Opinia Ford Focus Trend 1.6 TDCI 90KM (olej napędowy) kombi 2007r., ocena użytkownika (23zd)

Ford Focus Trend 2007r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 TDCI 90KM (olej napędowy)

przebieg: 123 km

data oceny: 2012-08-14

podaje minimum,tyle pali przy wł. klimie w lecie,zimą w mieście na klimie pali 7,7-8,2,ponoć klima dodaje1l/100km,zalecam dobre paliwo typu BP-SHELL,broń boże bio-diesel,pompowtryskiwacze są b.wrażliwe na jakość paliwa

po prostu dbać o auto,lać dobrą ropę,wymienić materiały eksploatacyjne i ciszyć się z udanego zakupu

idealne auto dla rodziny z psem,b.pomocne przy transporcie różnych rzeczy,nawet materiałów budowlanych

zalety-komfort,wygoda,niezawodność wady-brak obszycia kierownicy,maska silnika otwierana kluczem,miękka tapicerka na podłodze bagażnika

Prowadzi się fantastycznie nawet na zakrętach przy dużych prędkościach idzie jak po szynie,układ kierowniczy bardzo sprawny,ABS na początku stresuje ale to kwestia przyzwyczajenia,przy parkowaniu trochę licha widoczność do tyłu jak,to w kombi

jazda po mieście wymaga częstej zmiany biegów,silnik musi mieć swoje obroty,skrzynia bez zarzutu,biegi same wchodzą,silnik pracuje bardzo przyzwoicie i w miarę cicho,przyspieszenie do 100 jak na 90KM jest b.przyzwoite od80-120 szok

auto jest sprowadzone z Francji więc jak na nasze realia jest trochę za miękkie,przy obciążeniu potrafi dobić,wyciszenie jest dobre przy 160 można normalnie rozmawiać

miejsca z przodu jest b.dużo a z tyłu zależy od ustawienia przodu,schowków wystarczy,obszerność wnętrza jest ogromna,jakość materiałów wykończeniowych mogła by być lepsza ale śladów zużycia nie zauważyłem,na karoserii nie ma żadnych śladów korozji,podwozie też wygląda dobrze,ergonomia tablicy jest b.dobra

nawiew jest b. mocny,z ogrzewaniem trochę gorzej,silnik wolno się grzeje przy niskich temperaturach za to klima chłodzi jak burza

widoczność do przodu i na boki jest b.dobra do tyłu trochę gorzej trzeba auto wyczuć,założyłem czujniki cofania i po kłopocie

przez 3 lata użytkowania miałem jeden problem padły obwody w skrzynce bezp.w kabinie,nowa płytka z elektroniką jest droga[1300]elektryk zrobił to po "naszemu" za 120zł,średnio raz na dwa miesiące pada żarówka reflektora,generalnie jest OK

jest dobrze

po trzech latach eksploatacji jestem dalej oczarowany tym samochodem