Opinia Alfa Romeo 156 sw 2.4 jtd 136KM (olej napędowy) kombi 2000r., ocena użytkownika (575)

Alfa Romeo 156 sw 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 2.4 jtd 136KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-02-11

widomo ze milo by bylo jesli bedzie w miare prosty a odglosy wydawane przez silnik zdrowe. zwroc uwage na zawieszenie ! ! ! naprawa moze byc kosztowna przod wahacz dolny ok 250zl zamiennik gorny ok 230zl oryginal amortyzator 150-500zl lacznik stabilizatora 40 zl zamiennik

jesli na zimnym silniku bedziesz unikac wysokich obrotow to nie bedzie problemow

dalem 10 bo nie ma sie czego czepic nie ma samochod idealnych ze wszystkich samochodow ktore mialem ten daje mi najwiecej przyjemnosci z jazdy i sprawia najmniej klopotow

prowadzenie auta, po prostu poezja ! ! na dziurach jest troszke mniej ciekawie :) ale kto powiedzial ze to jest terenowka do hamulca trzeba miec wyczucie piekielnie mocne (tylko ten abs) :( nie da sie wylaczyc i zwyczajnie przeszkadza zwlaszcza zima. parkowanie tylem tylko na lusterka. ten lufcik zwany tylna szyba niewiele pomaga. ale jak nie umiesz parkowac tylem to nie parkuj :)

silnik no tu sie mozna rozpisac :) zbiera sie tak jak powinien a nawet troszke lepiej :) i co mnie zaskoczylo ! ! ! dzwiek przyjemny dla ucha, az chce sie go sluchac. nie mowie o kreceniu go na czerwone pole bardziej chodzi mi o spokojna jazde. delikatny swit turbiny i spokojny stukot silnika daje naprawde swietny efekt. jesli chodzi o skrzynie biegow :(:(:( no cos strasznego. nie ma precyzji to nie jest to. fak jezdzilem autami z czyms o wiele gorszym ale to nie jest usprawiedliwienie. zostaje bardzo w tyle zareszta samochodu

zawieszenie co mozna napisac sa gusta i gusciki. auto jest twarde (bez przesady oczywiscie) mi odpowiada a nie jestem zwolennikiem odbitych nerek wiec wiekszosc bedzie zadowolona. fotele z przodu bardzo wygodne. spore mozliwosci regulacji. podgrzewanie foteli spelnia swoje zadanie nie jest to tylko bajer ktory chce dzialac a nei moze. z tylu troszke gorsza sprawa. troszke za pionowo. przy skrecaniu troszke pasazerownie sie slizgaja na skórzanej tapicerce ale przeciez wszyscy zapinamy pasy wiec niepowinno to nikmu przeszkadzac :) bardzo fajny podlokietnik na tylnej kanapie.

ciasno ale wlasno :) guziczkow nie za wiele i wszysto pod reka. zegaryw tunelach wiec sloneczko nie przeszkadza. skora uzyta do obszycia foteli wysokiej jakosci i bardzo trwala. ma przyjemny zapach. z plastikami troszke gorzej srednio przyjemne w dotyku. jest to kompi tylko z nazwy. maly bagaznik ale za to latwy zaladunek.

szybko i skutecznie. srodkowe wywietrzniki troszke sa malo skuteczne.

troszke trudno wyczuc koniec maski do tylu :) :) :) tragedia dobrze ze listerka spelniaja swoja role

zdziwilo mnie to ze sie nie psuje :)\\r\\n\\r\\nbylem nastawiony bojo do serwisowania\\r\\nbo znajomy ciotki ma kolege ktory zna faceta co slyszal kiedys ze to auto sie psuje.\\r\\nslyszalem milony opowisci co mnie czeka po zakupie.\\r\\nprawda jest taka ze jak sie nie dba to sie nie ma. nie ma rzeczy niezniszczalnych.