Opinia Alfa Romeo 145 1.4 TS 1.4 1.4 TS 103KM (benzyna) hatchback 1998r., ocena użytkownika (a7m)

Alfa Romeo 145 1.4 TS 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 1.4 TS 103KM (benzyna)

data oceny: 2008-06-24

wolno i spokojnie to nie jeździłem, a raczej wykorzystywałem walory silnika ;-), w zimie w mieście na krótkich przejazdach 9l/100

jak i przez kogo było eksploatowane, myślę, że można ja popsuć (w odróżnieniu do np. VV, skody, opla)

na frajdę z jazdy ;-))) a poważnie, trzeba mieć dobry serwis, który raz na rok, przy wymianie oleju powie co warto by w niej już zrobić

komuś kto nie traktuje samochodu jak wozidła (praca, dom sklep) do tego proponuję np. Fabię, to auto dla ludzi z charakterem, a na pewno dla miłośnika tej marki, też dla kogoś kto chce się wyróżnić z tłumu

samochód udany i b.przyjemny, do polubienia, jeździłem nią i w góry w zimę 2m śniegu (łańcuchy) i w wielkie upały nad morze i codzienna jazda do roboty nie zawiodła + super frajda z szybkiej jazdy, oczywiście trzeba brać pod uwagę, że to auto z lat '90.

zawieszenie o charakterze sportowym, precyzyjne prowadzenie i kontrola w zakrętach, duża przyjemność z jazdy, świetna ale na równe nawierzchnie, na polskich dziurach trochę trzęsie, ale na te zrujnowane nawierzchnie to tylko poduszkowiec się nadaje

moc niezła, z 1.4 ponad 100KM, b.ładna praca w każdym zakresie obrotów i obciążeń, ze wzgl. na małą pojemność niezbyt duży moment, ale w mieście i w trasie można porządzić, nie do zajeżdżenia, w daleszej trasie 5500-6000 obr. i grama oleju nie brała i ten dźwięk ... ;)

to jest samochód dla frajdy z jazdy a nie rodzinna limuzyna

ergonomia i ilość miejsca dla ludzi rewelacja

zwłaszcza wentylacja jest dobra (Włochy to raczej ciepły kraj)

widoczność REWELACYJNA, jak w gokarcie

raz nawalił alternator - jest nisko i narażony na wodę - nie jeździć po głębokich kałużach, ew. powoli

kto chce wierzyć w stereotypy jak np. o samochodach na F i wybitnej awaryjności Alfy i drogim serwisie niech wierzy, ja byłem zadowolony, wymiany części (oprócz alternatora) robiłem planowo i niedrogo (zufany mały warsztat)

czasami trzeszczą plastiki na polskich roz..nych drogach, to jest auto do cywilizacji

podwójny ocynk!, zero korozji, świetny silnik