Opinia Chevrolet Aveo Base+ 1.2 16v 84KM (benzyna) hatchback 2009r., ocena użytkownika (22pj)

Chevrolet Aveo Base+ 2009r. - opinia użytkownika

silnik: 1.2 16v 84KM (benzyna)

data oceny: 2011-08-30

Na trasie przy 90-100km.h z klimą pali około 4.9-5.0, w mieście około 6.8

Jeśli kupujesz w salonie nówkę (aktualnie trwa wyprzedaż,wszedł nowy model) - wybierz kolor, wyposażenie, wersję nadwozia i tyle. W przypadku używanych OSTRZEGAM - mnóstwo egzemplarzy po poważnych kolizjach, naprawnianych byle jak i byle gdzie... Polecam egzemplarze krajowe, od 1 właściciela nawet jeśli mają uboższe wyposażenie i wyższą cenę

Tankowanie, raz w roku przegląd, co jakiś czas mycie --> nic więcej moje aveo nie potrzebuje

Jeśli nie zważasz na prestiż marki, szukasz taniego w zakupie i eksploatacji i wygodnego auta - szczerze polecam.

Wady moim zdaniem to niewielki bagażnik i twardawe zawieszenie (ale ja osobiście takie lubię). Zalety - tani, ekonomiczny, wygodny, nie jest obiektem pożądania amatorów cudzej własności. Rewelacyjny stosunek cena/jakość. Dobra dostępność zamienników wbrew obiegowej opinii

Tware, ale nie bezkompromisowo twarde zawieszenie. Układ kierowniczy precyzyjny, hamulce tarczowo-bębnowe dają radę nawet przy sporym obciążeniu. W parkowaniu pomocne są duże lusterka boczne i szyby w słupkach C, co jest rzadkością w nowych samochodach

To auto nie służy do ścigania się, a w normalnej codziennej eksploatacji osiągi są więcej niż wystarczające.

Twardawe, ale bezpieczne zawieszenie. Fotele mają świetne trzymanie boczne, na autostradzie z 4 osobami i włączoną klimą przy 145km/h można swobodnie rozmawiać

Istotny minus to 220litrowy bagażnik, lecz ja z niego rzadko korzystam. Wszystko co potrzebne w zasięgu dłoni. Po złożeniu tylnej kanapy idealnie równa podłoga (rzadkość wśród "markowej" konkurencji)

W zimie przy -28st C szybciutko grzeje, w upały 32st. C sprawnie ochładza wnętrze - czego chcieć więcej?

Bez uwag, duże lusterka boczne

20 miesięcy,niecałe 15kkm i zero problemów.

Przegląd w ASO po 1 roku, z moim olejem i odgrzbianiem klimatyzacji kosztował 630zł (w tym 85zł odgrzybianie klimy i 170zł olej, który kupiłem we własnym zakresie)

Decyzja o zakupie była przemyślana, więc dużych minusów brak. Niewielki bagażnik 220litrów, ale wiedziałem o tym i akceptowałem, rzadko i tak z niego korzystam

Nie myślałem że autko będzie aż tak żwawe, demówka na jazdach testowych była jakby zamulona...