Opinia Ford Fiesta 1.1 50KM (benzyna) hatchback 1995r., ocena użytkownika (997)

Ford Fiesta 1995r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-05-08

Wydaje mi się że spalanie spore.. ale to chyba dlatego że dość go cisnę i trzymam w mieście 70-80 poza 110-130.

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

Myślę że stanu faktycznego auta nie da sie ocenic po oględzinach i przejażdżce. Da się naprawdę go dobrzezakamuflować na sprzedaż.. jestem przekonana. To co poprzeni właściciel ukryje i co skłamie bardzo szybko wyjdzie ale już przy użytkowaniu samochodu przez nowego właściciela.

nie ma jakiś szczególnych wymagań, oczywiście doklądać czasami stanu oleju, a reszta sama o sobie da znać.

Jeśli spojrzę że auto kosztuje ok 3000zł to jest dobrze, ale za takie pieniądze lepiej dzisiaj kupić astręI. Ale w porónaniu do innych samochodów to fiesta blado naprawdę wypada. Kiedyś to było 10000 wydane na 8-9 letnią fiestę (a takie 10000 było warte więcej niż dzisiejsze 10tys).. dziś za 10000-11000 mam furę że hej.. np. Astrę II

Według mnie fiesta na drodz zastąpiła legendarnego malucha. Co do hamulców to różnie. Mama moja ma jeszcze jedną fiestę z 1990 1,0 i są brzytwa.. kto nie znał auta to nosem lądował w szybie :D. A moja to tak sobie.. głównie dlatego że dość szybko trzeba wymieniać klocki hamulcowe 6-9 m-cy. Przy parkowaniu wszędzie można się łądnie wcisnąć.. w końcu auto nie ma duzych gabarytów.

Hmmm... Przyspieszenia powyżej 120 nie można ocenić.. ciekawe :D No moja fiestka wyciąga spokojnie 150. Ale silnik.. klapa. Niekiedy, na szczęście rzadko ale wpada na dzikie obroty (silnik krokowy po wymianie), a niekiedy podczas jazdy ze stałą prędkością około 40 50 dławi się. Ach.. i gaśnie czasami... udręka

Oj przy pełnej obsadzie auto jakieś takie strasznie przyklejone do asfaltu. Kiedyś nawet zdarzyło mi się i w 7 osób jechać i się dojechało :D Auto dość wytrzymałe. wyciszenie niezłe. Silnik pracuje w tym egzemplarzy bardzo cichutko, prawie go nie słychać. Siedzenia świetne jak na takie autko.

W samochodzie ciężko coś dodatkowo dołożyć poza radiem i zapachem. Kupiłam uchwyt do komórki najmniejszy z możliwych i nie mam go gdzie przykleić. 2 osoby na tylnim siedzeniu to na to auto max.. bagażnik bez rewelacji.. na rodzinne auto raczej się nie nadaje. Co do jakości to podsufitka już opada, pozostałe elementy ok, nic nie dało się urwać i wszystko na swoim miejscu. i nalezy tez dodać auto lubi atakować rdza.. szczególnie gdy auto stoi. w starszych 1990-1993 rdzewieje wokół wlewu paliwa. Moja fiesta służy do codziennego użytku i ma tylko trochę rdzy przy tylnim zderzaku. Ale za to w bagażniku pokazały się bąble i przy tylnej szybie.

Wazna że po tylu latach mróz z szyb dość szybko znika

W takim autku wszystko widac do okoła. Przez długi czas jeździłam bez lusterka, bo odpadło od szyby i nie miałam żadnych problemów. W takim autku wszystko widac do okoła.

Z kolei w 3 fieście siostry z centralnym zamkiem i el.szybami zdarzyło się że podczas długiej trasy jakoś w styczniu dymiło się z kierownicy po czym szyba się opuściła i za nic nie chciała się podnieść. Jak się samo zepsuło tak też samo się naprawiło. Kiedyś też zamek oszalał wkółko się otwierał i zamykał.. rónież samo się naprawiło.

Przy samochodzie można dużo czasu spędzić.. bo jak jedno się zrobi to już słychać że coś tam innego zaczyna. Jednak jak już coś się działo to zawsze jakoś dojechałam do celu. Poza standardowymi wymianami dochodzą za częste wymiany wachaczy i końcowek. Klocki hamulcowe szybko się zużywają. 2 razy alternator. W sumie i tak nie jest źle i najważniejsze że jeździ.

Monika