Opinia Kia Ceed Comfort Plus 1.4 DOHC 109KM (benzyna) hatchback 2008r., ocena użytkownika (p42)

Kia Ceed Comfort Plus 2008r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 DOHC 109KM (benzyna)

data oceny: 2010-02-18

Szczegółowe spalanie na http://www.motostat.pl/vehicle-stats/204

Dla zainteresowanych jest forum mojaceed.pl tam znajdziecie odpowiedzi jak się sprawują te samochody :)

Na przednią szybę i przednie wycieraczki. Szybę bardzo łatwo jest porysować a wycieraczki w moim przypadku padają jak muchy, często już po pierwszym tysiącu kilometrów. Komplet nowych to koszt około 100 zł wiec nie są tanie.

Wszystkim tym co chcą mieć za przyzwoitą kasę bezpieczny samochód segmentu C. Marka KIA daje radę z tym modelem i nie ma się co jej obawiać.

Samochód oceniam pozytywnie. Teraz jak bym miał kupić wybrałbym silnik 1,6, combi i bogatszą wersję wyposażenia :) Średnio oceniam zawieszenie. Wolałbym mieć bardziej komfortowe. Jednak cenie sobie trzymanie, szczególnie z ESP które w czasie zimy naprawdę się przydaje. Silnik daje radę ale trochę za dużo pali.

Auto trzyma się drogi bardzo dobrze, szybkie, ostre zakręty bierze bez najmniejszego problemu. Układ kierowniczy jak dla mnie jest w sam raz. Nie wiem czemu inni narzekają, ja nie mam z wyczuciem auta żadnego problemu. Wspomaganie nie jest ani za twarde, ani za miękkie. To nie siłownia, aby mocować się z samochodem. Parkowanie nie przysparza mi większych problemów. Mam czujniki więc nie zastanawiam się gdzie samochód się kończy a z przodu i tak wszystko widzę. Wystarczy samochód wyczuć i nie będzie źle.

Aby poczuć moc tego silnika trzeba go kręcić na ponad 5000 obrotów. W tedy robi się przyjemnie, no ale spalanie trochę za szybko rośnie. Szkoda jednak że potrzebuje aż tak mocnego batu. Jak dla mnie to wada takiego rozwiązania. Wolałbym aby osiągał moc przy mniejszych obrotach. Skrzynia biegów działa opornie. Wsteczny często nie wchodzi, biegi zmienia się z lekkim haczeniem, a jedynki nie da się wrzucić gdy samochód jedzie nawet 2 km/h. Elastyczność jest zadowalająca, na 5 biegu można jechać od 50 km/h do maksa. Minusem jest brak 6 biegu. Mi by się on przydał. W trasie jednak wyprzedzanie z 5 jest ciężkie, szczególnie z kompletem ludzi. Redukcja do 4 a w skrajnych wypadkach do 3 daje lepsze efekty. Przyspieszenie nie powala, przy normalnej jeździe samochód rusza przeciętnie, aby uzyskać lepszy start, trzeba podkręcić obroty i w tedy jest już znacznie lepiej. Przy kolejnych biegach jest nieco lepiej, szczególnie przy 3 która jak dla mnie jest uniwersalnym biegiem, gdyż łapie od 20 do 80 km i aż tak bardzo nie zamula samochodu :)

Czuć każdą, nawet najmniejszą nierówność na drodze. Zawieszenie jest twarde i przy tym głośne. Przy minusowych temperaturach tył wali że hej. Fotele przednie są komfortowe, jak dla mnie całkiem wygodne i stosunkowo dobrze trzymają. Plus za podparcie lędźwiowe, które się przydaje w dłuższych trasach. Tylne siedzenia są. Nie skrzypią przy seksie, a czy są wygodne w czasie jazdy, nie wiem, jakoś bałem się przesiadać do tyłu bo bym jeszcze stracił panowanie nad samochodem i mogłoby być bum. Hałas w samochodzie robi się przy większych prędkościach. Ale przy miejskiej jeździe, nie jest jakoś bardzo uciążliwy. W obu przypadkach można rozmawiać, nie krzycząc, więc nie jest źle.

Z przodu brakuje mi trochę miejsca przy prawym kolanie, ale poza tym mam go pod dostatkiem. Z tyłu jest sporo miejsca więc nawet teściowie się zmieszczą. Przełączniki są bardzo intuicyjne. Jak dla mnie super, nic bym nie zmienił. Wszystko jest tam gdzie trzeba. Schowków jest kilka, ale jak dla mnie za mało. Nie da się nigdzie wsadzić butelki 1,5l. ani teczki z dokumentami A4. W bogatszej wersji miałbym w bagażniku kilka dodatkowych schowków w podłodze, no ale mam uboższą i muszę cierpieć. Fotele tylne składają się bez problemu i bagażnik robi się większy. Normalnie magia, jak w każdym innym normalnym samochodzie. Co do materiałów wykończenia to jest ok. Miękka deska rozdzielcza i miękkie obicia drzwi, plus twarde plastiki. Wszystko fajnie ale ciężkie w utrzymaniu. Po czyszczeniu zostają smugi i widać ślady palców. Karoseria zabezpieczona jest przed korozją poprzez zastosowanie niebywałego rozwiązania. Znajduje się na niej lakier i podobno po obu stronach cynk. Normalnie kosmos :]

Nawiewy maja średni zakres regulacji. Tzn ich regulacja sprawia mi małe zakłopotanie, bo nigdy nie wieje tam gdzie bym chciał. Ustawiam cała drogę a i tak wieje se gdzie chce. Samochód nagrzewa i chłodzi się w miarę szybko, ale niestety mam manualną klimę i tu ból. Teraz bym chciał mieć automatyczną, chyba jednak lepiej by się sprawdzała. No ale dobrze że jest jaka jest.

Do przodu super, oprócz grubych słupków z przodu, które mogą zasłaniać widok na skos do przodu. Do tyłu nieco gorzej, mała szyba, do jazdy wystarczy, do parkowania musi wystarczyć. Warto mieć czujniki parkowania. Lusterka natomiast są super duże i dużo w nich widać.

Nic nie padło, wszystko działa jak należy. Radio gra, szyby się opuszczają, światła świecą, nie przepaliły się, poduszki nie odpaliły się same, ogrzewanie szyb i lusterek działa itp...

Nic oprócz wycieraczek nie padło, więc nie wiem. No ale podobno jest gwarancja, chodź nie wszystko chcą uznawać. Jak coś padnie to się przekonam. Co do cen to wnioskuje tylko po przeglądach że nie są tanie, a części mogłyby być tańsze.

Stanowczo za dużo jak na jednostkę 1,4

To zauroczenie trwa nadal. Wersja po FL na zmieniony przedni gril który do mnie nie trafia. Często jak mam czas wyglądam przez okno w domu i gapie się na ten samochód myśląc sobie jakiż on jest fajny ;)