Opinia Honda Accord 2.2 H22A7 212KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1999r., ocena użytkownika (rms)

Honda Accord 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 2.2 H22A7 212KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-02-27

Nie jest najbardziej ekonomiczny no ale to nie Golf TDI. Ale za radość jaką daje to nie jest wygórowana cena.

Silnik, przejście VTEC'a, przy 5800 ma być wyraźny ciąg i piękny dźwięk (tylko po rozgrzaniu !!!). Odcina przy 8000, a do tego momentu ma iść równo i "wściekle". Reszta jest twarda i trudna do popsucia.

Dbać i tyle. Nie wymaga nadzwyczajnej troski. Dobry olej, często sprawdzany stan bo lubi łyknąć jak się ją pogania i regularne przeglądy.

Daje niesamowitą radość z jazdy zapewniając przy tym sporo komfortu i przestrzeni. Jeśli powiększyła Ci się rodzina i musisz mieć większy samochód, a nie chcesz rezygnować z radości za kierownicą to jest auto dla Ciebie.

Moje spełnione marzenie.

Mimo całej jego sportowości bardzo przyjemny w prowadzeniu. Zawsze pewny, przewidywalny i kulturalnie twardy. Uwielbia zakręty.

Rewelacyjny samochód. Żeby to zrozumieć trzeba się przejechać za kierownicą, poczuć i usłyszeć 8000 obrotów, piękna muzyka. Gdy inne silniki przy 5800 obrotach już kończą karierę on dopiero przełącza się na sport. A w mieście 50 km/h na 5 biegu to normalka, a i za 40 sie nie gniewa, rewelacja.

Jest twardy, ale kulturalnie. Dzięki temu bardzo pewny w prowadzeniu. Zawsze czujesz co się dzieje z samochodem. Dość głośny, no ale ten typ tak ma. Powyżej 4000 zaczyna mruczeć, a od 6000 ryczy, a raczej śpiewa ;) Ten dźwięk podoba się wszystkim.

Type-R ale w nadwoziu Accorda więc wygodnie i przestronnie. U mnie świetnie się spisuje jako auto rodzinne. Przestrzeń i bagażnik dla rodziny, a silnik mój ;)

Wszystko w normie. Nagrzewa się szybko, chłodzi skutecznie. No może brakuje automatycznej klimatyzacji, ale podobno była za ciężka i dlatego jest ręczna.

Wszystko super. Na początku trochę denerwował mnie spojler widoczny w lusterku, ale przywykłem.

Żadnych kłopotów, wszystko ok.

To się nie psuje. Zrobiłem 30 000 km i wymieniłem klocki z tyłu i to trochę na wyrost. Zawieszenie jeszcze oryginalne i w świetnym stanie, mimo 17" kół. Silnik i napęd jak to w hondzie, jak dbasz to wieczny.

Pewnie ma jakieś wady, ja nie dostrzegam. To cechy charakteru i tyle.

Rewelacja. Moc, kultura, elastyczność i dźwięk.