Opinia Hyundai i30 Comfort+ 1.6 16V 126KM (benzyna) kombi 2009r., ocena użytkownika (mfp)

Hyundai i30 Comfort+ 2009r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 16V 126KM (benzyna)

data oceny: 2009-11-04

Auto rodzinne.

Auto dobrze trzyma sie drogi, przy normalnej jezdzie auto nie buja sie jak banka wstanka na zakretach. Uklad kierowniczy w mojej ocenie jest prawidlowo dobrany, tzn pomimo wspomagania (progresywne?) nadal "czuc" droge. Widocznosc przy parkowaniu tylem moga utrudniac slupki C, ale z czujnikiem parkowania to juz poezja.

Silnik pracuje bardzo ladnie i miekko, biegi wchodza plynnie. Brakuje mi 6tki na trasie a w okolicy 123-125 km/h slychac glosnie "buczenie" ktore znika powyzej tej predkosci. W kwesti przyspieszenia moge powiedziec, ze autko zbiera sie zaskakujaco dobrze i pozwala na dynamiczne wyprzedzanie.

Poki co nie doznalem negatywnych wrazen w kwestii resorowania. Wyciszenie - poza problemem wspomnianym powyzej w aucie jest cicho i spokojnie. Fotele - zywcem wyjete z klasy wyzej! Ogrom miejsca, wygodne oparcia i siedziska, regulacja lezdzwiowa dla kierowcy - dla mnie pelne 10pkt w tej kwestii. Podlokietnik moglby byc dluzszy - za to minus 1.

Przestrze - j.w. Bagaznik - niewielki jak na klase, ale ustawny i rewelacyjnie wykonczony/wyposazony, dowolnosc aranzacji. Mam wrazenie, ze plastik na kierownicy latwo zadrapac, ale to sie jeszcze okaze. Reszta materialow bardzo dobra.

Wszystko ok. Szybka i wydajna.

Bez zastrzezen.

Dobrze, ze w momencie zakupu w salonie znane sa koszty przegladow serwisowych, ok 400 PLN/przeglad. Niewiele wiecej moge powiedziec.