Opinia Ford S-Max 2.2 175KM (turbo diesel) mini-van 2009r., ocena użytkownika (mrp)

Ford S-Max 2009r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

silnik: 2.2 175KM (turbo diesel)

data oceny: 2009-12-29

Super oszczędny nie jest ale z drugiej strony przy jego gabarycie i mocy...

Jak sądzę na wyposażenie. Chociaż teraz ma być facelifting więc nie wiadomo...

Przyjemność z jazdy i przestrzeń jaką zapewnia S-Max to najważniejsze cechy jakie przychodzą do głowy.

Samochód prowadzi się doskonale. Bardzo neutralny i przewidywalny niczym mniejszy brat, Mondeo. Trzeba się trochę przyzwyczaić do gabarytów, zwłaszcza przy parkowaniu ;) poza tym jest kompletnie nieuciążliwy.

Doskonała elestyczność. Ruszanie ze satrtu zatrzymanego to już nie taka frajda - w końcu to diesel ale elastyczność już bez zarzutu. Skrzynia dobrze współpracuje, skok jest ani za długi ani za krótki.

Ciężko się wypowiadać w teamcie resorowania przy nowym aucie. Za 100 tys. kilometrów będzie można to oceniać. Faktem jest, że samochód w wersji Titanium S jest bardzo sztywny. Koła 235x45x18 są niskie i przenoszą wszystko na kierownicę. Na tylnych fotelach nie siedziałem. Wyciszenie mogłoby być lepsze. Uciążliwe są szczególnie szumy toczenia.

Maks za wszystko z wyjątkiem jakości wykończenia. Jak się przyjrzeć to część taka trochę "jak na ślinę", trochę krzywo, trochę niechlujnie, trochę aby było... Szkoda. Poza tym auto jest bardzo przestronne i wygodne w obsłudze. Co prawda sięgnąć do schowka w trakcie jazdy nie sposób ale wynika to z rozmiarów auta a nie umiejscowienia powyższego.

Podobno jest niewydolna. Tak mówią. Nie sposób mi ocenić po 2 miesiącach jesienno zimowych. Nie mam opinii.

Lusterka wielkości łazienkowych zapewniają dobrą widoczność. Przez przyciemniane szyby (podwójnie w Titanium S) widać trochę mniej ale to kwestia przyzwyczajenia.

Nie wiem. Auto stoi w garażu.

Jedynie jakość obsługi w salonie ale tu samochód nie zawinił ;) Lakier "fortepianowy", który podobno pokrywa konsolę środkową w wersji Titanium S nawet nie leżał obok fortepianu. Jest, owszem, połyskliwy i czarny ale tu podobieństwa się kończą. Wyjątkowo miękkie to to i podatne na zarysowania, nawet od kurzu.

Nic mnie nie zaskoczyło. To był przemyślany wybór spośród wielu innych samochodów.