Nissan X-Trail opinie, oceny użytkowników, Nissan X-Trail spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan X-Trail

Średnia ocena: 8.09/10

Nissan X-Trail spalanie (l/100km)

11.58/12.50
9.68/10.50
10.44/11.50

Oceny NISSANA X-TRAIL

Sebastian2008-02-27

Wspaniale prowadzące się autko, z jednym z najskuteczniejszych napędów w klasie tańszych SUV. Niestety bardzo niska jakość użytych materiałów, zbyt silne wspomaganie, zbyt miękkie zawieszenie i co za tym idzie duże przechyły psują całokształt.
Stosunkowo cichy, elastyczny silnik. Precyzyjna skrzynia biegów. Nieprzyjemny klekot słychać tylko przy uruchamianiu i podczas dużego obciążenia. Bardzo przyzwoite osiągi. Jeśli ktoś lubi Diesle, będzie zadowolony.
Świetne, niemal wzorowe prowadzenie. Gdyby nie duże przechyły byłby ideał. Zawieszenie nieco zbyt miękkie jak na takie auto. Słychać stuki na nierównościach mimo, że samochód jest nowy. Układ kierowniczy ma zbyt silne wspomaganie. Jest niezbyt precyzyjny.

2011-02-13

To mój pierwszy suv więc trudno mi porównywać, ale ogólnie ani to auto idealne anie słabe. Wiem, że zainteresowani oczekują jednoznacznych opinii, ale trudno być wiarygodnym nie majać porównania.
Skrzynia biegów dobrze zsynchronizowana ale silnik 150 km to słabe rozwiązanie dla x-trail`a. Do tego dochodzi częsty spadek mocy prze filtr cząstek stałych-awarie.
Fotele co prawda skórzane i elektrycznie ustawiane, ale nie super wygodne. Tylne fotele sąskłądane i często stuka ich mocowanie (serwis na gwarancji dokręcał ale teraz radzić trzeba sobie samemu)
Cóż - beznadziejny podłokietnik, jeden schowek ale bez oświetlenia(!), drugi pod szybą ale na płaskie rzeczy. Plastyki raczej słabe - wycierają się. W bagażniku tandetne materiały bez udogodnień-trzeba uważąćco się wozi...
Zawieszenie na wybojach pracuje ok. Drgania przenoszone prze kolumne na kierownicę. Źle ustawiona geometria (brak możliwości regulacji w pełnym zakresie) - po roku miałem łyse opony od środka!

Janusz2010-12-23

Bezawaryjne, daje radę tam gdzie napęd na jedną oś zdecydowanie grzęźnie, rewelacja na zimę, dynamiczne lecz raczej do spokojnej jazdy.Zużycie na trasie około6.7l/100km, a przy tym dość duże wewnątrz.Nie polecam dla "zwijaczy asfaltu". Mam najbogatszą wersję,serwisowany w AS...
Mam Tiptronik [ręczną i automatyczną skrzynię biegów], silnik pracuje wzorcowo, łańcuch rozrządu-wieczny[prawie]
Jak wspomniałem wcześniej wcześniej jeździłem BMW i nie odczuwam wielkiej różnicy
Wkurza mnie bez sensu zainstalowany podłokietnik pod prawą rękę-za niski,za krótki i nie regulowany. w BMW był umiejscowiony po mistrzowsku. Poza tym nic dodać, nic ująć.
Bardzo precyzyjny układ jezdny,z uwagi na dość duży prześwit[wysoko zawieszony środek ciężkości] nie nadaje się do bezmyślnego pokonywania ostrych zakrętów na dużej prędkości przy suchej nawierzchni[siła odśrodkowa jest nieubłagana]. Twardość zawieszenia jest do zaakceptowania[p...

andrzej2010-07-27

biegi w automacie reaguja na kazdy drobny nacisk gazu.rewelacja.
to nie osobówka,ale na autostradzie wygodny i nie wyje jak navara
w pełni regulowane fotele automatycznie,duzy i pakowny bagażnik.do zegarow na srodku trzeba sie przyzwyczaic
Miałem wcześniej Navare i to był najgorszy zakup.x-trail jest po prostu niezawodny,a podrasowany w Danii silnik cichutki i grozny jak cholera.Jezdzi tak samo dobrze po polach i lasach,jak po autostradzie,a sprawdzałem go w naprawde trudnych warnkach,w których navara pick up dla biedakow nie daw...

To moj pierwszy niezawodny samochod.
Mimo iz jest to najslabszy silnik w tym modelu ma bardzo dobra charakteystyke. Jest elastyczny - jak na benzyniaka moment obrotowy prawie 200 daje fajne efekty. Z kolei jako benzyniak chodzi bardzo cicho.Jest bardzo elasyczny.
Mam problemy z kregoslupem - kupilem ten samochod ze wzgledu na komfort ktory zapewnia. Siedzenie kierowcy umozliwia jazde na dlugiej trasie bez zmeczenia - 8-12 godzin. tak jak pisalem wczesniej - samochod idealnie tlumi nierownosci - efekt dobijania to dopiero warunki off road - zwykla polska dro...
Idealne, "pancerne" zawieszenie - zero stukow, zadnych uszkodzen. Doskonale tlumienie nierownosci. Samochod mimo swego charakteru jest zwrotny.

Średnie oceny NISSAN X-TRAIL

Osoby zainteresowane autem Nissan X-Trail brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mitsubishi Outlander.

Nissan X-Trail

Nissan X-Trail

Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie X-Trail

użytkownik: Sebastian

Nissan X-Trail 2000 150KM 2007r. terenowy

Dobra widoczność. Tylko do tyłu jest nie najlepiej z powodu bardzo szerokich słupków tylnych.

Zawieszenie nieco za miękkie. Hałasuje na nierównościach. Wnętrze dobrze wyciszone. Fotele przednie mimo wyprofilowanie, nie maja w ogóle trzymania bocznego ponieważ oparcia są za szerokie (mam 190cm. wzrostu). Tylko bardzo otyła osoba byłaby w stanie wypełnić oparcie. Siedzisko za krótkie. Regulacje w niewłaściwym zakresie. Tylko przy maksymalnym wybrzuszeniu oparcia jest podparty minimalnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Przy innych ustawieniach wpada się zgarbionym wgłąb fotela. Z tyłu nieco za ciasno. Fotele słabo wyprofilowane, wszystkie za miękkie.

Z przodu sporo miejsca. Z tyłu już nie tak dobrze. Kilka schowków fajnie wyglądających w folderze ale niezbyt użytecznych w praktyce. Wnętrze mimo małej ilości miejsca na nogi pasażerów sprawia wrażenie obszernego. Bardzo niska jakość materiałów i tkanin użytych do wykończenia. Nowe wyglądają gorzej niż w niektórych autach japońskiej konkurencji z 300tys. przebiegami. Technologia wykonania karoserii stoi na niskim poziomie. Widać jakieś niezbyt równe spawy i łączenia na krawędziach. Niezłe możliwości aranżacji bagażnika (półki, schowki, szuflada). Niezbyt trafne rozmieszczenie przełączników. Szczególnie na kierownicy.

Bez uwag. Jest w porządku. Pasażerowie tylnej kanapy mają swój oddzielny nawiew, co nie jest standardem w tej klasie.

Nissan X-Trail: hatchback, kombi, terenowy

Nissan X-Trail: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Nissan X-Trail: 2.0, 2.2, 2.5

Nissan X-Trail: 2017, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002