Opinia Kia Pro-ceed 1.6 gdi 135KM (benzyna) hatchback 2013r., ocena użytkownika (25hm)

Kia Pro-ceed 2013r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 gdi 135KM (benzyna)

data oceny: 2017-04-13

Sprawdziłem to: Przy dobrych warunkach pogodowych i równej nawierzchni, prędkość 60/70km/h na biegu szóstym po skasowaniu licznika pokazywał spalanie 4,1-4,3l/100km. Jechałem tak około 8km by się upewnić. W cyklu miejskim (korki-ruszasz i hamujesz i ruszasz i hamowanie) wówczas licznik wskazuje na 12l-13l/100km. (w tych warunkach każdy samochód będzie dużo palił) Bez szaleństw w cyklu mieszanym spala mi autko około 7l/100km. Proszę pamiętać, że to silnik z bezpośrednim wtryskiem do komory spalania i każde mocniejsze naciśnięcie powoduje głęboki odjazd (wiele przyjemności) ale nic za darmo, więc pali więcej. Gdy lekko naciskam pedał gazu zaczyna się jazda ekonomiczna i wcale nie taka wolna. W moim mniemaniu bardzo dynamiczne auto i oszczędne.

Chyba jak w każdym modelu używanym, który chcemy zakupić - oryginalne szyby, pasy bezp, lakier itd, itp.

W cyklu miejskim nie warto szaleć. Taka jazda może kosztować więcej.

Jak się ma kopę dzieci to nie polecam (polecam tramwaj lub autokar). Poza tym w większości przypadków każdemu polecę to auto.

Nie widzę istotnych wad jedynie zalety. (gdyby nie słabe podświetlenie liczników głosowałbym za maksymalną oceną) Auto daje mi tyle radości, że po prosu dziś jestem szczęśliwcem. Żadne audi i inne niemieckie wozy, które chlają (ilość przejechanego paliwa podziel na przejechane kilometry a zobaczysz ile chla niemiecki samochód), psują się i mają cholernie drogie części - nie dorównują temu Koreańczykowi. To Kia ceed pro, 135kM gdi benzyna 1,6. Szczerze polecam. Dziękuję i pozdrawiam.

Autko dobrze trzyma się nawierzchni. Wiem, że to pojęcie względne ale na granicy ryzyka wchodziłem w zakręty i było okej. Zawieszenie dobre. Troszkę za niski przód przedniego zderzaka (uwaga na wysokie krawężniki). Bardzo dobry, stabilny układ kierowniczy.

Jak dla mnie jest to dość elastycznym silnikiem. Dynamika jego oraz zgrana skrzynia daje zadowolenie z jazdy.

Mam niemalże nowe auto i doskonale tłumi wszelkie nierówności. Zobaczymy jak długo polskie nierówności wytrzyma.

W kabinie wszystko co trzeba w zasięgu wzroku i ręki. Wszystko super wykonane. Zadbano o najmniejsze szczegóły nawet wykończenia. Wiele pozytywnie zaskakujących bajerów. Jedyny mankament to słabe podświetlenie ekranu liczników. Jadąc pod słońce w ogóle ich nie widać. Podstawowe wskaźniki bardzo dobre i czytelne. Nic nie piszczy ani skrzypi. Dobre materiały wykończeniowe.

Mam jedyne zastrzeżenie. Zbyt skąpy wychył strumienia powietrza na szyby boczne. Reszta nawiewu, ogrzewanie, klima (ręczna) działa super.

Gdyby nie dobrze dobrane lusterka zewnętrzne wspomniałbym o dość dużym martwym polu widzenia. Ale jest okej.

Elektronika bez zarzutu. Jestem zadowolony, wszystko działa jak należy (poza podświetleniem liczników o których wcześniej wspomniałem). Wygodny bluetooth, podgrzewana kierownica, dobrze działające radio, ogólne oświetlenie (nawet nocne), przepiękna tablica rozdzielcza, itd.

20 tyś. przebiegu i nic nie naprawiałem. Na niczym się nie zawiodłem.

Praktycznie nie ma nic do czego mógłbym się odnieść negatywnie.

Do niczego się nie mogę doczepić. Wszystko mnie pozytywnie zaskakuje. Auto jest super wykonane. Jest dynamiczne i świetnie się trzyma jezdni. Ma bardzo dobre hamulce co po dużej części przekładam na bezpieczeństwo jazdy. Jazda spokojna pozwala nam na bardzo ekonomiczne spalanie. Z drugiej strony aż trudno się opanować aby tam nie nacisnąć mocniej pedału gazu.

Zbyszek