Opinia Mercedes 200-500 (W124) coupe 2.0 16v 136KM (benzyna) coupe 1993r., ocena użytkownika (d3t)

Mercedes 200-500 (W124) coupe 1993r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 2.0 16v 136KM (benzyna)

przebieg: 244 km

data oceny: 2008-08-15

W trasie spalanie ponizej 7 litrów- strasznie mnie to zaskoczyło. W miescie nawet 12 - ale być może jeszce samochodu dobrze nie wyczułem. Jesli ktoś uparty chce zamontować w nim gaz to sekwencja sparwuje sie w silnikach M111 rewelacyjnie a wtedy jezdzi się pieknym samochodem taniej niz PKP ;)

Na stan blacharki. Samochody nie traktowane z nalezna im godnoscia potrafią wysypać rdzą w róznych miejscach.

Samochód o sportowych aspiracjach jednak zdecydowanie nie sportowy.Nie palić gumy, nie latać bokami.... no czasem można ... ;)

Indywidualistom którzy chcą autka z charakterem ,niebanalnego a jednoczesnie niezawodnego, które za nalezne mu traktowanie odwzięczy się latami bezawaryjniej eksploatacji.\\r\\n

Samochód sprowadzony z włoch. Wymagał porządnego wyczyszczenia i wymycia. teraz prezentuje się fenomenalnie. Za kazdym razem gdy nim jadę jestem dumny ze go posiadam, autko wyglądem naprawdę zwraca uwagę fanów motoryzacji. Wg mnie ostatni prawdziwy mercedes i wielkie dzieło niemieckich inzynierów. POsiada niewątpliwie dusze i charakter i starzeć się juz nie będzie.W ówczesnych czasach samochód był bardzo drogi i do dziś to daje się odczuć podczas jazdy nic nie skrzypi , nie tzreszczy. Wszystkie elementy wnętrza idealnie spasowane, wysokiej jakosci. Nie uświadczysz tu marnej jakości plastików twardych w dotyku jak kamień.Trudno trafić zadbany egzemplarz a znalezienie bezwypadkowego graniczy z cudem, jednak bez wątpienia warto szukac gdyż klasą, prestiżem i wygodą podrózowania auto przewyższa niektóre produkowane obecnie samochody.

Rewelacyjna zwrotność. Wysoki komfort jazdy

troszkę za słaby silnik jak na masę autka. Jednak jest fenomenalnie elastyczny. Silniki nowszej generacji tj M111 juz na elektronicznym wtrysku, stosowane także w modelu E classe sa dużo bardziej ekonomiczne w eksploatacji i maja relatywnie większa moc niz wcześniej montowane silniki na mechanicznym wtrysku tzw jetronic

Wysoki komfort jazdy. Samochód mimo komfortowego zawieszenia dosyć dobrze trzyma sie w zakretach.Mimo dużych romiarów auta( jest to naparwde spory okret)z tyłuy miejsca jest niewiele zwłaszcza gdy z przodu siędzą wysokie osoby i wymaga to przesunięcia foteli przednich do tyłu.

jak to W124 do tego coupe -legenda, samochód się nie starzeje, a linia nadwozia ciaglę wygląda pieknie i nie traci uroku. powoli autko bedzię sie robić oldtimerem dlatego coraz wyzej Cenić się bedą zadbane nie okraszone festyniarskim tuningiem egzemplarze.bagażnik sporych rozmiaró identyczny jak w sedanie.

Moje auto posiada klimatyzację sparwdza się dobrze jednak wydaje mi się ze jest zbyt mały zakres regulacji intensywnosci działania nawiewu. Tzn albo duży albo mały nawiew nic posredniego. NO chyba ze jeszcze tego do konca nie rozszyfrowałem :)

Lusterka rewelacja widać w nich wszystko. Widocznośc do tyłu nie najlepsza ze względu na szerokie słupki tylne co przy parkowaniu tylem samochodem o takich gabarytach moze niektórym nastreczac trudnosci

Moj wóz nie posiada specjalnego wyposazenia elektrycznego. Posiada elektryczne szyby przednie, elektrryczne lusterka i klimatronica. Brakuje podgzrewanych elektrycznych siedzen tylnych elektrycznych szyb, elektrycznie regulowanej kolumny kierowniczej. BEz tego oczywiscie bez problemu da się jezdzić a poniewaz samochód niedługo bedzie miał 16 lat to twierdzę że mniej elektryki to mniej z nią problemów... Mimo tego ze W124 uchodzi na niezawodny samochód to elektryka czasem lubi odmówić posłuszeństwa

Samochód jeszcze nie wymagał zadnych powaznych naparaw a koszta... coż potrafią podobno być niemałe ... ale czy to Mercedes czy BMW czy Citroen to przeciez mechanicy sa coraz droźsi.. Co do części w ASO potrafią być bajecznie drogie, natomiast części zamienników bajecznie tanie.

Być może na razie jestem tak zafascynowany ze nie widzę wiekszych minusów ;)

Ten \\\'\\\'okręt\\\'\\\' po prostu płynie na nierównościach. No i dowiedziałem się ze przed przejazdem kolejowym wcale nie trzeba zwalniac ...

Maciek