Opinia Alfa Romeo 155 1.9 TD 90KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 1995r., ocena użytkownika (hrr)

Alfa Romeo 155 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 TD 90KM (olej napędowy)

przebieg: 300 km

wyposażenie: Klimatyzacja

data oceny: 2009-07-11

Zwrócić , na to ile lat jeżdzi w kraju , popukać śrubokrętem po sankach , i podwoziu .

Żeby nie brakło PALIWA

Polecam ten samochód osobom które chcą czerpać przyjemność z prowadzenia . Osobom które potrafią zadbać i będą czasem chcieli robić coś przy samochodzie :)

Nie ma piękniejszego , cudowniejszego SAMOCHODU

Auto ma twarde zawieszenie czuć każdą dziurę lecz człowiek ma pewność ze samochód się trzyma drogi jak przyklejony

Jest to Diesel z turbinką , po 40km/h faktycznie mułek , lecz jak tylko chwyci cug 2tys obr , to inne maszynki mają problem to ciągnie silnik jak poezja :)

Jak już nadmieniłem , Twarde zawieszenie - więc trzeba się przyzwyczaić :)

Samochód typowo robiony na drogi Europejskie a nie trzeciego świata jakim jesteśmy . Widzę w jakim są stanie sprowadzone Alfy tego samego rocznika i widać ze rdza jest ( 15 lat więc nie ma co musi się pojawić ) ale moja , krajowa od samego początku jest troszkę zjedzona ( blacharkę podłogi robiłem ). Nadmienię tylko ze nie ma możliwości żeby dziura nie wyskoczyła w podłodze w obojętnie jakim samochodzie który hula 15 lat po polskim syfie , soli itd. i jeszcze jedno ( ocenić stanu podłogi nie możną ocenić poprzez spojrzenie z kanału na podłogę - tylko trza zerwać całą tapicerkę , maty wygłuszające i w tedy coś można powiedzieć .

Nie miałem z tym nigdy problemów

Widoczność elegancka :)

Największym problemem tego samochodu jest to podnoszenie szyb . Cały prąc idzie przez przełącznik i go wypala , trza co jakiś czas przeczyścić styki ( bądź przerobić na przekaźnik jak ja to zrobiłem ). Po za tym nie mam na co narzekać :)

Jeśli człowiek sam potrafi zrobić to naprawdę jest elegancko gdyż pokombinuje z częściami które mu się uda kupić za śmieszne pieniądze (Belka tylna 100zł , sanki 30zł , )

Szczerze , to chyba jedynie to ze jak ktoś CI urwie lusterko to masz duży problem z kupnem ( Alfa ma swój patent co do składania lusterka - nie składa się normalnie tylko trzeba je wykręcić do góry )

Co jak co , ale ten 1,9TD wymiata , 300tys km i widać ze jeszcze 200 tys szarpnie bez problemów