei (fachowiec) i odpada. Wychodzi na to, że treba wydać kolejne pieniądze na z nowy zderzak (jeździłem audi, golfem, corollą, nissanem, nie wspomnę o syrenkach wartburgach czy trabantach. w tych modelach nie miałem takiego problemu by urwać zderzak. krawężniki nie urosły i wciąż są te same)

Nie zaprzeczę, wygodne auto. Dużo miejsca z tyłu dla pasażerów. Obszerny bagażnik. Wykończenia nie super lecz solidnie wykonana robota. Nie widoczne przełączniki podgrzewania kierownicy. Brak zamkniętego nawet niewielkiego schowka z tyłu dla pasażerów. Wyjątkowo słabe podświetlenie pomocniczych informacji na głównej konsoli. Główne oświetlenie wskaźników podstawowych jest okej.

wentylacja i ogrzewanie na przeciętnym poziomie. Przednia szyba od nowości często zaparowana i długi czas jest jej osuszenia żadne mokre szmaty i inne... zmiana filtru klimy nic nie daje) W golfie IV czy corolli tego zjawiska nie było.

Gdyby nie lusterka zewnętrzne... martwe pole znacznie utrudnia widoczność.

Wadliwa taśma poduszka powietrzna, przełącznik, (wariowały wskaźniki oraz możliwość niezadziałania poduszek podczas wypadku!-Ocena serwisu KIA. Zamek tylnej klapy zardzewiały. Nie działa regulacja lusterek w poziomie. Nie działają gniazda AUX i USB. Przy prędkości ponad 120km/h źle funkcjonują wycieraczki, nie mają siły zmywać wody (jakby pęd powietrza zaraz miał je zdmuchnąć) Radio i nagłośnienie, bluetooth działa fajnie i bez zarzutu. No i zmora - Ledy... Po roku użytkowania auta się schrzaniły Ledy. Wszystko mrugało jak w wozie policyjnym. Mój konstruktor wymienił w obydwu lampach generatory zasilania lamp (powiedział wprost KIA stworzyło bardzo skomplikowaną i wadliwą konstrukcją elektronicznej płytki zasilającej lampy Led. Wspomniał o złej cynie, która była użyta do seryjnej produkcji i mnożyła zimne luty (stąd nawał awarii Led KIA. Wstawił zdecydowanie uproszczoną konstrukcję elektroniki i jeszcze na to dał 6 lat gwarancji) Chcę nadmienić, że wcześniej kupiłem całe rzekomo nowe lampy na allegr i zostałem orżnięty. Ledy dzienne faktycznie działały ale nie postojowe. Do dziś zostałem odprawiony z kwitkiem przy zakupie lamp do KIA! I wszyscy umywają ręce i mają to gdzieś, że straciłem kupę kasy na lampy Led. Dodatkowo w serwisie KIA wymieniono wadliwą instalację przełącznika kierownicy. I kolejna naprawa el.lamp przednich.

W serwisie KIA lampy wyjątkowo drogie. Polecam naprawę zdecydowanie tańszą prywatnie inaczej lepiej kupić Corollę z którą przez 17,5 roku ogóle nie miałem kłopotu!

awaryjność skrzyni biegów (dziś jeżdżę ze strachem na karku. Dlaczego? Po wymianie skrzyni na dwuletnią z innego popsutego auta grzechoczący (terkoczący) objaw wrzucania dwójki jest nie do przyjęcia i może grozić kolejną awarią! Awaryjność świateł Led była niewybaczalną zmorą (bardzo drogie lampy)

...dodatkowo komfort jazdy, piękne światła przednie. Moim zdaniem niepotrzebnie je zmieniliście, bo zaczepiło mnie już liku kierowców (Mazda 6, Suzuki, Passat) niemogący się nadziwić przepięknym przodem (m.in światła Led) auta oraz sylwetką.

Zbyszek