Opinia Volvo V50 2.0 D Momentum 2.0 2.0 D 136KM 136KM (olej napędowy) kombi 2004r., ocena użytkownika (x3w)

Volvo V50 2.0 D Momentum 2004r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 2.0 D 136KM 136KM (olej napędowy)

data oceny: 2011-02-14

Wszystko zależy od stylu jazdy i prędkości. 140 km/h na autostradzie z włączonym tempomatem, bez klimatyzacji - 7,1 l/100km 170km/h z klimą - 8,8 l/100km

Stan techniczny, wyposażenie. Przebieg nie jest wielkim problemem, jeśli będziesz wymieniał wszystko na czas.

Zawieszenie i silnik są mega trwałę, ale nie wolno dopuścić do luzów / wycieków czy przekroczenia przebiegów wymian. Warto zapłacić parę złotych za pojedyncze naprawy, zanim będzie trzeba ostro bulić za dramaty.

Jeśli zwykle jeździsz sam, ale czasami potrzebujesz samochodu dla rodziny - kup. Mega komfortowy, szybki i bezpieczny samochód dla dużo jeżdżącego kierowcy. Jeśli szukasz pojemnego kombi - szukaj dalej... To nie jest ciężarówka.

+ prowadzenie + genialne fotele + komfort jazdy (pozycja za kier., hałas, nagłośnienie) + osiągi - słabe światła halogenowe, aż się prosi o ksenon, albo chociaż spryskiwacze

same plusy - zawias z Focusa, ale to wie każdy. Nie każdy wie, że można je naprawić częściami z Focusa... :-) Jedna z najlepiej prowadzących się przednionapędówek na rynku. Hamulce - bardzo sprawne, dobrze reagują na różnicę nawierzchni (asfalt / błoto pośniegowe, piasek). Samochód hamuje zawsze stabilnie. Parkowanie - zaokrąglone narożniki przednie pozwalają zawrócić na przestrzeni o ponad 1m mniejszej niż Focus - rewelacja.

Silnik o takim przebiegu nie bierze oleju, ani nie dymi. Bieg do wszystkiego - 4. Można na nim jeździć po mieście bez hałasu, a do wyprzedzania - rewelacja. Po moich wcześniejszych służbowych BMW - wiem, że można zbudować szybszego Diesla, ale nie w tej klasie cenowej. Przy przebiegu blisko 180'000km moja skrzynia lekko haczy na 2-3 biegu gdy jest zimno. Trzeba ją wtedy traktować z czułością. :-)

Zawieszenie niezbyt twarde przy seryjnych 16 calowych felgach. Znajomy ma 17-tki - tam już słychać stuki i trochę telepie. Przy dużym obciążeniu siada tył - normalka w samochodzie bez niwomatu. Fotele - absolutna ekstraklasa. To jeden z głównych powodów, dla którego po latach jeżdżenia BMW wróciłem do Volvo. POLECAM. Z tyłu niezbyt dużo miejsca, ale nie każdemu potrzebny jest Superb Combi. Moja rodzinka (2 + 2 + mały pies) mieści się swobodnie. Ekstra sprawa - foteliki dziecięce zintegrowane z tylną kanapą. Używam ich codziennie - są rewelacyjne.

Parę szczegółów - w podłodze bagażnika wersji Momentum jest płyta, która pozwala go podzielić na dwie komory - rewelacja przy niedużych zakupach. - składane oparcie fotela pasażera pozwoliło mi przewieźć małym kombi trzy zapakowane skrzydła drzwi. - ciut za dużo przycisków na konsoli - poprzednie V70 potrafi to lepiej - intuicyjna obsługa, świetny zakres regulacji kierownicy, dobra tapicerka

Mądra klimatyzacja - dopóki samochód się nie nagrzeje "wieje" zimnym w minimalnym stopniu i tylko na szyby. Dopiero po ogrzaniu silnika zaczyna porządnie nagrzewać wnętrze.

Grube słupki przednie - jak we wszystkich nowoczesnych samochodach. Sensowne, prostokątne lusterka. Obywam się bez czujników parkowania.

Zero kłopotów.

Jeżdżę bardzo dużo po Europie i Polsce i muszę totalnie polegać na samochodzie. Przy przebiegu rocznym rzędu 60'000km warto na starcie zrobić wszystko, co i tak by się z czasem skończyło. Taką mam zasadę. Samochód kupiłem w dobrej cenie, koszt wszystkich tych napraw nie przekroczył 4'000,- zł. Warto.

Reflektory halogenowe z soczewką nagrzewają się mocno w czasie jazdy. To sprawia, że zasycha na nich błoto (zwykłe lub pośniegowe) i widoczność jest słabiutka. Jeśli masz wybór - weź wersję z ksenonami lub przynajmniej ze spryskiwaczami.

Za te fotele, zawieszenie i pozycję za kierownicą nie ma ceny.