Opinia Daewoo Tico DX 0.8 40KM (benzyna) hatchback 1993r., ocena użytkownika (451)

Daewoo Tico DX 1993r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-02-10

Przede wszystkim na stan całej karoserii.

Wszyskim

Jest to pewne i niezawodne auto, którego rzeczywista wartość znacznie przewyższa rynkową cenę. Jak również ani razu mi nie zawiodło. Do tego średnioroczne spalanie na poziomie 4,2l/100 przy przyjemnie-dynamicznej jeździe mówi samo za siebie. Ceny części są tanie. Jak kupiłem ten samochód, to zaraz zabrałem się za konserwację całego nadwodzia i podwodzia. Czyli całe auto rozebrałem i je zakonserwowałem. Przez to miałem spokój z korozją. Po złożeniu siedzeń bez problemu przewiozłem szafę, rower, styropian, dwa worki ziemniaków, telewizor i antenę satelitarną. Czasem tico robi za małą ciężarówkę. Do wad zaliczam to, że ma zbyt cienką blachę i słabe bezpieczeństwo bierne. Ogólnie rzecz biorąc, że Tico jest samochodem ekonomicznym i niezawodnym. Świetnie się nim jeździło, aż żal było go sprzedawać. W momencie, gdy nowy nabywca z nim odjeżdżał, to łezka w oku mi się zakręciła.

Tico jest lekkim samochodem, a więc trzeba uważać na podmuchy wiatru. Ale bardzo dobrze trzyma się nawierzchni. Łatwe manewrowanie kierownicą (brak wspomagania).

Na autostradzie z pełnym obciążeniem jechałem nim 145km/h, ale to nie było z górki. Jest zwinny, jak na tą klasę ma niezłe przyszpieszenie. Biegi dobrze wchodzą i nic nie stuka.

Małe 12-calowe opony dają o sobie znać na niemalże każdej dziurze. Jeśli chodzi o wyciszenie, to jest dobre jak na takie auto.

Wszystko jest pod ręką i ma dobrze rozplanowane wnętrze (można z niego zrobić bagażówkę). Czyli, jak na małe auto, to nie ma powodów do narzekań

Jak się zagrzeje to jest bardzo przytulnie, choć potrafi nagrzewać się długo - jazda na odcinku ok 5 km. Ja dlatego wsadzam sobie tekturkę przed chłodnicę zimą i jest ok.

Super

Ponieważ na trasie uzyskałem rekordowo niskie spalanie wynoszące 2,9l. na 100km przy prędkości 80-90km/h.