Opinia Peugeot 207 Sporty 1.6 HDI 90KM (olej napędowy) hatchback 2007r., ocena użytkownika (754)

Peugeot 207 Sporty 2007r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 HDI 90KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-02-20

Na moc silnika, jeżeli kupujemy używany należałoby sprawdzić zawieszenie, na naszych drogach szybko sie psuje ale to chyba nie dotyczy tylko tego samochodu. Wyposażenie dodatkowe, polecam klimatyzację automatyczną, dodtakowe zabezpieczenia przeciwkradzieżowe (np. zabezpieczenia przeciw wyważeniom drzwi), dobra rzecz to tapicerka skórzana.

Należy zwracać uwage przy wyłączaniu silnika żeby nie zatrzeć turbiny, po prostu dobrze jest chwilkę poczekać zaim wyłączymy silnik (normalna procedura przy silnkach HDI).

Rodzinom z małymi dziećmi (do 2), którzy nie lubią zbyt często odwiedzać stacji benzynowych, i dużo jeżdżą w miescie.

Dobry samochód dla niewielkiej rodziny, oszczędny i wygodny jak na rozmiary. Polecam.

Prowadzenie auta bez zastrzeżeń, nie ma problemów z parkowaniem, troszkę słaba widoczność do tyłu ale myśle że to kwestia przyzwyczajenia.

Do tego samochodu polecałbym jednak silnik ze 110 KM, choć i przy 90 KM można poszaleć. W porównaniu jednak z moim poprzednim samochodem (Peugeot 206 z dieslem 2.0 HDI 90 KM) potrzebuje wyższych obrotów żeby poczuć "wciskanie" w fotel. Nie ma jednak problemu z normalnym wyprzedzaniem.

Troszkę zbyt miękkie zawieszenie jak na wersję Sporty. Wyciszenie dobre, oczywiscie przy predkościach powyżej 130 szeptana rozmowa nie wchodzi w grę ale nie trzeba krzyczeć.

Ergomomia bez zastrzeżeń, dpora ilość schowków, bagażnik jak na taki mały samochód bez zastzreżeń, ilość miejsca na przednich fotelach super, gorzej z tyłu szczególnie gdy z przodu siedzą wysokie osoby.

Z uwagi na to że mam automatyczną klimatyzacje dwustrefową nie mam żadnych zastrzeżeń, jestem bardzo zadowolony.

Z przodu przeszkadzaja szerokie boczne słupki, widoczność do tyłu ograniczona (kwestia przyzwyczajenia), widoczność w lusterkach zadowalająca.

Jak na tak mały samochód kompfort jest super.