Opinia Ford Fiesta Giha 1.8 1.8 DE 60KM (olej napędowy) hatchback 1999r., ocena użytkownika (m6g)

Ford Fiesta Giha 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 1.8 DE 60KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-09-15

Motor nie należy do mocnych ale jeżeli chodzi o ekonomiczną jazdę to jest czym się pochwalić biorąc pod uwagę fakt, że nie jest to nowa konstrukcja. Plusem jest to, że ten wolnossący motor jest odporny na paliwa kiepskiej jakości. Pół żartem, pół serio pojedzie na oleju spożywczym z biedronki.

Czy nie ma oznak korozji.

Praktycznie auto jest typu zatankuj i jedz.

Jest to model przez niektórych traktowany jako facelifting modelu MKIV, a przez niektórych jako MKV (niewielkie zmiany w zawieszeniu, elektryce i wyglądzie) był produkowany od 1999 do 2002 roku. Jest to małe auto, które świetnie sobie radzi w miastach jak i na bezdrożach. Jest ekonomiczne co w dzisiejszych czasach jest dość istotne. Jedynym minusem tego mini auta jest kiepskie wyciszenie. Bagażnik pozwala zapakować duży wózek sklepowy zakupów + namiot i 2 śpiwory.

Jeden z mocniejszych aspektów tego samochodu. Z łatwością się parkuje nawet w ciasnych miejscach. Układ kierowniczy jest precyzyjny mimo, że to niewielkie tanie autko. Dobrze trzyma na zakrętach mimo braku ESP. Przy szybkim pokonywaniu niewielkich wzniesień samochód dobrze trzyma się nawierzchni.

Prz motorze 1.8 DE (bez doładowania) nie można mówić o super osiągach, auto jest za to ekonomiczne. Disel jest dosyć głośny powyżej 90km/h . Skrzynia biegów pracuje gładko, a zmiana biegów ograniczona jest do niewielkich ruchów drążka.

Resorowanie bardzo dobre, wręcz zaskakujące przy samochodzie tych gabarytów, zawieszenie spisuje się równie dobrze na drodze ekspresowej jak i na polnych dziurawych drogach. Fotele przednie wygodne, z tyłu już trochę mniej. Wyciszenie przy tym silniku (powyżej 90km/h) jest znikome i niezadowalające, uważam to za jedyną i największą wadę tego samochodu.

Przy 5 osobach samochód wydaje się za mały. Trzeba pamiętać jednak, że to mini auto. Jako wysoki kierowca, nie mam problemu z pozycją kierowcy, natomiast z tyłu już nie jest tak kolorowo. Przestrzeń zabrana pasażerom z tyłu została przeznaczona na powiększenie bagażnika , co spowodowało, że jest naprawdę spory jak na auto z tego segmentu.

Ogrzewanie i klimatyzacja sprawują się bardzo dobrze. Dzięki niewielkim rozmiarom samochodu temperatura w kabinie na przednich i tylnych miejscach jest wyrównana.

Duża widoczność do przodu i do tyłu, można zaparkować auto tyłem na 5cm od ściany. Lusterka boczne są trochę za małe.

Bez zarzutu. Systemy zastosowane w tej fieście są co prawda stosunkowo proste ale jeszcze nie miałem z nimi żadnych problemów.

Do przełknięcia.

Wyciszenie. Jest naprawdę mierne.

Przyzna, że zanim kupiłem to auto dużo poczytałem i wiedziałem, że można spalanie utrzymać na poziomie 5l/100km. Ale układ jezdny i skrzynia biegów mile mnie zaskoczyła.

Paweł