Opinia Mercedes klasa R 3.0 CDI 244KM (olej napędowy) mini-van 2006r., ocena użytkownika (c8t)

Mercedes klasa R 2006r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 3.0 CDI 244KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-08-14

Mam ciężką nogę i lubie dynamiczną jazdę. Mam znajomych kturym spala odpowiednio 12/8/10 l/km.

Czy posiada AIRMATIC, składane lusterka (ich brak powoduje iż może się okazać, że nie mieścicie się na swojej ulubionej myjni)

Poprostu lejesz paliwo, co 15 tys km dolewasz 1 litr oleju i jeździsz.

Auto dla ludzi którzy dużo podróżują w towarzystwie 3 dodatkowych osób, cenią wygodę, czasem lubią depnąć w pedał.

Dla minie ważne jest aby jechać komfortowo i bezpiecznie.Awaryjność to już inna bajka....

Najsłabszym ogniwem w R są jej hamulce, do 120km/h są bez zarzutu, natomiast powyżej tej prędkości można się bardzo zdziwić że auto nie reaguje tak jak byśmy tego oczekiuwali. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie auta z zawieszeniemi hamulcami AMG. Jeździłem różnica jest kolosalna, zdecydowanie warto wydac te 30 pare tysięcy dodatkowo. Przy tej kwocie to nie wielka różnica. Jeżeli chodzi o zawieszenie jest genialne ale... tylko to z AIRMATICem, bez niego auto nie jest warte tych pieniędzy.

Jak działa jest wszystko naprawdę super. Awaryjność to już nie tylko domena innych "gorszych" marek. W naszej R wymieniano już skrzynię biegów, 4x elementy zawieszenia(końcówki, drążki)i wieli innych drobiazgów. Do kiedy jeździliśmy na serwis do Polskich serwisów było to uciążliwe( brak części, mała znajomość auta itp) teraz robimy to w Niemczech(niechętnie) ale dużo taniej i części mają od ręki. Jedziemy raz i konieć a nie po 2 razy.

W tej kategorii nie mam złudzeń, jeżeli maiłbym jeszcze raz wybierać wybrałbym R. Mały warunek jeżeli chcecie często podróżować w 6 osób dorosłych to koniecznie weźcie wersję L (długą) i najlepiej bagażnik dachowy.

Tak jak wspominałem jadąć w 4 osoby miejsca na bagaż jest ful. Mając komplet bez "trumny" nie da się rady.

Klima i ogrzewanie jest powalające.

Większość napraw wramach gwarancji. Koszt to utracony czas i dojazdy do serwisu. Czasem jest to droższe od części:(

a raczej jej brak. Kupując auto z pod znaku gwiazdy oczekuje się czegoś więcej. Przeżyiśmy awarię jakiegoś czujnika skrzyni biegów, auto przy 120 km/h przestało działać, silnik zgasł i nic nie działało. Mercedes ponoć wymienił juz we wszystich autach tę "drobnostę" Najbardziej bulwersuje mnie postawa firmy Mecedes.

bezapelacyjnie nr 1

Tomasz